reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

masz możliwość kontaktu telefonicznego z lekarzem ? może zadzwoń do niego by się upewnić i uspokoić, ale myślę że skoro dalej masz go w rozpisce to bym go sama nie odstawiła, a w ulotkach zawsze dużo pisze.
 
reklama
Niepokorna śliczna betka, niech dobra passa trwa, tak bardzo się cieszę Waszym szczęściem. To daje nadzieję, że nam też kiedyś się uda :tak::-):tak: I tak jak piszą dziewczyny nic nie odstawiaj, lekarz wie co robi, w końcu to nie pierwsza jego ciąża ;-):-D
 
Ale tyle sie naczytalam ze uszkadza plod itd.no nie wiem co robic...

absolutnie nic nie odstawiaj!!! pozwolę Ci przytoczyć naszą kolezankę Sylwie :) ona niebawem zostanie Mamusią :)

zarówno luteinę jak i estrofem na cyklu sztucznym przyjmujesz do 77 dpt. Ja miałam estrofem zmniejszany już w 10 tc, a koło 14 odstawiony. Luteinę też musisz brać do 12 tc, bo nie masz ciałka żółtego po owulacji i dlatego cały progesteron dostarczasz w postaci tabletek. Ja luteinę biorę do dzisiaj, ale bardzo ograniczoną dawkę - 4 tabl dziennie jako profilaktykę wczesnego porodu. Na początku brałam 19 tabl lutki i 3 duphastonu, po 16 tc zmniejszano mi, wpierw sporo, bo po 4-5 tabl na tydzień, potem już po 1-2. Od 24 tc przyjmuję 4 tabl dopochwowo i tak będę przyjmować do 34 tc.
Także spokojnie mów, że bierzesz luteinę i estrofem, bo musisz. Łożysko jest za młode aby zapewnić produkcję tych hormonów, a brak ciałka żółtego po owulacji zmusza Cię do przyjmowania hormonów egzogennych.
 
kasik, "lekarz wie co robi, w końcu to nie pierwsza jego ciąża " dobre, ale się uśmiałam, dokładnie wczoraj wieczorem razem z mężem użyliśmy podobnych słów, że ten nasz doktorek to dużo ma tych dzieci, i chętnie zgodzimy się na to żeby miał i z nami, tylko ciekawe co na to jego żona ;-)
 
i jeszcze o cyklu naturalnym;

Na cyklu naturalnym estrofem stosuje się w małych ilościach (aby wspomóc rozwój endometrium) i odstawia się dość szybko po dodatniej próbie ciążowej.
Jeśli chodzi o duphaston/luteinę to na cyklu naturalnym tylko wspomaga ewentualne braki hormonalne. W takim cyklu progesteron odstawia się po określeniu poziomu progesteronu we krwi. Jeżeli poziom będzie wysoki to odstawia się dość szybko. Jeżeli będzie niski poziom, bądź będą jakieś plamienia/stany zagrażające ciąży to przyjmuje się dłużej. Przykładowo moja siostra była na cyklu naturalnym i mimo że jest w 21 tc to przyjmuje nadal 4 tabl. Na pewno nie zaszkodzi dodatkowy progesteron do około 20 tc jako czynnik podtrzymujący ciążę. Potem zapobiega tylko przedwczesnym porodom.
 
Elleni, niepokorna gratulacje mamuski, zuzia spokojnie betka to tylko formalność:-)
Lilia Tule mocno kochana :-(
martacZi mam nadzieje ze juz troszkę spokojniejsza jesteś! Serduszko bije a to najwazniejsze, a co powiedział na te twoje krwawienie? No i na toxo?
Dagnes póki betki nie zrobilas prosze mi tu nie siać neagtywnego nastawienia, my tu będziemy wierzyć w twojego malucha :)
 
Ostatnia edycja:
to co Niepokorna, bądź pokorna ;-) i nie panikuj, wszystko będzie dobrze, lekarz wie co robi, zaufaj mu, zobacz już doprowadził Cię do pięknej bety :-)
 
i jeszcze o cyklu naturalnym;

Na cyklu naturalnym estrofem stosuje się w małych ilościach (aby wspomóc rozwój endometrium) i odstawia się dość szybko po dodatniej próbie ciążowej.
Jeśli chodzi o duphaston/luteinę to na cyklu naturalnym tylko wspomaga ewentualne braki hormonalne. W takim cyklu progesteron odstawia się po określeniu poziomu progesteronu we krwi. Jeżeli poziom będzie wysoki to odstawia się dość szybko. Jeżeli będzie niski poziom, bądź będą jakieś plamienia/stany zagrażające ciąży to przyjmuje się dłużej. Przykładowo moja siostra była na cyklu naturalnym i mimo że jest w 21 tc to przyjmuje nadal 4 tabl. Na pewno nie zaszkodzi dodatkowy progesteron do około 20 tc jako czynnik podtrzymujący ciążę. Potem zapobiega tylko przedwczesnym porodom.

Ja dupkiem i luteina sie nie martwie moge brac go nawet do konca ciazy ...tylko estrofem mi nie pasuje...
 
i jeszcze o cyklu naturalnym;

Na cyklu naturalnym estrofem stosuje się w małych ilościach (aby wspomóc rozwój endometrium) i odstawia się dość szybko po dodatniej próbie ciążowej.
Jeśli chodzi o duphaston/luteinę to na cyklu naturalnym tylko wspomaga ewentualne braki hormonalne. W takim cyklu progesteron odstawia się po określeniu poziomu progesteronu we krwi. Jeżeli poziom będzie wysoki to odstawia się dość szybko. Jeżeli będzie niski poziom, bądź będą jakieś plamienia/stany zagrażające ciąży to przyjmuje się dłużej. Przykładowo moja siostra była na cyklu naturalnym i mimo że jest w 21 tc to przyjmuje nadal 4 tabl. Na pewno nie zaszkodzi dodatkowy progesteron do około 20 tc jako czynnik podtrzymujący ciążę. Potem zapobiega tylko przedwczesnym porodom.

Dagnes - dziekuje ci bardzo za te informacje - wlasnie to mnie nurtowalo o tych lekach. Pamietacie ze ja sobie z Polski zalatwilam leki i tutaj lekarze nic nie wiedza ze biore. Mialam brac ten estrofen ale ostatecznie go nie wzielam - biore ten duphaston 3X1 plus acard 2X1. Martwilam sie jak ja odstawie ten duphaston - bo dostalam tylko 5 opakowan ale lekarz z Polski mowil ze powinni tyle wystarczyc i pozniej juz nie brac - wiec moze z tego co piszesz faktycznie tak jest ze ten moj dupek tylko uzupelnia ewentualne braki progesteronu.... nie wiem tylko co do acardu - elleni juz odstawia a mi lekarz mowil ze spokojnie do 36 tc mozna brac - myslalam tylko zeby ograniczyc do jednej tabletki dziennie...
Lobo - ty bralas acard 2X1 wciaz tak bierzesz??
 
reklama
Do góry