reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

mira20 - powtórzę ci to jeszcze - raz ICSI jest dla tych którzy maja przynajmniej 1 żywy plemnik a nie dla tych którzy nie maja ich wcale!!! i nie ważne czy jest w spermie czy jest pobrany przy użyciu biopsji!!!
#Wiec nie wprowadzaj ludzi w błąd takimi stwierdzeniami ze ICSI jest opcja dla tych którzy nie maja plemników!!!!:no:
 
reklama
Giza, zorientuj się najpierw, czy zakwalifikujecie się do takiego programu. Z tego, co piszesz, może być problem.

dlaczego może być problem? przecież do in vitro nie podchdzą osoby które są zdrowe tylko te które mają problem, my jesteśmy młodzi, moja owulacja jest ok, mimo że pracuje tylko jeden silnik :-) M też nie ma aż tak beznadziejnego nasienia, ale masz racje wiem że powinnam najpierw zgłosić formularz ale chce wiedzieć jak to mniej wiecej wchodzi
 
dlaczego może być problem? przecież do in vitro nie podchdzą osoby które są zdrowe tylko te które mają problem, my jesteśmy młodzi, moja owulacja jest ok, mimo że pracuje tylko jeden silnik :-) M też nie ma aż tak beznadziejnego nasienia, ale masz racje wiem że powinnam najpierw zgłosić formularz ale chce wiedzieć jak to mniej wiecej wchodzi
z tego, co wiem, to klinika oblicza sobie szanse tak, żeby im się opłacało, na podstawie nikomu nie znanych wskaźników.Musisz najpierw zrobić badania, które są pewnie podane na stronie i dopiero wtedy Cię kwalifikują. Przez jeden jajnik automatycznie masz mniej komórek i do tego czynnik męski dochodzi.
Jak ja się orientowałam, to nie wiedząc o mojej chorobie, od razu skreślili nas z powodu wyników chyba fragmentacji DNA nasienia, powyżej 25%

mira20 - powtórzę ci to jeszcze - raz ICSI jest dla tych którzy maja przynajmniej 1 żywy plemnik a nie dla tych którzy nie maja ich wcale!!! i nie ważne czy jest w spermie czy jest pobrany przy użyciu biopsji!!!
#Wiec nie wprowadzaj ludzi w błąd takimi stwierdzeniami ze ICSI jest opcja dla tych którzy nie maja plemników!!!!:no:
nie denerwuj się tak, bo teraz nie możesz.
chyba nie sądzisz, że ktoś pomyśli, że bez plemników można zapłodnić komórkę jajową....jak mogę tym wprowadzić kogoś w błąd błagam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
mira20 - a no możesz wprowadzać w błąd pisząc takie bzdury, radze najpierw pomyśleć a potem pisac!!! Właśnie w takich miejscach ludzie szukają wszelkich informacji aby tylko sobie pomoc w walce o dzidzie.
I nie sadze ze ktokolwiek na tym forum pomyślał ze
<<<że bez plemników można zapłodnić komórkę jajową>>>>
Ale dla osób które dopiero zaczynaj swoja drogę z Invitro i ICSI informacja ze
<<<<ICSI jest dla tych co nie maja plemnikow >>>>
jest wprowadzająca w błąd.
Najpierw pomyśl potem napisz!!!:tak:
 
nie denerwuj się tak, bo teraz nie możesz.
chyba nie sądzisz, że ktoś pomyśli, że bez plemników można zapłodnić komórkę jajową....jak mogę tym wprowadzić kogoś w błąd błagam
mira20 - a no możesz wprowadzać w błąd pisząc takie bzdury, radze najpierw pomyśleć a potem pisac!!!


dziewczyny, spokojnie, tylko bez zbednych zatargow na forum-> jestesmy tutaj po to aby wymieniac sie informacjami i wspierac wzajemnie, a nie spierac. Kazdy przeciez wie, ze plemnik musi byc, chociaz jeden, ale czasami ich nie ma i dopiero dzieki biopsji udala sie jakies "wylapac"-> na pewno obie mialyscie to samo na mysli, tylko kazdy inaczej sie wyslowi i stad takie problemy sie biora niepotrzebne;-)
Ja mialam rowniez ICSI mimo, ze wyniki mojego eMka nie byly az tak zle (a nawet nienajgorsze)-> moja klinika z zalozenia wychodzi, ze lepiej ISCI niz klasyczne IVF robic, a ja im zaufalam.
 
mira 20 wiem że trzeba zrobić badanie amh i fragmentacja dna nasienia ale to już u nich, ciekawi mnie jak jest z tym przypisywaniem do grup-bo jakby zakfalikowano mnie do 4 grupy to trzeba wydać 27000 plus dodatkowe koszty, to w Katowicach za to mam też trzy próby a nie wiem czy miałabym siłę na większą ilość prób

gkvip2505 dzięki za link, bardzo ciekawy wywiad, wysłałam już formularz zgłoszeniowy ale po poście miry zwątpiłam że nam się uda-nie myśłałam że jesteśmy tak beznadziejnym przypadkiem:-( narazie w sierpniu podchodimy do trzeciej IUI i zobaczymy co dalej
 
GizaS - po przeczytaniu tego artykułu, jak również o grupach, to kwalifikacja i przydzial grupy nastepuje po badaniach i konsultacji z lekarzem, wiec nie martw sie za wczasu, nie jestescie żadnym beznadziejnym przypadkiem:tak:, tym bardziej ze jesteście w stanie przystępować do IUI, bo gdyby bylo inaczej zaden lekarz nie poleciłby wam IUI.
Wiec głowa do góry i nie rezygnuj!!!:tak: jedz na konsultacje :tak:na pewno uslyszysz dobre wiesci!!!
 
No to juz prawie minąl 1dpt :-) oby wszystkie tak szybko zleciały....czuje sie dobrze...troche muli podbrzusze ale nie jest zle
 
reklama
Do góry