reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hej!
Mam 41 lat i staram się o dziecko. W styczniu miałam in vitro. Z sześciu pęcherzyków antralnych w długim protokole dojrzało jedno jajeczko. Niestety po ICSI komórka nie podzieliła się, więc nie było czego wszczepiać. Doktor powiedział, że muszę mieć niziutką rezerwę jajnikową i 3-5-procentową szansę na zajście w ciążę. Powiedział, że można ewentualnie jeszcze raz spróbować in vitro, ale nie sądzi żeby w kolejnej stymulacji dojrzało więcej niż jedno jajeczko i żebym pogodziła się, że rezerwa jajeczek jest na wyczerpaniu. Zrobiłam badania FSH (przed in vitro nie robiłam), no i wyszło 14,9 w trzecim dniu cyklu. Norma jest między 3,5 a 12,5. Przetrzepuję sieć i wyciągam wnioski, że dobrze nie jest, ale nie jestem też skreślona… jakaś szansa jest. Czy waszym zdaniem może udać się in vitro ze stymulacją? Czy zmiana protokołu ma znaczenie? Bo o naturalne zajście już nawet nie pytam. Czy ktoś miał podobne doświadczenia?
 
Calineczka, trzymam kciuki za dziś - zabierasz dziś maluszka, lalalalala :-D
Kate_p7 - wpisz mnie proszę na 1 marca na początek stymulacji, dziękuję!!! :happy2:
Hess, bardzo się cieszę, że sytuacja się wyprostowała, należy Ci się w końcu trochę spokoju i "normalny" tryb :-)
Dorotka, super, że wszystkie badania wyszły dobrze!
Olusia - wow, za miesiąc już maluchy będziesz mogła przytulic do siebie - super wieści! Teraz korzystaj ostatni miesiąc i wysypiaj się ile możesz, poleguj i odpoczywaj, bo później może być z tym ciężko :-)

kate23, daria i calineczka - wielkie kciuki za dziś dla Was!
 
DorotaMie - ja na pewno nie znam się tak jak dziewczyny, więc poczekaj na pewno Ci odpowiedzą konkretnie. Ale wiem już jedno, że dobry lekarz od niepłodności to 80% sukcesu. Jeżeli jeden mówi, że będzie ciężko należy iść na konsultację. Ja straciłam 3 lata latając po niewłaściwych lekarzach, także uważam, że zawsze jest szansa. Trzymam kciuki.
 
DorotaMie a AMH?? i to prawda najważniejszy jest lekarz i Twoja determinacja, gdzie się leczycie??
Olusia - za miesiąc będą z Tobą Twoje dzieciaczki :D ciesze się że wszystko ok i chłone Twoje fluidki :d
Dorotav - daj znać co Twoje ostatnie badanie oznacza jak się dowiesz, póki co luty daje dość sporo dobrych wiadomości.
Ja leczyłam się w invicie, uwielbiałam dr K. szkoda że nie mogę go pozdrowić;)
 
Ostatnia edycja:
witam wszystkich :*** (nie) dziekuje za 3manie kciuków dzis ;) bardzo sie boje chociaz wczoraj cale poludnie bolaly mnie jajniki i cale podbrzusze az chodzic niemoglam chwilami bo kuło...mma nadzieje ze to dobry znak i tym razem zareagowalam na menopur... :)
 
witam się po pobycie w spa :)

Hess, cieszę się że torbiel znikła i że zaczynasz, a jednak długi protokół dr zmienił zdanie ? trzymam kciuki

Calineczka, kciuki za zarodki

GizaS, kciuki za zdrowe serduszko

moje wyniki z krwi jak na ten dzień cyklu i na to że @ był wywoływany to są ok, trochę zaniżone ale ok, niestety w tym miesiącu pęcherzyka dominującego nie ma, endo tylko 6mm, torbieli nie ma, ale za to mięśniak się przyplątał, co prawda mały ale jest, na szczęście na przedniej ścianie i nie zagraża potencjalnej ciąży, tak więc chyba nie skorzystam z propozycji prof by go wyciachać podczas histeroskopii, poza tym bardzo mnie on zastanawia, bo 3 tygodnie temu podczas kontroli nie było, no ale sprawdzę jeszcze jego istnienie u swojego doktorka. Czekam też na wynik 17 hydroksy-progesteron, będzie za 6 tygodni, masakra jakaś, i wtedy wizyta u prof. Aa i mam badanie kortyzolu po podaniu dexamethasonu zjechał mi dużo poniżej normy, wyszło 34 a norma jest 171-536, czy któraś z Was miała to badanie i wie z czym to się je ? bez tabsa jest w normie w dwóch próbach i rano i po 16-tej.
dorotav ja rowniez mialam to badanie 17ohp i kortyzol i takze po podaniu dexamethasonu wyniki zjechaly mocno w dół... a jakie masz wyniki androstedionu???? bo mi przy tych badaniach rowniez i jego badali.
 
dariaa kciuki zaciśnięte o której wizyta??
Asiu czekam razem z Tobą na wyniki, musisz mieć dużo cierpliwosci ale pewnych rzeczy niestety się nie da się przeskoczyć
 
reklama
sham wizyta o 16.50 a o 14.30 pobranie krwi i badanie estradiolu i porgesteronu...wiec po 13 pare minut wyjezdzam do warszawy :)
 
Do góry