reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

aha no faktycznie:-D. No coś mi sie nie zgadzało bo Foote testowała przecież po nas i sobie tak myślę ale dzidzius gigant a mój dopiero 2,68 no moze dziś juz 2,70 cm hahahahahaha
 
reklama
Foote gratulacje!!!! to jest piękny moment :)

Majka rzeczywiście masz dziś piękny pełny tydzień :) 1/4 już za Tobą!

Majka, Madzia
nie wiem czemu ale mi się wydawało, że odstawianie leków zaczyna się po I trymestrze, ale jak widać jednak po wolutku już wcześniej

Kasik
ile tych badań! no ale dla upragnionego dzidziusia wszystko, po tym wszystkim co robicie los musi się do Was uśmiechnąć :-)
 
mmm, sorki że wczoraj już nie zdążyłam odpisać, a dzisiaj wcale, w pracy nie mam internetu takie zacofanie w XXI wieku, no ale widziałam że już odpowiedź otrzymałaś.

kasik36, jeśli chodzi o badania CD3, CD4, CD8, CD19, CD3+16+56 (komórki NK) to ich nie trzeba robić na czczo, koszt takiego pakietu to 100 zł + 8 zł morfologia do której te limfocyty są porównywane. Terminy do genetyka to tragedia, ja 4 lutego zapisywałam się na 13 maja. Oby w przypadku Twojego męża i oczywiście Twoim nic nie wyszło, trzymam kciuki. A cena 8 tysięcy za badanie zarodków z kosmosu. Kasik to jakieś przytulanko z mężem bo być może .... jak taki fajny pęcherzyk.


Asita, ze zwolnieniem nie ma problemów, Twój nawet jest bardzo chętny, w zastępstwie robił mi ostatnie IUI i wtedy dostałam tydzień L4 i jeszcze się pytał czemu tak mało, z moim doktorkiem to już nie tak łatwo uważa że najlepiej w czasie oczekiwania chodzić do pracy oczywiście lekkiej żeby za dużo nie myśleć, ale gdybym mocno chciała to by wypisał


Foote, maleństwo rośnie jak na drożdżach, och jak ja bym też tak chciała, no ale muszę cierpliwie czekać, może kiedyś i na mnie przyjdzie czas.

no a ja dzisiaj zrobiłam sobie badanie krwi na cytomegalie, toxo i TSH ciekawe co wyjdzie.
 
Dorotav dzięki za info ale w Invikcie chyba więcej to kosztuje i pani z recepcji sprawdziła w komputerze, że lepiej być na czczo więc już sama nie wiem :confused: Znalazłam coś takiego na stronie Invicty, tylko cennika nie mogę znaleźć: [h=3]Subpopulacje limfocytów[/h]
Metoda:cytometria przepływowa
Czas oczekiwania na wynik:2 dni
Materiał biologiczny:Krew żylna (EDTA)
Przygotowanie Pacjenta do badania:Pacjent powinien być na czczo. Krew pobrać rano między 7:00, a 9:00 lub wg. wskazań lekarza.
 
Ostatnia edycja:
Dorotav ja nic nie kumam o co chodzi w tych badaniach, dla mnie to czarna magia te cyferki i liczby, nie wiem co z czym się je. Doktorek mówił tylko, żeby zrobić u nich nie dlatego, że naciąga na kasę ale że różne labo mają w tym pakiecie różne rzeczy a jemu chodzi najbardziej o CD-3, CD16+, CD56+ jeżeli dobrze rozczytałam jego bazgroły ;-) Nie będę gdybać, wolę być na czczo bo nawet jak nie trzeba to nie zaszkodzi, gorzej w drugą stronę :-)
 
kasik36, CD3,CD16+56 to są właśnie komórki NK natural killers prawdopodobnie masz jeszcze zlecone CD8 bo oni jakieś proporcje sprawdzają między nimi. Jasne że możesz je też zrobić na czczo nic się stanie, będziesz spokojniejsza. Powodzenia i by nic w nich nie wyszło :tak:


Wracając jeszcze raz do tego czy być na czczo czy nie to na stronie invikty przy każdym badaniu które sprawdzałam np ca 125, TSH, AMH masz napisane by być na czczo a przecież wiadomo że na te badania nie ma wpływu jedzenie ani pora dnia, prawdopodobnie we wszystkich badaniach mają jednakowo tak samo napisane.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry