reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Weszłam na stronę tej apteki i na Gonalu f piszę W żadnym wypadku nie prowadzimy wysyłkowej sprzedaży w/w leków.
Czyli nie ma co :baffled: a może któraś z Was jeszcze wie gdzie kupić taniej?
 
reklama
Giza tylko nie wiem gdzie zrobisz na NFZ...
wlasnie sluszna uwaga, on ma byc w lodówce... hmmm

To chyba pozostaje zeby nam Esiek kupila :-) albo znajdziemy jakas inna apteke ktora bedzie miala troche taniej...
 
Gizas!!! Uwierz mi- jak napiszesz do nivh mejl lub zadzwonisz to ci powiedza co i jak. Ja prawie tak kupilam ale u nas pojawil sie tez tanio i nie musialam
 
GizaS - spiesze z pomocą odnośnie leków na Śląsku:). Liczy się każda złotówka przecież więc jak chcesz zaoszczędzić to polecam apteke Olimpijska w Bytomiu na ul. Olimpisjkiej, tel. 032-389-40-19. Gonal F 450 j.m. maja w cenie 585 zł. Ja u nich prawie wszystko kupowałam, trzeba dzwonic i pytac czy maja akurat na stanie, jak nie maja to zamowia. Pani farmaceutka zawsze mi wszystko przeliczala, jesli np. danego dnia nie bylo 450 j.m., ale mieli pojedyncze gonale 75 - za 95zł, to dawala mi np. dwa takie pojedyncze, a pozniej jechalam po reszte w penie 300 j.m. Maja rozsadne ceny bo w klinice w Provicie na jednym gonalu biora 30zł więcej! i nie maja penow.. Ja zaoszczedzilam na stymulacji okolo 1000zł nawet liczac dojazd do tej apteki. A apteke polecil mi sam lekarz, jakiez bylo zdziwienie pan w recepcji kliniki kiedy powiedzialam, ze nie chce faktury na leki do stymulacji.. ale jak to?! a ja na to, ze mam recepte... myslalam, ze wyjda z siebie i stana obok;P Nie wiem czemu sie tak dziwia, ze ludziom zalezy zeby oszczedzac, przeciez nie wszycy, ktorzy sie lecza maja na to nie konczace sie fundusze, my je zbieralismy dosc dlugo i jak sie da oszczedzamy.

Olusia7982 - czy Ty sama sobie ta aspiryne aplikujesz bo pisalas, ze po punkcji fraxiparyna i aspiryna, a pozniej fragmin i aspiryna - to z polecenia lekarza:confused: bo zastrzyki rozrzedzaja juz krew, po co jeszcze aspiryna? przeciez ma to samo dzialanie? jesli tak kazal lekarz to ok, ale jesli bierzesz sama to nie wiem czy dobrze bo mozesz sobie bardzo obnizyc plytki krwi.

zula_5 - co do kolonoskopii to wiem, ze to przeraza, ale nie jest tak inwazyjne jak laparo, a wiele wyjasnia. Robilas moze test na krew utajona? Jesli jest ok. to o kolonoskopii nie trzeba od razu myslec, ja jednak nie mialam wiekszego wyboru. Dlugo podejrzewali u mnie zespol jelita drazliwego i tak leczyli, mialam utajone krwawienie i ciagla anemie, ale na slowo kolonoskopia dostawalam gesiej skorki i nie zgodzilam sie na pierwsza. Dopiero jak dostalam krwawienia, ktore bylo juz widac golym okiem to poszlam po rozum do glowy. Zreszta ja wiem, ze musze sie badac minimum co 5 lat, niby mialam maly stopien tego zapalenia, ale trwalo latami nie leczone i na ostatniej kolonoskopii znalezli i wycieli malutka 5 mm zmiane, ktora okazala sie lagodnym nowotworem. Mam dopiero 30 lat, a tu nie ma juz zartow, trzeba sie badac jesli jest realna potrzeba, niestety nie wszystkie badania naleza do tych, na ktore latwo sie zdecydowac.

Lilia - co do dr. Cholewy to tak polecalam go i nadal bede:). Punkcje mialam przed swietami i akurat go nie bylo niestety, ale juz na transfer to kazal sobie wyslac sms i obiecal, ze postara sie przyjechac, no i byl:) takze czulam sie bezpieczniej i w dobrych rekach.
 
Cyryjanka u mnie wygladalo tak po moim poronieniu robilam badania m.in na zepol antyfosfolipidowy - i tak p.ciala wyszly mi dodatnie mimo ze miescily sie w normie to lekarz powiedzial zebym zaczela brac aspiryn cardio. i po chyba 3 miesiacach zrobilam ponownie badania i juz ich nie bylo tzn byly pozniej 2... Jak sie przygotowywalam do punkcji to mialam brac leki wg ich rozpiski m.in Fraxiparyne ale bralam tez aspiryn na te moje p.ciala zeby mi nie urosly i bralam wszystko do zrobienia bety... kiedy beta pierw wyszla ujemna a potem sie podniosla to bralam jeszcze pare dni.. ale spadla wiec odstawilam wszystko za wyjatkiem aspiryny... jak sie przygotowywalam do crio to zamiast fraxiparyny mialam brac fragmin... tak mi lekarka zlecila i dalej bralam aspiryn cardio... a myslisz ze to i to to jest zle?
z tego co wiem to dziewczyny pisaly chyba tutaj ze braly zastrzyki i acard... jedynie na czas zabiegu tzn punkcji odstawialy jakos na 2-3 dni przed i potem wieczorem po zabiegu braly znowu....

Zula moj m mial chyba 3 kolonoskopie i jedna wirtualna... jest to nie przyjemne badanie no ale duzo powie .., co dzien w pracy mnóstwo ludzi ma to badanie.. .
 
Ostatnia edycja:
Cyryjanka a wiesz może ile kosztuje gonal F 900 i cetrotide? Logicznie to powinien kosztować 1170 zł czyli miałabym 270 zł w kieszenie:szok::tak: a ja biorę dawkę 225. ostatnio wybrałam 2025 jm gonalu F, czyli już ponad 500 stów w kieszeni. A na mapie pokazuje mi 15 km z Gyncentrum do tej apteki. Dzięki za pomoc:tak:
Teraz zastanawiam się nad tym czy dostanę receptę, bo w gyn dostaję tylko taki świstek i kupuję na jego podstawie w aptece na parterze w tym samym budynku
 
reklama
Cyryjanka u mnie wygladalo tak po moim poronieniu robilam badania m.in na zepol antyfosfolipidowy - i tak p.ciala wyszly mi dodatnie mimo ze miescily sie w normie to lekarz powiedzial zebym zaczela brac aspiryn cardio. i po chyba 3 miesiacach zrobilam ponownie badania i juz ich nie bylo tzn byly pozniej 2... Jak sie przygotowywalam do punkcji to mialam brac leki wg ich rozpiski m.in Fraxiparyne ale bralam tez aspiryn na te moje p.ciala zeby mi nie urosly i bralam wszystko do zrobienia bety... kiedy beta pierw wyszla ujemna a potem sie podniosla to bralam jeszcze pare dni.. ale spadla wiec odstawilam wszystko za wyjatkiem aspiryny... jak sie przygotowywalam do crio to zamiast fraxiparyny mialam brac fragmin... tak mi lekarka zlecila i dalej bralam aspiryn cardio... a myslisz ze to i to to jest zle?
z tego co wiem to dziewczyny pisaly chyba tutaj ze braly zastrzyki i acard...

.

Hmm lekarzem nie jestem to nie wiem czy dobrze, czy zle, ale moim zdaniem powinni weryfikowac na podstawie badania krwi czy nie masz juz za bardzo rozrzedzonej. Moja mama lykala sobie dodatkowo acard na serce do zastrzykow fraxiparine bo miala zlamana noge i jak przypadkiem lekarz zlecil badania to sie przerazil..plytki krwi na granicy minimum i nie przepisal jej lekow, ktore na stale zazywa bo uznal, ze za duze ryzyko, ze najpierw te plytki musza wrocic do normy bo jak sie skaleczy to moze byc problem. Z tymze to moze inna sytuacja...:baffled:
Jesli tak kaza to bierz mysle, ze lekarze wiedza lepiej... a przynajmniej miejmy taka nadzieje.
 
Do góry