reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dostałam odpowedź z apteki olimpijskiej z Bytomia:tak:
Gonal F 75 99zł


Gonal F 300 390zł
Gonal F 450 585zł
Gonal F 900 1170zł
Ceny gonalu F dużo niższe niż w mojej klinice, farmaceutka napisała że muszę dostać receptę bo to moje prawo pacjenta.
Z tą hister na NFZ to się jednak chyba wyłamię bo jak mi mają zrobic w Częstochowie i znowu coś spieprzyć jak w 2009 roku to wolę już wydać te 1500 zł i sie nie stresować.
Nie wiem czy dr M u którego się lecze nie ma też jakiegos etatu w szpitalu, bo może by mnie podpiął:eek: ale jak ma miec kase na ręke to chyba nie da mnie na NFZ:confused2:


Cetrotide 119zł
 
GizaS kochana dzieki za informacje, przydadza sie.... :tak: wiec bede prosila o recepte od pani doktor i jade do bytomia... :-)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny widzę, że większość z Was do stymulacji dostaje Gonal F i Cetrodine a w Invikcie dają Menopur i Gonapeptyl. Macie może jakąś wiedzę na ten temat które mają lepszą skuteczność? Moje komóreczki ostatnio były stymulowane Menopurem może jak bym spróbowała Gonalu to by były bardziej wartościowe?
 
Kasik u mnie to bylo tak: jak przygotowywalam sie do moich kilku IUI pierw bralam clo i puregon, potem clo, menopur i bravella, pierwszy raz bralam do In vitro gonal F, cetrotide... tamtych lekow do stymulki nie bralam te co ty mialas... zawsze mozesz zapytac sie lekarza czy moglby przepisac tobie inne leki bo na tamte slabiej zaaragowalas... zreszta sam moglby tobie to zaproponowac....
 
Kasik podobno Menopur jest silniejszy od Gonalu. Ja mialam przez pierwsze 4dni stymulacji Gonal a potem Menopur i do nich obu bralam gonalpeptyl. Chyba to zalwezy od lekarza duzo
..
 
Kasik ja pierwsze ivf w łódzkiej Gamecie miałam na menopurze, puregonie i orgalutranie. Miałam kolosalną dawkę menopuru bo 400 jm:szok:a efekt to słaby jeden zarodek więc jak widzisz mam słabe doświadczenia z menopurem. Mój dr przy ostaniej procedurze pytał mnie czy robimy jak przy 2 i 3 ivf czyli gonal F i cetrotide czy dolączamy menopur ale sam powiedział że nie jest jego zwolennikiem. Zaproponował bo wiel pacjentek chce odmiany, a ja akurat nie byłam zadowolona z menopuru.
Teraz też będzie pewnie gonal F, zastanawiam się jednak nad estrofemem przed...
Zastosowanie estradiolu w fazie lutealnej przed właściwą stymulacją u pacjentek słabo odpowiadających na stymulację, może poprawić zarówno ilość, jak i jakość komórek jajowych (tzw. protokół EPP - Estradiol Priming Protocol).
To cytat z forum Novum odnośnie słabych efektów stymulacji.
 
Olusia, Esiek i Gizas dziękuję za odpowiedź :-)

Gizas ja miałam estrofem od 18 dc poprzedzającego przed pierwszym podejściem i teraz też tak mam brać (2 x 1 doustnie). A Menopur miałam najpierw 4 dni po 300 j a później 3 dni po 225, niby dobrze reagowałam bo przy mojej niskiej rezerwie było 6 pęcherzyków ale okazało się, że z tego były tylko 3 komórki. Wiem, że nie ilość a jakość się liczy i wystarczyłaby mi jedna a silna ale żeby chociaż się zapłodniła a nie tak jak ostatnio :zawstydzona/y:
 
reklama
Ja miałam fostimon 150j i menopur 75j po 6 dniach miałam tylko 225 j menopuru a potem do samego końca 300 j menopuru, bardzo dużo wydałam na leki i chyba fostimon na mnie nie za bardzo działałal, ciekawe co teraz mi dadzą:)

Dorotav, tak patrzę na twoja sygnaturze, dlaczego tak późno masz zrobic bete, 13.01 juz możesz zrobic to bedzie tWoj 10dpt, przecież ty sie wykonczysz kobieto :)
 
Do góry