reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Kola2 - amh masz bardzo ladne

Madzia i Piotr - gratuluje bijacego serduszka - to musi byc niesamowite - mam nadzieje ze i ja 22.01 w koncu to uslysze:) Zycze spokojnej ciazy mamusiu:)
 
reklama
Gizas - tak to dość drogo, u nas jest po 1180z Gonal. Także zapraszam do Szczecina :) Albo kup w tej aptece z Białegostoku która wysyłkowo wysyła - tam jest zbliżona cena.
 
Witam.

Pisałyście o zasiłku pogrzebowym po poronieniu. Więc jestem w tej branży i wiem że jak tylko można zdiagnozować płeć to zasiłek w wysokości 4000 zł jak najbardziej się należy. Trzeba wyrobić akt urodzenia dziecka martwego i wraz z poświadczeniem o zatrudnieniu złożyć w ZUSIE do 30 dni od poronienia. Wiadomo że nikt w tej chwili nie myśli o pieniądzach ale jest to nasze prawo, w końcu co miesiąc odprowadzamy spore składki. Powiem szczerze że rodziny patologiczne jak dowiadują się że im się należy zasiłek to robią pochówek bo tak to zostawiają Aniołki w szpitalu.

A teraz z innej beczki. Pytanie do dziewczyn ze śląska a może i nie tylko:sorry2:
W lutym podchodzę do kolejnego ivf, płacę dość drogo w klinice za leki, bo za Gonal F 900 jm aż 1440 zł a za 450 jm 720 zł, za cetrotide 120 zł. Pamiętam że dziewczyny z Pomorza pisały że to bardzo drogo. Czy wiecie gdzie moge kupić na śląsku taniej leki? Zastanawiam się na Czechami ale nie wiem czy Gonal F ma swój odpowiednik:dry:
Jeszcze jedno pytanie, chciałabym teraz po tych nieudanych ivf zrobić histeroskopię, bo nigdy nie miałam, tylko 5 lat temu idiotycznie przeprwadzoną operację tradycyjną usunięcia torbieli podobno endo i nic więcej po operacji nei wiadomo było:baffled:
Czy histero można zrobić na NFZ czy tylko prywatnie? Jestem w Gyncentrum Katowice

Ulotka Gonalu f jest po czesku,slowacku i polsku wiec wnioskuje ze jest dostepny tez w Czechach i na Slowacji ;)
 
GizaS ja swoja histeroskopie robilam na NFZ.. w katowicach w Tommed - jest to szpital prywatny ale lekarze robia tez zabiegi na NFZ.. tylko teraz tak: tam raz w tyg pracuje moj gin do ktorego chodzilam prywatnie przed przejsciem do kliniki... on tam wykonuje zabiegi na NFZ.. i mialam robiona za darmo jak i laparoskopie...
Odnosnie kliniki Gyncentrum to taki zabieg robia za 1000 zl razem z schrachingiem... z tego co mi mowila lekarka... jak sie dowiedzialam cene to poszlam do mojego gina ktory zrobil mi to za free.... lepiej te 1000 wydac na leki do stymulki... :-D

Kola2 - amh masz bardzo ladne:tak:

Tez myslalam zeby ten gonal kupic troche taniej... i zastanawialam sie gdzie go dostane taniej... hmmm czyli trzeba byloby wyslac recepte do szczecina i oni wysylaja lek tak?
 
Olusia - nie, w Szczecinie to co najwyżej ja Wam mogę kupić :) Tylko ta z Białegostoku robi wysyłkowo, chyba nazywa się Apteka Pod Gryfem, tutaj link Apteka Pod Gryfem. Jak się dowiadywałam to wyglada to tak ze wysylasz im recepete i upowaznienie ze kurier moze odberac lek, płacisz za pobraniem
 
To powiem Ci, że cierpliwa byłaś... aż za bardzo. Nie może tak być, nasze przypadki są zbyt poważne, żeby być zostawioną samą sobie. Wiedza i plan działania jest, z tego co mi wiadomo na brak zaangażowania pacjentki prof. też nie narzekają. I nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, ale nie wiem czy trafiłaś już na ten wywiad, ale Kurzawa delikatnie mówiąc ma bardzo "sceptyczne" podejście do IUI... Tzn. nie wierzy w skuteczność tej metody.
 
Tak, powiedział mi od razu jak przebąknełam o trzecium IUI, że "IUI to Pani ma w domu " - no i co ja sie zgadzam 100% bo u mnie nie podziałało ani razu.
 
Esiek... weszlam na ten link i faktycznie o wiele taniej ten lek niz w Gyncentrum.... chyba jednak bede musiala sie skusic na to...
 
Olusia ale ja nie mam "wejścia" do kliniki Tommed:dry:bo pewnie po jednej płatnej wizycie dr nie zaleci mi histero:dry: ehh nie uśmiecha mi się płacić za histero jak jest w ramach NFZ, niby Gyncentrum ma podpisaną umowę z NFZ zal nie na histero chyba:baffled:

Dziewczyny a co z wysyłką Gonala? Przecież on ma być w lodówce a jak on będzie źle transportowany to chyba straci właściwości:confused:
 
reklama
Do góry