reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

ZOLZA,jak dobrze,ze tu bylas troche mnie uspokoilas napewno sie nie zadrapalam nic z tych rzeczy,jak jest z @ kiedy sie dostaje jak sie nie uda?

Ja mysle ze wiekszosc dziewczyn zgodzi sie ze mna, ze bedziemy miec nastepna fasolke.... czego ci zycze kama z calego serca.
Kama policz dni od punkcji a nie od transferu. Jezeli dzis jest mniej niz 10 dni od punkcji, to zapewne masz plamienie implantacyjne. Jezeli jestes miedzy 10-12 dni od punkcji to szanse sa 50/50. Dalej jak 12 dni po punkcji to juz jest za pozno na plamienie implantacyjne i nalezy sie spodziewac menstruacji...

No ale nie patrzylam do tylu na przebieg twojej historii to nie wiem czy mam do czynienia z crio czy transferem po punkcji.
Jezeli jestes po transferze blastocyst to statystycznie mowiac masz 50/50 szans... trzymam kciuki u rak i nog zeby ci sie udalo!

Powodzenia

C-M
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny kochane jestem po punkcji 12 dni i mialam blastocysty o rany jak wy szybko reagujecie dzieki za pomoc!!!!!!!!!
 
Cross Mind, czemu ma liczyc od punkcji. Zawsze sie liczy dni od transferu. Punkcja raczej nie jest istotna z tego co sie orientuje. Zarodek implantuje sie 6-11 dni po transferze a blasto chyba od 4 dnia po.
 
Cross Mind, czemu ma liczyc od punkcji. Zawsze sie liczy dni od transferu. Punkcja raczej nie jest istotna z tego co sie orientuje. Zarodek implantuje sie 6-11 dni po transferze a blasto chyba od 4 dnia po.

Zolza sa dwie szkoly.... Osobiscie wole brac pod uwage dzien owulacji jako dzien "0". Embrion implantuje sie miedzy 6 a 10 dniem po owulacji. Niektore zrodla mowia ze miedzy 6 a 12 dniem. Jezeli masz transfer embrionow 2-3 dniowych to czas miedzy transferem a implantacja jest dluzszy niz przy transferze blastocyst, bo sama balastocysta jest juz bardziej zaawansowana i gotowa do implantacji. No ale to w przypadku transferu swiezych embrionow.
Oczywiscie przy transwerze z criobanku patrzysz bardziej na liczbe dni po transferze, bo blastki maja juz 5 dni rozwoju za soba i trudno brac pod uwage date owulacji jako referencje, bo czasami robi sie transfer na cyklu bezowulacyjnym.... wszystko zalezy od przypadku.

Na pewno posypia sie tu inne komentarze na ten temat, wiec zobaczysz ze co klinika i co lekarz to inaczej.....

C-M
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cross Mind, nigdy nie slyszalam
o liczeniu dni od punkcji. Zawsze liczylam od tranferu. Wlasnie dlatego ze podaje sie embriony na roznym etapie rozwojowym. Nie mowiac juz o tym ze nie mozna brac pod uwage czasu w ktorym embrion nawet nie jest w endometrium. Zgodnie z Twoja teoria Kama moglaby juz testowac, a ja smie twierdzic ze to o wiele za wczsenie. Nie jestem ekspertem. Tylko ze w zadnych publikacjach nie mowi sie oczasie od punkcji. Fakt etam rozwojowy embrionu jest bardzo wazny, bo jak mowilam w teorii blasto implantuje sie wczesniej niz 2dniowiec na przyklad.
 
Do góry