reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mówisz o tym? Link do: Klinika leczenia niepłodności

Diabeł tkwi w szczegółach :) Oni te 62% pokazują na całą procedurę, a nie na transfer. No i jest to procent wskazujący ciążę kliniczną, a nie pokazujący żywe urodzenie dziecka. No i klinika może sobie wybrać co chce zaliczyć do statystyk, żeby wyglądało jaknajlepiej :)

Masz rację, że niestety jest możliwość wpaść w pułapkę „obiecanek” i ktoś kto nie jest świadomy prawdziwych liczb i statystyk, może się mocno zderzyć z rzeczywistością jeśli nie będzie współgrała z oczekiwaniami.
Tak, to za granicą czegoś takiego nie ma, a w Polsce jak zwykle nikt tego nie pilnuje. UOKiK powinien tym się zająć 🤣
 
reklama
Tak, to za granicą czegoś takiego nie ma, a w Polsce jak zwykle nikt tego nie pilnuje. UOKiK powinien tym się zająć 🤣
Za granicą kliniki starają się ściągać do siebie pary jednopłciowe, bo tu często nie ma problemów z płodnością i bardzo pięknie podbija wyniki kliniki.

A Ty rozważasz jakąś zagraniczną klinikę w tej sytuacji?
 
Tak, to za granicą czegoś takiego nie ma, a w Polsce jak zwykle nikt tego nie pilnuje. UOKiK powinien tym się zająć 🤣
Kliniki biorące udział w programie ministerialnym są teraz zobowiązane do rozliczenia merytorycznego z wszystkich cykli ivf z programu :) więc będą rzetelne dane jak to u nas w Polsce wygląda :)
 

Załączniki

  • IMG_0015.jpeg
    IMG_0015.jpeg
    135,7 KB · Wyświetleń: 31
  • IMG_0011.jpeg
    IMG_0011.jpeg
    121,3 KB · Wyświetleń: 23
Ja 37+4 i dziś się poddaje, nie mam na nic sił, głowa mi pęka , duszno mi , że leżę prawie cały czas i się chlodze bo ukrop że masakra 🥺 nogi puchną i mogła bym spać cały dzień 🫣 a Wy jak się czujecie?
Poza tym mała jakoś mniej się rusza, chyba przez to że ma mniej miejsca i pogodę 🙄
 
Chyba Invicta, invimed 60%
Mówisz o tym? Link do: Klinika leczenia niepłodności

Diabeł tkwi w szczegółach :) Oni te 62% pokazują na całą procedurę, a nie na transfer. No i jest to procent wskazujący ciążę kliniczną, a nie pokazujący żywe urodzenie dziecka. No i klinika może sobie wybrać co chce zaliczyć do statystyk, żeby wyglądało jaknajlepiej :)

Masz rację, że niestety jest możliwość wpaść w pułapkę „obiecanek” i ktoś kto nie jest świadomy prawdziwych liczb i statystyk, może się mocno zderzyć z rzeczywistością jeśli nie będzie współgrała z oczekiwaniami.
I to jeszcze tylko u pacjentów, u których udało się uzyskać ileś komórek albo co najmniej 2 zarodki (któraś klinika tak podawała).

Wiarygodne statystyki można przejrzeć chociażby z UK:

 
Za granicą kliniki starają się ściągać do siebie pary jednopłciowe, bo tu często nie ma problemów z płodnością i bardzo pięknie podbija wyniki kliniki.

A Ty rozważasz jakąś zagraniczną klinikę w tej sytuacji?
Z uwagi na pracę, nie mam takiej możliwości. Na razie to w ogóle przerwę robimy żeby odpocząć.
 
W statystyczną "szansę na sukces" można się pobawić tutaj...

Link do: IVF Success Estimator | Assisted Reproductive Technology (ART) | Reproductive Health | CDC

W momencie procedury (39 lat) mnie wychodziło 29% szans na ciążę po 1 podejściu, ale po wykonaniu wszystkich potencjalnych transferów włącznie.
I z czegoś podobnego Gameta korzysta(ła?), bo jak mi to lekarz wyliczał to wyszły mu dokładnie te same liczby co w tych kalkulatorach ;-)
 
Ja 37+4 i dziś się poddaje, nie mam na nic sił, głowa mi pęka , duszno mi , że leżę prawie cały czas i się chlodze bo ukrop że masakra 🥺 nogi puchną i mogła bym spać cały dzień 🫣 a Wy jak się czujecie?
Poza tym mała jakoś mniej się rusza, chyba przez to że ma mniej miejsca i pogodę 🙄
wczoraj też miałam ciężki dzień, podbrzusze mnie bolało, pachwiny, duszno, nogi też mi puchną 😮‍💨 dziś z rana wszystko ok, zobaczymy co będzie jak znów temperatura wzrośnie.
U mnie w te gorące dni mała też nie szaleje.
Ale u Ciebie to już ciąża donoszona, to już może się wykluwać dzidziuś 😂
 
reklama
wczoraj też miałam ciężki dzień, podbrzusze mnie bolało, pachwiny, duszno, nogi też mi puchną 😮‍💨 dziś z rana wszystko ok, zobaczymy co będzie jak znów temperatura wzrośnie.
U mnie w te gorące dni mała też nie szaleje.
Ale u Ciebie to już ciąża donoszona, to już może się wykluwać dzidziuś 😂
Wiem dlatego żyje na walizce 😅
Wizytę mam we wtorek , pan doktor się śmiał żebym już przyjechała sobie spakowana 🫣🙄😂
 
Do góry