reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Cześć Dziewczyny,
Czy jest wśród Was kobietka w wieku 41l, lub po 40, która podchodziła od ivf bez badania zadodkow, i procedura zakończyła się szczęśliwie ?
Wczoraj na wizycie panj dr przekazała, że dla kobiet w tym wieku z obniżona rezerwa [0.85ng/ml] nie zaleca się badania genetycznego zarodkow /ryzyko uszkodzenia/ , w związku z tym, chce w cyklu stymulowanym transferować.
No i zastanawiam się co dalej, bo do tej pory byłam zdecydowana na badanie o ile będzie co badac.
Nie wiem co robić.
Kariotyp u mnie ok, czekamy na drugi wynik.
 
Cześć Dziewczyny,
Czy jest wśród Was kobietka w wieku 41l, lub po 40, która podchodziła od ivf bez badania zadodkow, i procedura zakończyła się szczęśliwie ?
Wczoraj na wizycie panj dr przekazała, że dla kobiet w tym wieku z obniżona rezerwa [0.85ng/ml] nie zaleca się badania genetycznego zarodkow /ryzyko uszkodzenia/ , w związku z tym, chce w cyklu stymulowanym transferować.
No i zastanawiam się co dalej, bo do tej pory byłam zdecydowana na badanie o ile będzie co badac.
Nie wiem co robić.
Kariotyp u mnie ok, czekamy na drugi wynik.
Niech mnie ktoś poprawi ale chyba Większej bzdury nie czytałam tu ostatnio
Nie wiem gdzie się leczysz .. oczywiście jest ryzyko uszkodzenia zarodka w kazdej procedurze nie zależnie od wieku i wynosi ok 1%.
W Twoim wieku tym bardziej bym się zdecydowała na badanie zarodków bo masz większe szanse na choroby genetyczne
 
Cześć Dziewczyny,
Czy jest wśród Was kobietka w wieku 41l, lub po 40, która podchodziła od ivf bez badania zadodkow, i procedura zakończyła się szczęśliwie ?
Wczoraj na wizycie panj dr przekazała, że dla kobiet w tym wieku z obniżona rezerwa [0.85ng/ml] nie zaleca się badania genetycznego zarodkow /ryzyko uszkodzenia/ , w związku z tym, chce w cyklu stymulowanym transferować.
No i zastanawiam się co dalej, bo do tej pory byłam zdecydowana na badanie o ile będzie co badac.
Nie wiem co robić.
Kariotyp u mnie ok, czekamy na drugi wynik.
Ja w wieku prawie 39 lat AMH miałam 0,73
Zbadaliśmy wszystkie zarodki klasy 5.1.1
Żaden się nie uszkodził , ale badanie wykazało choroby, zespół edwordsa, trisomie..
Więc chyba lepiej zaoszczędzić sobie stresu ..
 
Niech mnie ktoś poprawi ale chyba Większej bzdury nie czytałam tu ostatnio
Nie wiem gdzie się leczysz .. oczywiście jest ryzyko uszkodzenia zarodka w kazdej procedurze nie zależnie od wieku i wynosi ok 1%.
W Twoim wieku tym bardziej bym się zdecydowała na badanie zarodków bo masz większe szanse na choroby genetyczne

Ja to wszystko wiem, i jestem bardzo świadoma.
Natomiast ta lekarka powiedziała, że oni nie zalecają. Powiedziała, że jak ma się 3 dniowiec nie przyjąć to się nie przyjmie.
Ja byłam w szoku.
Waw-Oviklinka
 
Widzisz są kliniki w PL np Novum która praktycznie wogole nie bada zarodków binmaja swoją filozofię …
Zalezy na kogo sie trafi.
A 3 dniowce dają ciąże i mamy tu na forum wiele przypadków chociażby @Ruda08
😉
 
Widzisz są kliniki w PL np Novum która praktycznie wogole nie bada zarodków binmaja swoją filozofię …
Zalezy na kogo sie trafi.
A 3 dniowce dają ciąże i mamy tu na forum wiele przypadków chociażby @Ruda08
😉
Taaak widziałam te live-y Novum.
Dlatego nie poszłam tam😀
Wydawałoby się że wybralam polecona klinikę a tu takie coś
No nie wiem, trochę mnie to zaczęło stresować a kuźwa nie powinno.
 
Dziewczyny, które przyjmowały progesteron besins 200 mg, czy miewalyscie zawroty 1.5h po przyjęciu leku? Dziś wzięłam oprócz 3x ultragestan i mnie tak "siekło" jakbym byłam pijana konkretnie...zawroty głowy. Jutro już nie wezme bo tragedia. Miala któraś tak? Na sztucznym kiedyś brałam 3x dziennie i tez nawet auta prowadzić nie mogłam.. Teraz na naturalnym może sam ultragetan 200mg wystarczy..

Przy pierwszym transferze na sztucznym brałam po jednej tabletce rano i wieczorem, ale było ok, nic się złego nie działo.
 
reklama
Widzisz są kliniki w PL np Novum która praktycznie wogole nie bada zarodków binmaja swoją filozofię …
Zalezy na kogo sie trafi.
A 3 dniowce dają ciąże i mamy tu na forum wiele przypadków chociażby @Ruda08
😉
Jestem, jestem 🙋🏼
Aktualnie miałam 11 transferów 🤪
1 x 6 dniowiec - nędzna beta Ok 4
6 x 5 dniowiec - wielkie 0 x 5
4 x 3 dniowiec;
Z pierwszego 3,5 letnia córka
Drugi bliźniaczy, beta zero
Trzeci ciąża ale zakończona Ok 6 tc
Czwarty bliźniaczy- 32 tc, jeden mężczyzna na stanie.
Także dla mnie tylko 3 dniowce 😁
 
Do góry