reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

wreszcie mam czas napisać :)
W poniedziałek oczywiście nie wytrzymałam i poleciałam na betę - przyrost o 30 % (w poprzednią środę było 11145,6 a w poniedziałek 21913,2). Oczywiście jak to ja się załamałam i już pogodziłam ze stratą.
Dzisiaj byłam u ginekologa, który (jak to sam powiedział) "mam dla Pani dobre wieści" i pokazał bijące serduszko i stwierdził, że mamy 5mm długości :D Także tym razem ostatecznie koniec z robieniem bety. Lekarz sam nie potrafi wyjaśnić dlaczego beta zła a na usg wszystko ok. W piątek mam wizytę w klinice.
Zastanawia mnie tylko dlaczego wiek oznaczył jako 6t2d a wg wliczeń wychodzi 7t1d. W internetach piszą, że pod koniec 6t zarodek ma 2 mm, więc już nic mi się nie zgadza. Oczywiście go o to nie zapytałam, ale w klinice lekarza zapytam. A może któraś z Was wie o co może chodzić ?
Zapewne w internetach okres 5t0d-5t6d potraktowali jako 6 tydzień (i my tez tak zazwyczaj mówimy, że jestem w 6-tym tygodniu). Z kolei lekarze liczą tylko skończone tygodnie i dla nich szósty tydzień to okres 6t0d-6t6d.

Spójrz na tabelki na dole z wymiarami zarodka (CRL) :)
 
reklama
Hmm Oliwierek w dzień słodziak do schrupania a w nocy pół diable 🤦🥴🤣 ale uśmiech z rana i zapominamy o całej nocy ☺️ jak się lepiej poznamy to i może w nocy da złapać więcej snu. Pojesc lubi, kupy da po pachy i już 3 razy mnie obsikał 🤣
polecam przykładać taki spory wacik prostokątny jak otwierasz pampers 🤣🤣 ja to każde przewijanie to byłam mokra
 
wreszcie mam czas napisać :)
W poniedziałek oczywiście nie wytrzymałam i poleciałam na betę - przyrost o 30 % (w poprzednią środę było 11145,6 a w poniedziałek 21913,2). Oczywiście jak to ja się załamałam i już pogodziłam ze stratą.
Dzisiaj byłam u ginekologa, który (jak to sam powiedział) "mam dla Pani dobre wieści" i pokazał bijące serduszko i stwierdził, że mamy 5mm długości :D Także tym razem ostatecznie koniec z robieniem bety. Lekarz sam nie potrafi wyjaśnić dlaczego beta zła a na usg wszystko ok. W piątek mam wizytę w klinice.
Zastanawia mnie tylko dlaczego wiek oznaczył jako 6t2d a wg wliczeń wychodzi 7t1d. W internetach piszą, że pod koniec 6t zarodek ma 2 mm, więc już nic mi się nie zgadza. Oczywiście go o to nie zapytałam, ale w klinice lekarza zapytam. A może któraś z Was wie o co może chodzić ?
Aaaaa ta dalej się kłuje 😂
Najważniejsze, że kropek ma się dobrze, oby tak zostało ✊🏻✊🏻
 
Hej dziewczyny. Naturalsik wciąż rośnie :)
25.11. Beta 238, Prog 15
28.11. Beta 1017 Prog 15

Progesteron w sobotę mnie zmartwił (wcześniej był koło 22) i na własną rękę od tego dnia biorę Duphaston 2 razy dziennie (mam jeszcze od poprzedniej ciąży).
Wizytę planuję za około 10 dni, wtedy powinno być około 6t0d, więc coś już będzie widać.
Wspaniale!❤️
Powiem Ci ze ja pomimo naturalsa jak Twoj, a po 3 procedurach ivf w historii, tez dostalam leki od ginekologa - wspierajace ciaze (choc nic sie nie dzialo), lekarz znajac przeszlosc chcial nas zabezpieczyc. Wiec byc moze i Tobie lekarz da progesteron. Ja jeszcze mialam encorton. Inne formy progesteronu dopochwowego. Clexane i acard (mutacje w trombofilii).

Trzymam kciuki niech bedzie zdrowy bobas!!
 
Wspaniale!❤️
Powiem Ci ze ja pomimo naturalsa jak Twoj, a po 3 procedurach ivf w historii, tez dostalam leki od ginekologa - wspierajace ciaze (choc nic sie nie dzialo), lekarz znajac przeszlosc chcial nas zabezpieczyc. Wiec byc moze i Tobie lekarz da progesteron. Ja jeszcze mialam encorton. Inne formy progesteronu dopochwowego. Clexane i acard (mutacje w trombofilii).

Trzymam kciuki niech bedzie zdrowy bobas!!
Dzięki!
Staram się patrzeć racjonalnie i ten progesteron nie jest wysoki, ale jest w normie (najczęściej podawana norma dla prog w I trym. to 11-44). Nie mam plamień, krwawień. Biorę te 2 tabletki tak na wszelki wypadek. Do lekarza pójdę około 10.12, zobaczymy co powie.

Masz już wybrane imię dla chłopca?
 
reklama
Hmm Oliwierek w dzień słodziak do schrupania a w nocy pół diable 🤦🥴🤣 ale uśmiech z rana i zapominamy o całej nocy ☺️ jak się lepiej poznamy to i może w nocy da złapać więcej snu. Pojesc lubi, kupy da po pachy i już 3 razy mnie obsikał 🤣
Dużo bym dała za taki wspolny, cudny czas❤, mogę tylko wspominać jak to było 6 lat temu...🥲 wspaniałe chwile...pozdrawiam
 
Do góry