reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Czy to normalne, że progesteron mimo suplementacji tak skacze ? 30.10 miałam transfer, 06.11 prog 23,56; 10.11 - 16,02; 11.11 - 22,48; 14,11 - 15,44. Biorę 4xprogesteron besins i 3xcyclogest (lekarz kazał 3xprogesteron i 2xcyclogest , ale na wszelki wypadek dodałam po 1tab). I mam jeszcze jedno pytanie. Biorę zastrzyki z heparyny (neoparin) i codziennie w miejscu podania zastrzyku pojawia mi się mała czerwona plamka. Mój brzuch wygląda już jak biedronka z czerwonymi plamkami a przez to mam coraz mniej miejsca na zastrzyki. Czy to normalne czy lecieć szybciej do lekarza (lekarz dopiero na 29.11)?
 
reklama
Czy to normalne, że progesteron mimo suplementacji tak skacze ? 30.10 miałam transfer, 06.11 prog 23,56; 10.11 - 16,02; 11.11 - 22,48; 14,11 - 15,44. Biorę 4xprogesteron besins i 3xcyclogest (lekarz kazał 3xprogesteron i 2xcyclogest , ale na wszelki wypadek dodałam po 1tab). I mam jeszcze jedno pytanie. Biorę zastrzyki z heparyny (neoparin) i codziennie w miejscu podania zastrzyku pojawia mi się mała czerwona plamka. Mój brzuch wygląda już jak biedronka z czerwonymi plamkami a przez to mam coraz mniej miejsca na zastrzyki. Czy to normalne czy lecieć szybciej do lekarza (lekarz dopiero na 29.11)?
jesli chodzi o progesteron to normalne. On jest wydzielany skokowo wiec jakbys oddala krew godzine pozniej to juz moglby byc wynik zupelnie inny.
Odnosnie heparyny - ja bralam cala ciaze. Wazne, zebys dobrze chwycila w palce skore i wbila sie jednym ruchem. Pozniej mozesz pomasowac to miejsce. Mi tez nieraz robily sie takie plamki albo co gorsza siniaki :/. Powodzenia!
 
Czy to normalne, że progesteron mimo suplementacji tak skacze ? 30.10 miałam transfer, 06.11 prog 23,56; 10.11 - 16,02; 11.11 - 22,48; 14,11 - 15,44. Biorę 4xprogesteron besins i 3xcyclogest (lekarz kazał 3xprogesteron i 2xcyclogest , ale na wszelki wypadek dodałam po 1tab). I mam jeszcze jedno pytanie. Biorę zastrzyki z heparyny (neoparin) i codziennie w miejscu podania zastrzyku pojawia mi się mała czerwona plamka. Mój brzuch wygląda już jak biedronka z czerwonymi plamkami a przez to mam coraz mniej miejsca na zastrzyki. Czy to normalne czy lecieć szybciej do lekarza (lekarz dopiero na 29.11)?
Jest dokładnie tak, jak napisała Orchidea- progesteron jest wytwarzany skokowo wiec te wartości są plus/minus. Nawet tego samego dnia, godzinę lub dwie później mogłabyś mieć o kilka/naście jednostek wynik niższy lub wyższy. Generalnie masz w okolicy 20, i to jest wartość która jest ok, niby w ciąży jest dobrze jeśli jest powyżej 14, ale są tu dziewczyny, które miały 8 i donosiły ciąże i wszystko było ok. Suplementuj, jak zalecił lekarz czy tam dołóż sobie po tej tabletce dla spokojniejszej głowy i to wszystko co możesz zrobić. Trzymam kciuki za pomyślność 🙂
 
Bardzo Wam dziękuję :*. Pisałam też do swojego lekarza z kliniki i kazał zwiększyć dawkę progesteronu - czyli dobrze, że zrobiłam to już parę dni temu :D
 
Cześć, 6 listopada miałam transfer, 17.11 mam zrobić betę. Dzisiaj oczywiście zrobiłam test sikany z czułością 10 i wyszedł biały. Czy to już może oznaczać, ze się nie udało? Był to mój pierwszy transfer jednak moja sytuacja jest bardzo trudna, bo w wieku 34 lat dowiedziałam się, ze mam AMH 0,08… mialam tylko jedną komórkę jajową przy punkcji. Nasienie partnera bardzo dobre. Z objawów to mam tylko taki, ze jak aplikuje progesteron to mam takie jakby rozpulchnione wejście do pochwy. Nie wiem co myśleć.
 
Cześć, 6 listopada miałam transfer, 17.11 mam zrobić betę. Dzisiaj oczywiście zrobiłam test sikany z czułością 10 i wyszedł biały. Czy to już może oznaczać, ze się nie udało? Był to mój pierwszy transfer jednak moja sytuacja jest bardzo trudna, bo w wieku 34 lat dowiedziałam się, ze mam AMH 0,08… mialam tylko jedną komórkę jajową przy punkcji. Nasienie partnera bardzo dobre. Z objawów to mam tylko taki, ze jak aplikuje progesteron to mam takie jakby rozpulchnione wejście do pochwy. Nie wiem co myśleć.
a ile dniowy był zarodek? przy 5dniowym powinno coś widać, ale przy 3niowym może to za wcześnie.
 
Cześć, 6 listopada miałam transfer, 17.11 mam zrobić betę. Dzisiaj oczywiście zrobiłam test sikany z czułością 10 i wyszedł biały. Czy to już może oznaczać, ze się nie udało? Był to mój pierwszy transfer jednak moja sytuacja jest bardzo trudna, bo w wieku 34 lat dowiedziałam się, ze mam AMH 0,08… mialam tylko jedną komórkę jajową przy punkcji. Nasienie partnera bardzo dobre. Z objawów to mam tylko taki, ze jak aplikuje progesteron to mam takie jakby rozpulchnione wejście do pochwy. Nie wiem co myśleć.
Ja przy pierwszym transferze robiłam z 5 testów o czułości 10 i każdy wychodził biały a zrobiłam bete i była już powyżej 20. Zrób badanie z krwi i będziesz miała pewność. Głowa do góry
 
reklama
poczekaj jeszcze z 3 dni i powtórz test. Ja przy becie 200 miałam cień cienia i już przestałam testy kupować bo szkoda mi kasy :) a jak się niecierpliwisz to może Beta z krwi coś by pokazała
Chyba już poczekam do piątku, natomiast teraz każda wizyta w łazience to stres czy nie ma krwi. Byleby przetrwać jakoś 😁
 
Do góry