reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Głównym powodem jest mój brak jajowodów, jeden straciłam przez ciążę pozamaciczną drugi przez ropień nie nadawał się do niczego..
Ale nasze wyniki też nie są najlepsze. Ostatnio Amh miałam 0.8, słabo. Partner ma słabe parametry nasienia. Wiek też tu swoją robotę robi, ja mam 36 partner sporo więcej:)
Faktycznie trochę tego bierzesz.
Z suplementami też można przesadzić?
Robiłam wczoraj badanie testosteronu i dhea i mam powyżej normy i zastanawiam się czy to nie przegięcie z suplementacja czy może znów coś mi wynajdą?!
o kurcze… no a ja się bujam z endometrioza🙈 wiem ze dhea powinno się zażywać po weryfikacji dlatego sama nie suplementuje. Oczywiście ze można przesadzić, ja sobie robię krótkie przerwy od czasu do czasu. Na razie odstaw jak masz powyżej normy i powinno sie troszkę obniżyć. Ja np zażywam kwas foliowy od 4 lat codziennie i ostatnio zbadałam sobie bo myślałam ze już za dużo tego i wcale nie, wynik był tak w połowie normy wiec nie za dużo nie za mało. Każdy organizm jest inny czasam wogole nie przyswajamy pewnych witamin i trzeba je zażywać w innej formie np metylowanej. Ale to mnóstwo badać trzeba by było wykonać. Mam nadzieje ze to co zażywamy nam pomoże i będziemy miały same piękne zarodeczki🥰
 
Głównym powodem jest mój brak jajowodów, jeden straciłam przez ciążę pozamaciczną drugi przez ropień nie nadawał się do niczego..
Ale nasze wyniki też nie są najlepsze. Ostatnio Amh miałam 0.8, słabo. Partner ma słabe parametry nasienia. Wiek też tu swoją robotę robi, ja mam 36 partner sporo więcej:)
Faktycznie trochę tego bierzesz.
Z suplementami też można przesadzić?
Robiłam wczoraj badanie testosteronu i dhea i mam powyżej normy i zastanawiam się czy to nie przegięcie z suplementacja czy może znów coś mi wynajdą?!
Hej, też jestem po ciąży pozamacicznej, 7 lat temu wycięty jajowod, później syn naturalnie, praktycznie od razu. Teraz od 3 lat starania o drugie, jedna biochemiczna po drodze. Już 38 lat, amh ostatnie 3, wcześniej 2.14 (błąd pomiaru?). Suplementujemy się przed procedura i widzę że też bierzesz dhea, również dawke 75 mg Twoj lekarz zalecił? Przez jaki czas? My mamy brać suplementy 3mce i zrobić badania. Masz jakieś objawy uboczne po dhea? Ja przyjmuje go już ok 2.5mca i włosy zaczęły wypadać oraz miesiączka słabsza od dwóch cykli. Oprócz tego biorę ubichinol 200 mg, wit D, kw foliowy, karnityne, mioinozytol, dha (sporadycznie), mg, merzspecial (witaminy). Życzę powodzenia!!
 
A co do norm dhea, ja gdzieś po m-cu suplementacji zmierzyłam s-dhea i jak jest do 400 to miałam 600 i lekarz mówił że jest ok i mam kontynuować.
 
Skusiłam się na test.. i niestety bieluchny na
maksa🥹 wiedziałam, że mam tego nie robić 🥹
Ja zrobiłam podobnie jak ty tez była biel wizira, pomimo ze polecane testy super czule. Zdążyłam zrobić aferę mężowi ze ja potrzebuje czasu, przerwy, ze jestem progesteronowa bomba i nie daj rady. Dwa dni później zaczęłam mieć objawy takie jak przy pierwszej ciazy, powtórzyłam sikanca ale z drugiej porcji moczu i już był dodatni….
Wiec poczekaj, sikaniec twoj nie musi cokolwiek wnosic
 
Ja zrobiłam podobnie jak ty tez była biel wizira, pomimo ze polecane testy super czule. Zdążyłam zrobić aferę mężowi ze ja potrzebuje czasu, przerwy, ze jestem progesteronowa bomba i nie daj rady. Dwa dni później zaczęłam mieć objawy takie jak przy pierwszej ciazy, powtórzyłam sikanca ale z drugiej porcji moczu i już był dodatni….
Wiec poczekaj, sikaniec twoj nie musi cokolwiek wnosic
U nas już też przeszła burza w domu 😞
A jakie miałaś objawy przy pierwszej ciąży, uchyl rąbka tajemnicy 🥹
I dziękuję za wsparcie 🌺
 
Oo widzę że dziś burza nie tylko u mnie🥴
Robiłam dziś ciasto marchewkowe, i wyszedł mi zakalec. Pierwszy raz chyba w życiu nie wyszło mi marchewkowe😳 na obiad dla męża zrobiłam a'la duszone gołąbki, wszystkie rozwaliły mi się podczas duszenia. Na koniec uderzyłam o kant szafki małym palcem u stopy.
Jestem dziś tak za przeproszeniem wku*wioną, tak jak zawsze na tydzień przed okresem🥴
 
reklama
Do góry