reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ale super!
W Polsce debilne prawo, gdzie tylko 6 komórek można zapłodnić :crazy:
Zleży też przy jakich chorobach.

Ja mogłam zapłodnić wszystkie komórki pobrane mimo wieku 26 lat. Tylko od 2016 roku choruje na endometrioze to było wskazanie do zapłodnienia wszystkich komorek. 😉

Mimo pobrania 12 komórek zapłodniło się 7 a zostało z nami 2 blastki. Z czego 1 transfer się nie powiódł a z drugim podejściem obecnie mam 19 tc 😉
 
reklama
Ale super!
W Polsce debilne prawo, gdzie tylko 6 komórek można zapłodnić :crazy:
6 komórek można zapłodnić standardowo, ale po decyzji lekarza - w uzasadnionych przypadkach - można wszystkie. Tak też było w moim przypadku. Myślę, że to prawo ma chronić przed powstawaniem zbyt dużej liczby nadmiarowych zarodkow. Pewnie ta liczba ma jakieś uzasadnienie, nie jest przypadkowa tylko poparta doświadczeniem i badaniami. Ja z kolei mam wrazenie, że w Polsce in vitro przeprowadza się bardzo mądrze.
 
6 komórek można zapłodnić standardowo, ale po decyzji lekarza - w uzasadnionych przypadkach - można wszystkie. Tak też było w moim przypadku. Myślę, że to prawo ma chronić przed powstawaniem zbyt dużej liczby nadmiarowych zarodkow. Pewnie ta liczba ma jakieś uzasadnienie, nie jest przypadkowa tylko poparta doświadczeniem i badaniami. Ja z kolei mam wrazenie, że w Polsce in vitro przeprowadza się bardzo mądrze.
mądrze ale drogo jak diabli. Ja zapłaciłam oprócz ryzyka własnego 350€ i całe 16€ za progesteron. Reszta z ubezpieczenia zdrowotnego które i tak płace (składka 130€ na miesiąc i jest to całość żeby korzystać z podstawowej obowiązkowej opieki medycznej)
 
6 komórek można zapłodnić standardowo, ale po decyzji lekarza - w uzasadnionych przypadkach - można wszystkie. Tak też było w moim przypadku. Myślę, że to prawo ma chronić przed powstawaniem zbyt dużej liczby nadmiarowych zarodkow. Pewnie ta liczba ma jakieś uzasadnienie, nie jest przypadkowa tylko poparta doświadczeniem i badaniami. Ja z kolei mam wrazenie, że w Polsce in vitro przeprowadza się bardzo mądrze.
U mnie też zapladniali wszystkie ze względu na to że korzystaliśmy z nasienia dawcy
 
No właśnie nie powiedział później dzwoniłam.to niby mówił że mogę brać już od teraz
Kurcze, dziwny lekarz. Dla mnie to były tak ważne sprawy ze o wszytko dopytywałam kilka razy i notowałam. Jak lekarz do tak poważnych spraw i kosztownych może mieć takie podejście. Powinien Ci dokładnie powiedzieć od kiedy, w jakich dawkach, czy rano czy wieczorem …
 
mądrze ale drogo jak diabli. Ja zapłaciłam oprócz ryzyka własnego 350€ i całe 16€ za progesteron. Reszta z ubezpieczenia zdrowotnego które i tak płace (składka 130€ na miesiąc i jest to całość żeby korzystać z podstawowej obowiązkowej opieki medycznej)
Zgadzam sie... miałam na myśli tylko i wyłącznie aspekt medyczny. Kwestie finansowania i świadomości społeczeństwa dot. procedury są poniżej krytyki.
 
reklama
Do góry