reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hej, mam pytanie jakie są normy estradiolu i progresteronu przed punkcją, żeby transfer nie był odroczony? Wczoraj robiłam badania a na jutro planowana punkcja.
 
Super, że dziewczynka ❤️ Czyli pobierałaś przed prenatalnymi?
Tak i bardzo się z tego cieszę. Lekarz kazał robić później, bo tłumaczył, że jak coś wyjdzie nie tak to żeby długo nie trzeba było czekac na amnio... Ale ja chciałam zrobić wcześniej.. I nie żałuję, bo nie wytrzymałabym 10 dni od wczorajszego badania...
 
Super, że dziewczynka ❤️ Czyli pobierałaś przed prenatalnymi?
Bardzo się cieszę, że dziewczynka. Zawsze marzyłam o chociaż jednej córce. Mój Lubby natomiast myślę, że liczył na chłopaka. I ja też imałam takie przeczucia :) ale serio było mi już wszystko jedno, byle było zdrowe :>
Dziewczyny, walczcie, bo naprawdę warto :)
 
Takie dziwne krosty bąble , byłam u lekarza rodzinnego to Pani dr powiedziała tylko żeby to zostawić niczym nie smarować
Jestem w 16 tyg ciazy
Jak się naczytałam o opryszczkę to aż mi włos na głowie się zjeżył
Może być opryszczka.
Ale jak już kiedyś ktoś miewał to w ciąży nie jest groźna.
Przemywaj to sobie wodą utlenioną to szybciej zejdzie.
 
Hej, mam pytanie jakie są normy estradiolu i progresteronu przed punkcją, żeby transfer nie był odroczony? Wczoraj robiłam badania a na jutro planowana punkcja.
Jakiś określonych norm nie ma.co do estriadiol . Zależy od sytuacji pacjentki. Przyjmuje się że na jeden pecherzyk wypada około 200-300 estriadiolu.
Liczy się też obraz na usg.
Progesteron z tego co pamiętam to przed ovitrell powinien być poniżej jeden, żeby endonometrium się za szybki nie zestarzało
 
Jakiś określonych norm nie ma.co do estriadiol . Zależy od sytuacji pacjentki. Przyjmuje się że na jeden pecherzyk wypada około 200-300 estriadiolu.
Liczy się też obraz na usg.
Progesteron z tego co pamiętam to przed ovitrell powinien być poniżej jeden, żeby endonometrium się za szybki nie zestarzało
Progresteronu mam 0,29 a estradiol 1551,00. Mam nadzieję, że jutro będzie wszystko ok z tymi wynikami. Dziękuję bardzo za odpowiedź
 
Progresteronu mam 0,29 a estradiol 1551,00. Mam nadzieję, że jutro będzie wszystko ok z tymi wynikami. Dziękuję bardzo za odpowiedź
Wygląda ok.
Tylko oni jeszcze biorą pod uwagę obraz na usg jak wygląda endonometrium i jajniki, by uniknąć hiperstymulacji. Każda kobieta reaguje indywidualnie na stymulację. Jedna z takimi wynikami będzie chodzić do pracy A druga nie będzie mogła wytrzymać. Hormony😆 na każdą działają inaczej .
 
Tak i bardzo się z tego cieszę. Lekarz kazał robić później, bo tłumaczył, że jak coś wyjdzie nie tak to żeby długo nie trzeba było czekac na amnio... Ale ja chciałam zrobić wcześniej.. I nie żałuję, bo nie wytrzymałabym 10 dni od wczorajszego badania...
Myślę, że w twojej sytuacji to w ogóle idealnie wyszło. A to był jedyny argument, że długo by było czekania na amino? Bo mój jak ja byłam w ciąży z synkiem mi mówił, żeby pobrać z prenatalnymi jak jestem zdecydowana, żeby nie było za niskie to wolne dna płodowe. A ja wtedy w sumie chciałam zrobić tak jak ty i czekałam na wynik 2 tygodnie i mimo dobrych prenatalnych to i tak był mega stres 😱 więc brawo, że tak super to ogarnęłas :)
Ja też zawsze marzyłam o córce, ale czułam wtedy, że na przekór będzie chłopiec 🙈 i tak też wyszło 😂 ale kocham teraz najbardziej na świecie i nie wyobrażam sobie już żeby było inaczej :)
 
reklama
Myślę, że w twojej sytuacji to w ogóle idealnie wyszło. A to był jedyny argument, że długo by było czekania na amino? Bo mój jak ja byłam w ciąży z synkiem mi mówił, żeby pobrać z prenatalnymi jak jestem zdecydowana, żeby nie było za niskie to wolne dna płodowe. A ja wtedy w sumie chciałam zrobić tak jak ty i czekałam na wynik 2 tygodnie i mimo dobrych prenatalnych to i tak był mega stres 😱 więc brawo, że tak super to ogarnęłas :)
Ja też zawsze marzyłam o córce, ale czułam wtedy, że na przekór będzie chłopiec 🙈 i tak też wyszło 😂 ale kocham teraz najbardziej na świecie i nie wyobrażam sobie już żeby było inaczej :)
wierzę :)

tak, to był jedyny argument mojego lekarza. Nie wiem dlaczego miałaby byc za niskie to dna plodowe? nie znam się :p
 
Do góry