reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

dobrze ze o tym piszesz ♥️
Muszę się temu faktycznie przyjrzeć …
Oprócz antykoncepcji na miesiąc miałaś tez jakieś inne zalecenia ?
Jak będziesz podchodzić na cyklu naturalnym to będziesz brała dodatkowo coś na pęknięcie pęcherzyka ? Przepraszam ze tak mecze … ale o tyle człowiek już będzie mądrzejszy na wizycie …
Nie miałam nic innego przed stymulacją oprócz antykoncepcji. Tak, do transferu wezmę ovitrelle. Dopiero przed stymulacją się dowiedziałam, że może mi się takie coś przytrafić i przy pierwszym razie myślałam że to wina hormonów do cyklu sztucznego, a jednak nie. Od 2022 szwankują mi cykle, poskracały się i stąd ta niewydolność.
 
reklama
A jakie zadanie miał gonapeptyl?
Nie wiem jak dokładnie działa, ale ma zapobiec przedwczesnemu starzeniu sie endometrium chyba, czyli właśnie w niewydolność tej fazy lutealnej jest przydatny. Wiele razy mówiłam lekarzom, ze dostaje okresu juz 7 dpt, ale dopiero jedna Pani Doktor dołożyła mi gonapeptyl i 2 ostatnie transfery przebiegły bez przedwczesnej miesiaczki. Drugi transfer na tym udany.
 
Dzięki dziewczyny za przywitanie, od razu raźniej :D
To parę słów o mnie, a właściwie o nas i naszej historii: mam 35 lat, mój partner 34, staramy się o dzidzię od dwóch lat. U partnera wszystko ok, ja natomiast mam zdiagnozowaną hiperinsulinemie i wysokie androgeny, co od tych 2 lat "leczę" m.in. metforminą i różnymi suplementami. Poza tym przebadałam się wzdłuż i wszerz - owulacja jest, jajowody drożne, reszta wyników ok. No ale starania spełzły na niczym :( Dlatego za radą lekarza podchodzimy do IVF, tymbardziej że młodsza już nie będę, a AMH mam coraz niższe (niedawno było 0,9 teraz już 0,7..)
Jak na razie przy tym Menopurze mam ochotę pozbyć się własnej głowy :D tak mnie dziś dobija, ale mam nadzieję, że to przejściowe. Biorę zastrzyki do czwartku a potem wizyta kontrolna w klinice i zobaczymy co dalej ;)
 
Hej,może mi doradzacie w jednej sprawie..
Obecnie jestem na Diphereline ,transfer mam planowany na około 7 luty.
Problem jaki u mnie występuje to endometrioza i adenomioza ..Jestem zadowolona z mojej Pani doktor ale jak to większość z nas cały czas coś szperam w internecie..no i w zeszłym tygodniu,zadzwoniłam do kliniki gdzie przyjmuje dr Songin i okazało się ze na tą już środę jest do niego termin..zapisałam się ale zastanawiam się czy jest sens jechać kiedy jestem na Diphereline..wiem ze na 1 wizycie doktor wykonuje USG ale czy na tym leku będzie to miarodajne..-a po drugie zastanawiam czy coś kombinować przed tym transferem żeby się bez sensu nie stresować ???
 
Hej,może mi doradzacie w jednej sprawie..
Obecnie jestem na Diphereline ,transfer mam planowany na około 7 luty.
Problem jaki u mnie występuje to endometrioza i adenomioza ..Jestem zadowolona z mojej Pani doktor ale jak to większość z nas cały czas coś szperam w internecie..no i w zeszłym tygodniu,zadzwoniłam do kliniki gdzie przyjmuje dr Songin i okazało się ze na tą już środę jest do niego termin..zapisałam się ale zastanawiam się czy jest sens jechać kiedy jestem na Diphereline..wiem ze na 1 wizycie doktor wykonuje USG ale czy na tym leku będzie to miarodajne..-a po drugie zastanawiam czy coś kombinować przed tym transferem żeby się bez sensu nie stresować ???
Leku, o którym piszesz nie znam i nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie, czy jest sens z tego punktu widzenia. Ale myślę, że jeśli zależy ci na opinii tego doktora, to żebyś później nie żałowała, że tam nie pojechałaś się skonsultować, może warto jednak się wybrać. Myślę, że jeśli intuicja ci podpowiada że warto się z nim skonsultować i masz taką możliwość, zarówno czasową jak i finansową, to zrób to. Oczywiście weź ze sobą jak najdokładniejszą historię swojej choroby i leczenia. A za transfer trzymam kciuki :) drugą opcją jest umówienie wizyty na luty, jeśli jest oczywiście taka dostępność terminów. Życzę ci z całego serca, żeby transfer się udał. Jeśli się uda to odwołasz, a jeśli nie to pójdziesz. Ale ogólnie jeśli intuicja ci mówi żeby pójść to idź, jeśli intuicja ci mówi, żeby nie iść to nie idź :) nie wiem, czy pomogłam, bo może wszystko co napisałam to oczywistości, ale czasem jak ktoś podsumuje tak sytuację to też pomaga :) w każdym razie próbowałam :)
 
Leku, o którym piszesz nie znam i nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie, czy jest sens z tego punktu widzenia. Ale myślę, że jeśli zależy ci na opinii tego doktora, to żebyś później nie żałowała, że tam nie pojechałaś się skonsultować, może warto jednak się wybrać. Myślę, że jeśli intuicja ci podpowiada że warto się z nim skonsultować i masz taką możliwość, zarówno czasową jak i finansową, to zrób to. Oczywiście weź ze sobą jak najdokładniejszą historię swojej choroby i leczenia. A za transfer trzymam kciuki :) drugą opcją jest umówienie wizyty na luty, jeśli jest oczywiście taka dostępność terminów. Życzę ci z całego serca, żeby transfer się udał. Jeśli się uda to odwołasz, a jeśli nie to pójdziesz. Ale ogólnie jeśli intuicja ci mówi żeby pójść to idź, jeśli intuicja ci mówi, żeby nie iść to nie idź :) nie wiem, czy pomogłam, bo może wszystko co napisałam to oczywistości, ale czasem jak ktoś podsumuje tak sytuację to też pomaga :) w każdym razie próbowałam :)
Wiem,to nie jest niestety nigdy czarne albo białe ..🙃No nic,jutro zadzwonię i przełożę na luty..Dzięki 😊
 
Dziewczyny, czy któraś z Was przy stymulacji stosowała Orgalutran?
Ja mam teraz dołączyć to do Menopur, i na ulotce jest info że zastrzyk ma być podskórny ale najlepiej w udo, co w sumie ciężko mi sobie wyobrazić żeby samej zrobić jakoś z tyłu? :/ Do tej pory robiłam sobie tylko zastrzyki w brzuch . Macie może tu jakieś doświadczenia?
 
Dziewczyny, czy któraś z Was przy stymulacji stosowała Orgalutran?
Ja mam teraz dołączyć to do Menopur, i na ulotce jest info że zastrzyk ma być podskórny ale najlepiej w udo, co w sumie ciężko mi sobie wyobrazić żeby samej zrobić jakoś z tyłu? :/ Do tej pory robiłam sobie tylko zastrzyki w brzuch . Macie może tu jakieś doświadczenia?
Nie przyjmowałam konkretnie tego leku, ale robiłam inne zastrzyki w udo (blokada owulacji), to praktycznie ta sama substancja i sposób wykonywania.
Pomagał mi przy tym mąż, bo w brzuch dawałam radę sama, ale tutaj już potrzebowałam pomocy...
Próbowałam znaleźć jakieś najbardziej miękkie miejsce, mąż trzymał mi "fałdkę" ;-), a ja robiłam zastrzyk. Najpierw trzeba było odciągnąć nieco tłok, by się upewnić, że nie ma w nim krwi, a potem podać lek. Miejsce bolało przez kilka godzin.. No ale czegóż się nie robi ;-)
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was przy stymulacji stosowała Orgalutran?
Ja mam teraz dołączyć to do Menopur, i na ulotce jest info że zastrzyk ma być podskórny ale najlepiej w udo, co w sumie ciężko mi sobie wyobrazić żeby samej zrobić jakoś z tyłu? :/ Do tej pory robiłam sobie tylko zastrzyki w brzuch . Macie może tu jakieś doświadczenia?
Orgalutran robiłam w brzuch
 
Do góry