reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny !!
Powiem Wam ze dobrze ze jesteście ❤️
Jak czegoś nie mogę znaleść w internecie to pisze tutaj i za minutkę mam odpowiedz :-)
A mianowicie chodzi mi o suplementację
Od następnego tygodnia zaczynam 11 tydz.
Teraz przyjmuje femibion 1
Moje pytanie brzmi . Czy mogę zacząć brać w 11 tys femibion 2 ?
Już tłumacze dlaczego
W 2 -ce jest omega 3 200mg. Bardzo ważny składnik jeżeli chodzi o przedwczesny poród
Powinno stosować się minimum 600mg na dobę , w fembion 1 nie ma kwasu omega 3
A wiec tak jaka suplementację Wy stosujecie ?
Czy dokupiliście dodatkowy kwas omega 3 ?
Czy mogę zacząć brać femibion 2 od 11 tyg mimo ze na opakowaniu jest napisane od 13 tyg ?
Ja od samego początku stosowalam 2tabl pregna dha i 1tabl pregna plus bez zelaza. Mi tak zaleciła lekarka z klkniki. Wrecz kazala w 6tc kupic i zażywać od zaraz.
Pregna dha stosuje nadal, poniewaz karmie piersia a dha jest bardzo wazne dla rozwoju mozgu dziecka.
 
reklama
Dziewczyny moza któraś z was spotkała się z czyms takim ;

Byłam na wizycie kontrolnej po łyzeczkowaniu (zabieg 5tyg temu)
Ogólnie lekarka zadowolona , wszystko ok ,endo grube na 12 mm podobno mi już wszystko tam chlupie i okres tuż tuż ale co najlepsze to na lewym jajniku mam pęcherzyk dominujący wielkości 22mm i nie jest to żadna torbiel …

Lekarka uspokajała ze to wszytko musi się uregulować i ze to nic niepokojacego póki co ale słyszałyście o czyms takim żeby okres inowulacja była w tym samym czasie 😳
 
Dziewczyny moza któraś z was spotkała się z czyms takim ;

Byłam na wizycie kontrolnej po łyzeczkowaniu (zabieg 5tyg temu)
Ogólnie lekarka zadowolona , wszystko ok ,endo grube na 12 mm podobno mi już wszystko tam chlupie i okres tuż tuż ale co najlepsze to na lewym jajniku mam pęcherzyk dominujący wielkości 22mm i nie jest to żadna torbiel …

Lekarka uspokajała ze to wszytko musi się uregulować i ze to nic niepokojacego póki co ale słyszałyście o czyms takim żeby okres inowulacja była w tym samym czasie 😳
Ja miałam coś podobnego, pęcherzyk nie pękł i lekarz myślał, że jestem przed owulacją a ja dawno byłam po. W zeszłym roku miałam na pewno dwa cykle, w których pęcherzyk nie pękł i teraz cykl wcześniej przed transferem wzięłam ovitrelle aby na pewno pękł i w tym cyklu podchodzę do transferu, jak badania zarodka będą ok.
 
Cześć dziewczyny! Jestem tu pierwszy raz, co trochę mnie stresuje, ale chyba potrzebuję takiego grona kobiet które mnie zrozumieją i będziemy mogły się nawzajem wspierać :)
Ja właśnie zaczynam proces in vitro. Po pierwszych przeszkodach już na początku procesu 2 m-ce temu (najpierw to hormony były nie takie, potem pęcherzyki w 1 dzień za bardzo urosły) i regulacji antykoncepcją wreszcie udało mi się zacząć stymulację.
Dziś będzie trzeci dzień zastrzyków Menopur. Jak znosiłyście te leki? Mnie dziś mega boli głowa, trochę brzuch ale to chyba jeszcze przez okres. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i za niedługo doczekam się punkcji :)
Wspieram Was wszystkie na jakimkolwiek etapie jesteście <3
 
Ja miałam coś podobnego, pęcherzyk nie pękł i lekarz myślał, że jestem przed owulacją a ja dawno byłam po. W zeszłym roku miałam na pewno dwa cykle, w których pęcherzyk nie pękł i teraz cykl wcześniej przed transferem wzięłam ovitrelle aby na pewno pękł i w tym cyklu podchodzę do transferu, jak badania zarodka będą ok.

A powiedz mi jak to wyłapałas ze nie pękł ? Chodziłaś na monitoring ? Czy na zwykłej wizycie lekarz wyłapał ?
Czyli miałaś podobnie jak ja ? Okres a pęcherzyk dominujący w jajniku ?

Szlak by to … zawsze coś … zobaczymy jak będzie następny cykl wyglądał ….

Będziesz teraz podchodzić na naturalnym cyklu rozumiem ?
 
Dziewczyny !!
Powiem Wam ze dobrze ze jesteście ❤️
Jak czegoś nie mogę znaleść w internecie to pisze tutaj i za minutkę mam odpowiedz :-)
A mianowicie chodzi mi o suplementację
Od następnego tygodnia zaczynam 11 tydz.
Teraz przyjmuje femibion 1
Moje pytanie brzmi . Czy mogę zacząć brać w 11 tys femibion 2 ?
Już tłumacze dlaczego
W 2 -ce jest omega 3 200mg. Bardzo ważny składnik jeżeli chodzi o przedwczesny poród
Powinno stosować się minimum 600mg na dobę , w fembion 1 nie ma kwasu omega 3
A wiec tak jaka suplementację Wy stosujecie ?
Czy dokupiliście dodatkowy kwas omega 3 ?
Czy mogę zacząć brać femibion 2 od 11 tyg mimo ze na opakowaniu jest napisane od 13 tyg ?
Wg nowej szkoły omega i dba powinno się brać od początku, ale niektóre suplementy idą właśnie inną teorią... Także albo bym brała dodatkowo jakoś to, albo przejść na dwójkę. Osobiście jestem na mamaDHA premium, to jest jedna seria na całą ciążę. Inna sprawa, że moim zdaniem dwa tygodnie różnicy nie robią.
 
reklama
Cześć dziewczyny! Jestem tu pierwszy raz, co trochę mnie stresuje, ale chyba potrzebuję takiego grona kobiet które mnie zrozumieją i będziemy mogły się nawzajem wspierać :)
Ja właśnie zaczynam proces in vitro. Po pierwszych przeszkodach już na początku procesu 2 m-ce temu (najpierw to hormony były nie takie, potem pęcherzyki w 1 dzień za bardzo urosły) i regulacji antykoncepcją wreszcie udało mi się zacząć stymulację.
Dziś będzie trzeci dzień zastrzyków Menopur. Jak znosiłyście te leki? Mnie dziś mega boli głowa, trochę brzuch ale to chyba jeszcze przez okres. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i za niedługo doczekam się punkcji :)
Wspieram Was wszystkie na jakimkolwiek etapie jesteście <3
Tez byłam stymulowana menopurem . Wiesz każdy przechodzi stymulację dość indywidualnie . Oprócz wzdętego brzucha nawet nie mogę narzekać na jej przebieg . Podczas stymulacji funkcjonowalam i pracowałam normalnie dlatego tez jakoś się na tych wszystkich dolegliwościach nie skupiałam .

Może opowiesz coś o sobie . Ile masz lat , dlaczego in vitro , jak długo się staracie ? Gdzie się leczycie. ? Będzie nam wszystkim łatwiej Ci doradzić znając choć odrobinkę twojej histori 😉

I oczywiście na dziendobry trzymam kciuki za udana i owocną stymulację ✊🏻✊🏻✊🏻
 
Do góry