reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Ja ogólnie nie lubię tych cykli bezowulacyjnych. Zachwalam podejście na naturalnym cyklu wtedy zero estrogenów zero progesteronu i zero stresu, że jakies leki mogą zaszkodzić dziecku :)
tzn. że jak bierze się leki do cyklu sztucznego to jest on bezowulacyjny? Jeśli tak, to w takim razie od czego zależy ustalenie dnia transferu?
 
reklama
tzn. że jak bierze się leki do cyklu sztucznego to jest on bezowulacyjny? Jeśli tak, to w takim razie od czego zależy ustalenie dnia transferu?
Od grubości endometrium. Od 2dc bierze się estrogeny i obserwuje jak rośnie endometrium. Jak jest odpowiedniej grubości to do estrogenow dodają progesteron i od daty podania progestronu do dnia transferu jestbtyle czasu iludniowy jest zarodek. Np. 5 dniowy transferuje się 5 dni po włączeniu progesteronu.
Potem wg mojego lekarza estrogeny trzeba brać do 10tc a progesteron do ok. 16tc. Czyli do czasu aż łożysko przejmuje produkcję hormonów. Jest masa dziewczyn, które mają od tych leków ciągle podraznienie pochwy, infekcje.
 
Mój mąż chce znać płcie zarodków, ja nie chcę, dam mu do przeczytania czy genetycznie dobrze ale moim zdaniem będzie petarda ♡ podejdę do transferu na spokojnie za miesiąc czy półtorej, nigdzie mi się nie spieszy, Boże ile pokory uczy in vitro 😁
Trzeba mieć dużo cierpliwości 🙂🙄 ja miałam mieć transfer na cyklu naturalny ale du..a owulacji brak więc wywołuje okres luteina i wtedy cykl sztuczny. Także czekanie i czekanie oby teraz w lipcu wszystko dobrze poszło 😩
 
Trzeba mieć dużo cierpliwości 🙂🙄 ja miałam mieć transfer na cyklu naturalny ale du..a owulacji brak więc wywołuje okres luteina i wtedy cykl sztuczny. Także czekanie i czekanie oby teraz w lipcu wszystko dobrze poszło 😩
No tak to jest minus cykli naturalnych. Jak jest problem po stronie żeńskiej ( brak owulacji, nieregularne cykle) to sztuczny jest pewniejszy :(
 
Od grubości endometrium. Od 2dc bierze się estrogeny i obserwuje jak rośnie endometrium. Jak jest odpowiedniej grubości to do estrogenow dodają progesteron i od daty podania progestronu do dnia transferu jestbtyle czasu iludniowy jest zarodek. Np. 5 dniowy transferuje się 5 dni po włączeniu progesteronu.
Potem wg mojego lekarza estrogeny trzeba brać do 10tc a progesteron do ok. 16tc. Czyli do czasu aż łożysko przejmuje produkcję hormonów. Jest masa dziewczyn, które mają od tych leków ciągle podraznienie pochwy, infekcje.
bardzo dziękuję za odpowiedź :)
 
To może oznaczać, że nie zakończyli jeszcze hodowli. Jutro może się okazać, że macie więcej zarodków :) tak było u mnie
Ojaaaaaaaaa naprawdę!? 😆😆😆😆😆 Jak tak będzie to ja już nie wiem , będę przeszczesliwa ale już jestem z tymi moimi kochanymi dwoma, czy ta klasa jest ogolnie dobra bo nie mogę znaleźć informacji , bo są oznaczenia literkowe na wykresach a ja mam cyfry ?
 
reklama
Do góry