reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja jestem homo Pai i jestem na heparynie. Z tym acardem to są zdania mocno podzielone wśród lekarzy. Niektórzy uważają, że nawet niskie dawki mogą być szkodliwe dla płodu, a inni że są wskazane i bądź tu człowieku mądry
Mamaginekolog pisze fajnie o stosowaniu Asa czyli np. Acardu. Link do: Mamaginekolog
A no i jeszcze bycie homo pai nie jest jednoznaczne z trombofilia i same w sobie nie jest wskazaniem do ASA. Żeby zobaczyć czy mamy realny problem z krzepliwoscia powinno się zrobić profil krzepliwosci czyli np białko c i s. U mnie jedno wyszło niepokojące i z tego względu mam heparyne, no i mam już jedno poronienie za saba.
U mnie reszta badan jest ok jedynie 2 biochemiczne i ta zakrzepica w 3 trymestrze. Dlatego cala stymulacje, ciaze i do koncs pologu ta heparyna. Mam zaswiadczenie od polskiego hematologa bo tutaj u mnie sadza ze to nie jest powodem ani problemem..takze cale szczescie ze mam zaswiadczenie
 
reklama
Mi powiedziano, że przed punkcją nie będzie heparyny i Acardu. Po transferze tak. Po inseminacji też miałam oba.
Tyle, że hormony wplywaja wlasnie na powstawanie zakrzepów. Dlatego mi wprowadzili od stymulacji bo generalnie na zaswiadczeniu mam ze w wyniku ciazy naturalnej to od pozytywu ale ze in viteo to od stymulacji juz mi dali w klinice.
 
No tak ale dalej troche dziwna sytuacja bo heparyny ci on nie zastąpi, ma zupełnie inne zadanie. Tak jak w ciąży nie można sobie brać acardu zamiast heparyny czy w drugą stronę bo oba mają inne zastosowanie. Lekarz powinien wiedzieć co robi aczkolwiek ja przy pai homo bałabym się podchodzic bez heparyny. Ale jeśli nie masz historii zakrzepowej to być może stąd taka decyzja. Niestety wielu lekarzy ignoruje naszą mutację uważając za niegroźną 😪
 
No tak ale dalej troche dziwna sytuacja bo heparyny ci on nie zastąpi, ma zupełnie inne zadanie. Tak jak w ciąży nie można sobie brać acardu zamiast heparyny czy w drugą stronę bo oba mają inne zastosowanie. Lekarz powinien wiedzieć co robi aczkolwiek ja przy pai homo bałabym się podchodzic bez heparyny. Ale jeśli nie masz historii zakrzepowej to być może stąd taka decyzja. Niestety wielu lekarzy ignoruje naszą mutację uważając za niegroźną 😪
Ale on jej nie ignoruje, heparynę włącza po owulacji / transferze :)
 
reklama
Dziewczyny, brała któraś z Was Atomek w czasie całej stymulacji do in vitro? Wpłynęło to jakoś na stymulację?

Mam PAI1 w homozygocie i jak mi dzisiaj lekarz omawiał stymulację to powiedział, że całą stymulację będę brać Aromek dwa razy dziennie (oczywiście oprócz leków stymulujących, nie że Aromek to stymulacja). W sumie nigdy o tym nie czytałam :D.
Ja brałam Aromek w stymulacji ale do inseminacji. Dwa razy dziennie, ale u mnie akurat nie pomógł bo na 6 inseminacji tylko raz miałam dwa dojrzałe pęcherzyki, a tak to jeden 🤔😳
 
Do góry