reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Czytałam kiedyś, że zarodek może się podzielić maksymalnie do 13 dnia po zapłodnieniu, więc chyba na bliźniaki już jednak za późno. Tak czy siak beta pięknie rośnie :)
Dokładnie a im pozniej tym gorzej bo im pozniej sie podzieli tym wiecej wspólnych rzeczy dzieci potem dzieła a nawet mogą urodzic sie połączone ze soba wiec jesli zarodek nie podzieli sie w pierwszych dniach to raczej nie życzyłabym nikomu takiej ciazy bliźniaczej 🤷🏻‍♀️
 
Dziewczyny, brała któraś z Was Atomek w czasie całej stymulacji do in vitro? Wpłynęło to jakoś na stymulację?

Mam PAI1 w homozygocie i jak mi dzisiaj lekarz omawiał stymulację to powiedział, że całą stymulację będę brać Aromek dwa razy dziennie (oczywiście oprócz leków stymulujących, nie że Aromek to stymulacja). W sumie nigdy o tym nie czytałam :D.
 
Dziewczyny, brała któraś z Was Atomek w czasie całej stymulacji do in vitro? Wpłynęło to jakoś na stymulację?

Mam PAI1 w homozygocie i jak mi dzisiaj lekarz omawiał stymulację to powiedział, że całą stymulację będę brać Aromek dwa razy dziennie (oczywiście oprócz leków stymulujących, nie że Aromek to stymulacja). W sumie nigdy o tym nie czytałam :D.
A co ma aromek do pai w homozygocie? Pytam z ciekawości bo też mam pai homo
 
A co ma aromek do pai w homozygocie? Pytam z ciekawości bo też mam pai homo
Z tego co tłumaczył lekarz.

Pai i V Leiden (tego nie mam) powodują zagrożenie zatorowości i problemów z krzepliwością. Dlatego mam brać Acard. Teraz mam odstawić Acard a jednocześnie stymulacja do in vitro jest bardzo silna i powoduje ogromny wzrost poziomu estrogenów. Estrogeny nasilają również produkcję białek układu krzepnięcia, powodując wzrost ryzyka powstania zakrzepicy żylnej. Letrozol jest substancją silnie zmniejszającą stężenie estrogenów, jednocześnie nie powoduje zagrożenia jak Acard - że w czasie punkcji krew popłynie zbyt wartkim strumieniem.
 
Z tego co tłumaczył lekarz.

Pai i V Leiden (tego nie mam) powodują zagrożenie zatorowości i problemów z krzepliwością. Dlatego mam brać Acard. Teraz mam odstawić Acard a jednocześnie stymulacja do in vitro jest bardzo silna i powoduje ogromny wzrost poziomu estrogenów. Estrogeny nasilają również produkcję białek układu krzepnięcia, powodując wzrost ryzyka powstania zakrzepicy żylnej. Letrozol jest substancją silnie zmniejszającą stężenie estrogenów, jednocześnie nie powoduje zagrożenia jak Acard - że w czasie punkcji krew popłynie zbyt wartkim strumieniem.
Nie strasz 😬kurde ja mam brać acard
 
Z tego co tłumaczył lekarz.

Pai i V Leiden (tego nie mam) powodują zagrożenie zatorowości i problemów z krzepliwością. Dlatego mam brać Acard. Teraz mam odstawić Acard a jednocześnie stymulacja do in vitro jest bardzo silna i powoduje ogromny wzrost poziomu estrogenów. Estrogeny nasilają również produkcję białek układu krzepnięcia, powodując wzrost ryzyka powstania zakrzepicy żylnej. Letrozol jest substancją silnie zmniejszającą stężenie estrogenów, jednocześnie nie powoduje zagrożenia jak Acard - że w czasie punkcji krew popłynie zbyt wartkim strumieniem.
Aa no to ja mam heparyne od razu od 1 dnia stymulacji brać, potem kontynuacja w ciąży i połogu. Ja w ciazy z synkiem nie wiedzialam ze man pai homo i dostalam zakrzepicy w 3 trymestrze,na szczescie wszystko sie dobrze skończyło.
 
Aa no to ja mam heparyne od razu od 1 dnia stymulacji brać, potem kontynuacja w ciąży i połogu. Ja w ciazy z synkiem nie wiedzialam ze man pai homo i dostalam zakrzepicy w 3 trymestrze,na szczescie wszystko sie dobrze skończyło.
Ja jestem homo Pai i jestem na heparynie. Z tym acardem to są zdania mocno podzielone wśród lekarzy. Niektórzy uważają, że nawet niskie dawki mogą być szkodliwe dla płodu, a inni że są wskazane i bądź tu człowieku mądry
Mamaginekolog pisze fajnie o stosowaniu Asa czyli np. Acardu. Link do: Mamaginekolog
A no i jeszcze bycie homo pai nie jest jednoznaczne z trombofilia i same w sobie nie jest wskazaniem do ASA. Żeby zobaczyć czy mamy realny problem z krzepliwoscia powinno się zrobić profil krzepliwosci czyli np białko c i s. U mnie jedno wyszło niepokojące i z tego względu mam heparyne, no i mam już jedno poronienie za saba.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aa no to ja mam heparyne od razu od 1 dnia stymulacji brać, potem kontynuacja w ciąży i połogu. Ja w ciazy z synkiem nie wiedzialam ze man pai homo i dostalam zakrzepicy w 3 trymestrze,na szczescie wszystko sie dobrze skończyło.
Mi powiedziano, że przed punkcją nie będzie heparyny i Acardu. Po transferze tak. Po inseminacji też miałam oba.
 
Do góry