reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

[QUOTE=post,22616106 Ja również miałam odroczony transfer ze względu na zagrożenie hiperką i lekarz tłumaczył właśnie dlaczego tak lepiej zrobić i odczekać
 
reklama
Dziewczyny może wiecie. Czy wystąpienie hiperki wpływa na zagniezdżenie i wczesną ciążę? Lekarz mi mówił, że transfer będzie 3-5 dni po punkcji jak wszystko pójdzie ok ale z tego co czytam hiperka może wystąpić nawet do 2 tygodni. Czy to jest wtedy niebezpieczne dla ciąży ?
Ja miałam hiperke i transfer byl odroczony...ona jest bardzo niebezpieczna. Nawet wylądowałam w szpitalu bo mi się jakaś woda nagromadziła przy nerkach
 
Dziewczyny może wiecie. Czy wystąpienie hiperki wpływa na zagniezdżenie i wczesną ciążę? Lekarz mi mówił, że transfer będzie 3-5 dni po punkcji jak wszystko pójdzie ok ale z tego co czytam hiperka może wystąpić nawet do 2 tygodni. Czy to jest wtedy niebezpieczne dla ciąży ?
Lepiej żeby organizm odpoczął :) ja również miałam odroczony transfer
 
Dziewczyny tak się zastanawiam bo pisaliście mi że przyrost mam ok ale czy te wartości nadal nie są za małe .Przypomnę transfer 21.05 zarodek 2dniowy podany w 3dobie. bhthcg 31.05= 5,45 mlU/ml a 2.06 =16,17 mlU/ml. Pytam bo większość kobiet na forach pisze że pierwsza beta zaczynała się od większych stężeń co o tym myślicie ?
 
Dziewczyny tak się zastanawiam bo pisaliście mi że przyrost mam ok ale czy te wartości nadal nie są za małe .Przypomnę transfer 21.05 zarodek 2dniowy podany w 3dobie. bhthcg 31.05= 5,45 mlU/ml a 2.06 =16,17 mlU/ml. Pytam bo większość kobiet na forach pisze że pierwsza beta zaczynała się od większych stężeń co o tym myślicie ?
Hmm ciężko powiedziec, najważniejsze że rośnie. Mi lekarz przy zarodku 5 dniowym mówił, że 6dpt beta ma być dwucyfrowa, a 10 dpt trzycyfrowa. Ale Ty miałaś młodszy zarodek. Zakladajac, że jeszcze potrzebowal 3-4 dni, że osiągnąć blastocyste to Twój pomiar 12dpt jest jak 8dpt zarodka 5 dniowego. Rzeczywiście szału nie ma, ale już nie jedno dziecko było z takiej bety. Sprawdzaj przyrost. Poczekaj z otwieraniem piccolo.
 
Masz bardzo wysokie amh , czy masz pcos, miałaś wcześniej cykle bezowulacyjne ? Ja bym nie przekreślała ivf, podeszłabym jeszcze raz do stymulacji ale może tym razem protokołem długim? Sama na nim jestem gdyz podobno osiąga się lepszej jakości komórki jajowe , ale to tylko moje zdanie , buziaki!♡

Ja właśnie co miesiąc mam owulację, ciałko żółte dobry progesteron. Z tym że owulacja najczęściej z prawego jajnika, a lewy jest leniwy. W ciągu dwóch lat comiesięcznego monitoringu owulke z lewej miałam łącznie 5-6 razy, nawet w cyklach stymulowanych aromkiem gdzie pęcherzyki były po obu stronach w prawym był zawsze lepszy. Jestem po cp i prawy jajniki nie ma jajowodu :(. Mam konsultacje w innej klinice żeby to przegadać, ale jestem wściekła bo nawet jak wyczytałam w waszych historiach i wiedzy że za wysokie Amh może być kłopotem, to lekarz stwierdził że wręcz przeciwnie, zwłaszcza w mojej sytuacji regularności cyklów.
 
A jaki był ostatni wynik estradiolu? To amh dość wysokie faktycznie, masz stwierdzony pcos?
U mnie amh 2,6. Podobnie mnie stymulowano jak ciebie. W efekcie były tylko dwie dojrzałe komórki, czyli też grubo poniżej oczekiwań. Moja pani dr stwierdziła, ze jestem poor responder. Może to ta sytuacja? U mnie akurat się udało, mimo że zapowiadało się tragicznie. Myślałam, że skończę z 0 zarodków, doskonale rozumiem, że czujesz się podłamana. Jakie dalsze plany Twoje i lekarza na Ciebie?
Ostatni estradiol 2250, stymulacja trwała 11 dni. Przed punkcja 36 h ovitrelle. Progesteron (0.9) i estradiol oba zostały określone jako super. Nie mam jednoznacznie stwierdzonych pcos, owulacje co miesiąc
 
Dziewczyny tak się zastanawiam bo pisaliście mi że przyrost mam ok ale czy te wartości nadal nie są za małe .Przypomnę transfer 21.05 zarodek 2dniowy podany w 3dobie. bhthcg 31.05= 5,45 mlU/ml a 2.06 =16,17 mlU/ml. Pytam bo większość kobiet na forach pisze że pierwsza beta zaczynała się od większych stężeń co o tym myślicie ?
Ja miałam bete 10 dni po IUI 231.
A tutaj masz już zarodek i beta 16.
Wg mnie to dziwne ale ja się nie znam... moze warto skonsultować to z lekarzem?
 
reklama
Ja właśnie co miesiąc mam owulację, ciałko żółte dobry progesteron. Z tym że owulacja najczęściej z prawego jajnika, a lewy jest leniwy. W ciągu dwóch lat comiesięcznego monitoringu owulke z lewej miałam łącznie 5-6 razy, nawet w cyklach stymulowanych aromkiem gdzie pęcherzyki były po obu stronach w prawym był zawsze lepszy. Jestem po cp i prawy jajniki nie ma jajowodu :(. Mam konsultacje w innej klinice żeby to przegadać, ale jestem wściekła bo nawet jak wyczytałam w waszych historiach i wiedzy że za wysokie Amh może być kłopotem, to lekarz stwierdził że wręcz przeciwnie, zwłaszcza w mojej sytuacji regularności cyklów.
A czytałaś o zespole pustego pęcherzyka? Bo tak to brzmi.
 
Do góry