reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ojejjj , nawet nie potrafię sobie wyobrazić co czujesz, ja w okres czuję się dobrze , owulacja trochę boli, współczuję pieczenia :(( ale trzymam kciuki za piękne komórki I śliczne zarodki ! Niedługo zapomnimy już o tym całym bolu, to tylko chwilowe 😚
Zazdroszczę także chciałabym czuć się dobrze podczas okresów. 😍🤩

A co do komórek wszytako okaże się najprawdopodobniej w niedzile 😊
 
reklama
@Lebkuchen_mum nie wiem o jakie bóle pytasz.
Ale pierwsze co przychodzi mi do głowy to bóle okresowe. One są dla mnie naprawdę nie do zniesienia. Bez garści leków przeciwbólowych nie daje rady. Nieraz i one nie pomagają i muszę jechać na szpital po zastrzyki przeciwbólowe lub kroplówki.

A drugie o czym pomyślałam to ból związany ze stymulacją. No cóż mogę chyba powiedzieć śmiało, że nie znoszę jej jakoś ciężko. Zakłuje mnie czasem któryś jajnik i mam mega wzdęty brzuch i tyle.

Mam nadzije źe to nie jest zły znak i jednak będę miała chociaż parę dojrzałych komórek 😉

Źle znoszę zastrzyk z cetrotide bo mam na niego alergie oraz mensinormu bo bardzo mnie piecze podczas podania 🤔😢
Chodziło mi właśnie o bóle które powoduje endometrioza. Ja też ostatnio odwiedziłam szpital, karetka mnie wzieła na kroplówkę bo tragedia. Z tym, że u mnie od grudnia bóle zaczęły dotyczyć nie tylko okresu a cały cykl. Dziś akurat owulacja i ciężko jest. Ból jajnika tak duży, że promieniuje na całą pachwinę i lędźwie 😪
Mam nadzieję, że w trakcie stymulacji nie będzie jeszcze gorzej bo nie wiem jak dam radę funkcjonować. Ogólnie strasznie się boję brać hormony. Nie wiem jak zareaguję i od razu wmawiam sobie czarny scenariusz 🙈
 
Dziewczyny może wiecie. Czy wystąpienie hiperki wpływa na zagniezdżenie i wczesną ciążę? Lekarz mi mówił, że transfer będzie 3-5 dni po punkcji jak wszystko pójdzie ok ale z tego co czytam hiperka może wystąpić nawet do 2 tygodni. Czy to jest wtedy niebezpieczne dla ciąży ?
 
Dziewczyny może wiecie. Czy wystąpienie hiperki wpływa na zagniezdżenie i wczesną ciążę? Lekarz mi mówił, że transfer będzie 3-5 dni po punkcji jak wszystko pójdzie ok ale z tego co czytam hiperka może wystąpić nawet do 2 tygodni. Czy to jest wtedy niebezpieczne dla ciąży ?
Jak jest ryzyko hiperstymulacji to nie robią świeżego transferu. Także tak, wpływa.
 
No wlasnie czytam juz ktorys raz na fb na grupie o in vitro, że dziewczyny podchodzily do transweru i mierzą się z hiperką a przeciez nie jest to obojetne dla organizmu. Stąd moje pytanie.
Zajście w ciążę i beta dodatkowo nakręcają hiperkę więc zdaniem mojego lekarza czasem lepiej poczekać na następny cykl. W każdym razie decyzję o transferze podejmuje już na podstawie wyników badań hormonalnych a nie jeszcze przed stymulacją :).
 
Zajście w ciążę i beta dodatkowo nakręcają hiperkę więc zdaniem mojego lekarza czasem lepiej poczekać na następny cykl. W każdym razie decyzję o transferze podejmuje już na podstawie wyników badań hormonalnych a nie jeszcze przed stymulacją :).
No tak dlatego dodała, że przeważnie tak robią 🙂 a wszystko wyjdzie tak na prawdę w czasie bo to różnie bywa. Może być tak, że nie będzie nawet co transferować 😐
 
reklama
Dziewczyny może wiecie. Czy wystąpienie hiperki wpływa na zagniezdżenie i wczesną ciążę? Lekarz mi mówił, że transfer będzie 3-5 dni po punkcji jak wszystko pójdzie ok ale z tego co czytam hiperka może wystąpić nawet do 2 tygodni. Czy to jest wtedy niebezpieczne dla ciąży ?
Ja miałam hiperke ale lekka i transfer odwołany, juz samo zagrożenie hiperka jest przeciwwskazaniem do transferu poniewaz ciąża wspomaga hiperke a tak brak ciazy wycisza organizm i szybciej dochodzi do siebie. Lepiej odczekać miesiac czy dwa i na spokojnie podejsc do transferu.
 
Do góry