reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Nimfus
Dawaj na IVF.... z taka morfologia to ciezko a prawie niemozliwe IUI - szkoda kasy marnowac. I od razu dawajcie na ICSI... tutaj nawet jesli fragmentacja plywakow bedzie duza to niewazne. Tylko sprawe trzeba byloby wyjasnic z endo, bo jak po CLO nie uroslo to niby dlaczego lekarz mysli ze po gonadropinach urosnie? Zawsze mialas problemy z endo czy to tylko jednorazowa sprawa?

Monika
z zarodkami mozesz sama decydowac co sie bedzie dzialo - albo na wyrzucenie, albo do adopcji, albo do mrozenia. sprawa wyboru osobistego....
 
reklama
Lolitka Jak monitorowali u mnie cykl naturalny to endo było 0,5mm za chudę, a wszystko inne było bardzo OK. Po CLO jajniki ładnie zareagowały, a endo stwierdziło że ma nas gdzieś. Podobno tak się zdarza.

Mirela Nam lekarz też zaproponował IVF, ale chcieliśmy spróbować IUI - chyba ze strachu.

Strasznie boję się tych wszystkich leków, jak czytam co się wam po tych diabelstwach dzieje, to się włosy jeżą. No ale czego się nie robi, żeby mieć upragnionego okruszka.
 
Nimfuś - do wszystkiego trzeba dojrzeć, ja również miałam dwie inseminacje a w listopadzie zaczynam brać regulon i w grudniu będzie transfer jak dobrze pójdzie, a wiem ze będzie dobrze, bo bardzo dobrze dawałam się stymulować i mam nadzieje że tym razem tez tak będzie. Pamiętaj nic na silę i nic bez przekonania a będzie dobrze :)

... ja do in vitro dojrzewałam półtora roku, tyle czasu minęło do nieudanej ostatniej IUI
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Przepraszam, ze sie wtrace, ale mam pytanko:sorry:
Piszecie tu o tych nieprawidlowych formach plemnikow. Czy w czasie podstawowego badania nasienia mozna to juz stwierdzic? Czy ktorys parametr moze to sugerwac? Czy trzeba zrobic bardziej szczegolowe badania?
 
79 Monika
ja leczę się w Novum w Wawie. I tutaj zarodki są mrożone, od razu przy transferze płacisz za 1 rok mrożenia, a w tej umowie o mrożeniu jest zapis, że jeśli za rok nie zapłacisz za kolejny rok lodówki, to zarodki przechodzą na rzecz kliniki i mogą z nimi zrobić co zechcą. Lekarze mówią po cichu, że jeżli się uda, albo po punkcji i zapłodnieniu stwierdzisz że chesz przekazać kilka zarodków czy komórek na rzecz kliniki to szef policzy taniej za in vitro.
 
reklama
Do góry