reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Głowa do góry dziewczyny żadna z nas nie zmieni tego co nam życie przygotuje. Jak los chce byśmy miały 3 komórki tyle będzie. Ja mam endometrioze i liczę się z tym, że może być zero prawidłowych albo zadna sie nie bedzie nadawala. Ale nie będę się tym przejmować na zapas ;)

Nie pisałam po piątkowej wizycie bo myślałam, że będziemy powtarzać badania i nici z naszego in vitro. Ale dziś dostałam wyniki kariotypu oba prawidłowe.
Miesiączkę udało się zatrzymać do dziś jej nie ma już nawet brzuch mnie nie boli.

Leki na stymulacje rozpisane na wizycie w piątek. Dziś kontakt z lekarzem czy odnawiać progesteron. Jak dostanę okres stymulacja ;)

Dziś mam naprawdę dobry dzień 🥰🤩
Ja tez mam właśnie endometriozę
I torbiel na jajniku która udało sie mocno zmniejszyć po reseligo(bo miała 10 cm- zeszliśmy do 2,90)
Ale teraz po punkcji trochę urosła
I stresuje mnie to- za 10 dni mam wizytę na której mam dostać receptę na leki do stymulacji
Trzymam mocno kciuki aby Twoje jajniki ładnie odpowiedziały na stymulacje 😊
 
reklama
Ja byłam pełna entuzjazmu
Miałam 10 komórek , 6 tylko nadawało sie do zapłodnienia i mamy 1 zarodek
A teraz czekam na wyniki czy zdrowy
I cały entuzjazm diabli wzieli 😞
Zachwile zaczynam druga stymulacje
Jak podchodziłam do 1 stymulacji to też byłam pełna entuzjazmu ,aż do usg ,gdzie się okazało, że tylko 3 pęcherzyki urosly i niema sensu punkcji robić, teraz czekam na okres I też szlak wszystko trafił, juz sie tak nie cieszę, tylko x glowa pełną myśli czekam na kolejną stymulacje
 
Rozumiem :) no to trzymam kciuki! 🤞
A jakieś dodatkowe atrakcje typu histeroskopia, żeby zwiększyć szanse implantacji planujesz?
Ja do kliniki nieplodnosci poszłam ze wszystkim z czym mogłam- 😂
zrobiłam nawet prywatnie histeroskopie w klinice przed wizyta u lekarza, kariotypy, immunologia, meza nasienie - wszystko ok
Tylko ten dziad endometrioza nam przeszkadza 😡
Jezeli nie uda nam sie na moich komórkach jesteśmy zdecydowani na dawczynie komorek
Ale teraz o tym nie mysle bo musze myslec pozytywnie 😊
 
Jak podchodziłam do 1 stymulacji to też byłam pełna entuzjazmu ,aż do usg ,gdzie się okazało, że tylko 3 pęcherzyki urosly i niema sensu punkcji robić, teraz czekam na okres I też szlak wszystko trafił, juz sie tak nie cieszę, tylko x glowa pełną myśli czekam na kolejną stymulacje
To zycze Ci duzo siły i spokoju 😊lekarz musi teraz zmienić leki i dawkowanie a zaskoczy ✊trzymam mocno kciuki
Ja teraz jestem na tabl. Antykoncepcyjnych do 17 dc
A Ty wyciszasz jajniki przed kolejna stymulacja ??
 
Ja do kliniki nieplodnosci poszłam ze wszystkim z czym mogłam- 😂
zrobiłam nawet prywatnie histeroskopie w klinice przed wizyta u lekarza, kariotypy, immunologia, meza nasienie - wszystko ok
Tylko ten dziad endometrioza nam przeszkadza 😡
Jezeli nie uda nam sie na moich komórkach jesteśmy zdecydowani na dawczynie komorek
Ale teraz o tym nie mysle bo musze myslec pozytywnie 😊
To tak jak u nas tylko minus endometrioza i minus badania immunologiczne (było badane tylko ASA) :D. Kurde, tyle kobiet zachodzi w ciążę mając nie tylko endometriozę ale i milion innych chorób. Musi się w końcu udać jak jesteście tak przebadani! 🤞
 
Ja tez mam właśnie endometriozę
I torbiel na jajniku która udało sie mocno zmniejszyć po reseligo(bo miała 10 cm- zeszliśmy do 2,90)
Ale teraz po punkcji trochę urosła
I stresuje mnie to- za 10 dni mam wizytę na której mam dostać receptę na leki do stymulacji
Trzymam mocno kciuki aby Twoje jajniki ładnie odpowiedziały na stymulacje 😊
Tez mam aktywną endometrioze 2 cm ;P zabieg miałam w sierpniu 2021 ale mimo to powróciła.

Dziś odstawiam progesteron czekam na okres (od 2 dnia cyklu zaczynam stymulacje) idę w sobotę na wizytę kontrolną do doktora. I w czerwcu punkcja ;)

Myślicie żeby zrobić sobie przed odstawieniem progesteronu test ciążowy bo w tym miesiącu wszytko odpuściłam. Liczenie dni owulacyjnych bo przecież po co skoro nie mam owulacji bo pecherzyki same nie pękają. Ale biję mnie myśl żeby zrobić test dla pewności;P
 
Tez mam aktywną endometrioze 2 cm ;P zabieg miałam w sierpniu 2021 ale mimo to powróciła.

Dziś odstawiam progesteron czekam na okres (od 2 dnia cyklu zaczynam stymulacje) idę w sobotę na wizytę kontrolną do doktora. I w czerwcu punkcja ;)

Myślicie żeby zrobić sobie przed odstawieniem progesteronu test ciążowy bo w tym miesiącu wszytko odpuściłam. Liczenie dni owulacyjnych bo przecież po co skoro nie mam owulacji bo pecherzyki same nie pękają. Ale biję mnie myśl żeby zrobić test dla pewności;P
Ja bym zrobiła :p. W najgorszym wypadku wyjdzie negatywny ale nie będziesz miała wątpliwości.
 
reklama
To zycze Ci duzo siły i spokoju 😊lekarz musi teraz zmienić leki i dawkowanie a zaskoczy ✊trzymam mocno kciuki
Ja teraz jestem na tabl. Antykoncepcyjnych do 17 dc
A Ty wyciszasz jajniki przed kolejna stymulacja ??
Tak ,też mam wyciszyć jajniki ,od 2 dc mam brać antykoncepcyjne przez dwa tygodnie, a co do leków to mam mieć zwiększoną dawkę, bo brałam najniższą, chociaż na leki dużo nie wydałam, bardziej mnie boli mój skuty brzuch na darmo 😉😂
 
Do góry