reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja też jestem tego zdania dlatego jeszcze się chce upewnić czy odstawienie heparyny nie zaszkodzi dzidziusiowi tym bardziej że mi na prenatalnych wyszło duże ryzyko stanu przedrzucawkowego i muszę brać acard nie wiem czy to ma coś wspólnego. A to liczyliście się z mężem immunologicznie?
Tak, u mnie wyszedl kir aa i brak kirow implementacyjnych. Mialam do transferu accofil, encorton i neoparin.
Ja pierwotnie mialam napisane, ze do 12tc. Zmienil, wiec sie nie kloce. Skoro twierdzi, ze tak bedzie lepiej to zostawiam. Przynajmniej jestem spokojna, ze nie bedzie zakrzepow.
 
reklama
Dzisiaj dalej wzdęcia plus ból lewego jajnika po tabletce przeciwbolowe ulżyło trochę nie wiem czy poczekać do jutra czy może jechać na sor
A nie masz telefonu do kliniki albo swojego lekarza w takiej sytuacji? Ja mialam numer do swojego lekarza, ktory mogl mi udzielic rady niezależnie od dnia i godziny.
Dodatkowo po punkcji klinika podawała mi numer do lekarza, ktory mial dyzur po punkcjach gdzie w razie czego tez mozna bylo dzwonic po pomoc.
 
A nie masz telefonu do kliniki albo swojego lekarza w takiej sytuacji? Ja mialam numer do swojego lekarza, ktory mogl mi udzielic rady niezależnie od dnia i godziny.
Dodatkowo po punkcji klinika podawała mi numer do lekarza, ktory mial dyzur po punkcjach gdzie w razie czego tez mozna bylo dzwonic po pomoc.
Mam ale pisze żeby dzwonić od poniedziałku do soboty
 
Dziewczyny czy są wśród Was dziewczyny które badały genetycznie zarodki w invicta? Chciałam się dopytać czy wszystkie macie na wynikach przebadanych zarodków taki komentarz jak wrzucam w zdjęciu? Chodzi mi o tą adnotację o konieczności diagnostyki płodu w kierunku aberracji chromosomowych. Niby mam że wyniki wszystkich 5 są prawidłowe ale jest na każdym taki komentarz.
Nie wiem czy to jest ich stały komentarz i mam się tym nie martwić czy się czegoś dopatrzyli?
To standard. Nie ma się czym martwić
 
Dzisiaj dalej wzdęcia plus ból lewego jajnika po tabletce przeciwbolowe ulżyło trochę nie wiem czy poczekać do jutra czy może jechać na sor
Też miałam mega wzdęcia i brzuch jak balon.
Mi kazali brać coś przeciwbolowego i tyle. Brałam ibum i coś tam pomagało. Kazali dzwonić w razie dużego krwawienia lub gorączki. Dużo odpoczywaj i nawadniaj się 🙂
Będzie lepiej z każdym dniem❤️
 
ja mam endometrioze
I ostatni okres miałam w październiku albo listopadzie(juz nie pamietam) wprowadziliśmy moj organizm w farmakologiczna menopauze
mialam to samo, 3 miesiace menopauzy. Potem gonal + menopur (350 + 75). 8 komorek pobrano, 6 dojrzalych, do 3 ciej dobry dotrwala jedna. Transfer i mam corke. 3 lata pozniej fostipur (225 + menopur) dal mi 4 blastki i mam z nich druga corke.
Powodzenia!
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź, musi być dobrze 😚 ile udało się uzyskać komórek? 😁😁😁
6 komórek, myślałam, że będzie więcej, ale zobaczymy co będzie dalej. W poprzedniej stymulacji komórek było 8, udało się zapłodnić 5, 1 zarodek był podany na świeżo, a jeden tylko dotrwał do mrożenia i ten ostatni okazał się szczęśliwym :)
 
reklama
Musisz poczytać o danej chorobie bo sa czasem takie ze objawiają sie np tylko u mężczyzn i nie ma opcji zeby byli tylko nosicielami oni zawsze sa chorzy a np zeby choroba wystąpiła u kobiety to oboje rodziców musza nieść wadliwy gen a kobieta moze byc tylko nosicielem to ma cos wspólnego z chromosonami ze choroba jest np w X a ze mężczyzna ma tylko jeden bo ma XY to jest chory a kobieta ma XX wiec jesli tylko jeden X jest wadliwy to jest nosicielem ale jak odziedziczy po obojgu rodziców wadliwe X to wtedy jest chora miałam to w szkole bardzo bardzo dawno temu wiec moze cos pomieszałam wiec poczytaj o chorobie meza jak ja sie dziedziczy i zobacz jaki macie zarodek moze tak uda ci sie to rozszyfrować. 🤷🏻‍♀️
no wlasnie w necie nic takiego nie znalazłam... jedyny przypadek opisany ze oboje rodzice nosiciele i wtedy 25% chore, 25% zdrowe i 50 % nosiciel....ale nosiciel i zdrowy nie ma... to mutacja nie sprzezona z płcią.
Ale jak tam czytam to jest dziedziczna autosomalnie dominująco więc wygląda że nie ma szans że byłby tylko nosicielem.
 
Do góry