reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć wszystkim! Mam do Was pytanie ze sfery nieco wcześniejszych etapów. Wydaje mi się, że większość z Was (wszystkie?) miała badaną immunologię przed całym procesem. Czy mogę wiedzieć, co i jak dokładnie badałyście? U mnie w szpitalu takich badań się w ogóle nie przewiduje, ale może mogłabym je wykonać na własną rękę...?
Ja miałam takie jak się udałam na wizytę z własnej woli ale ja po poronieniu a i mam mutacje pai-1, Mthfr i V Leiden ale myślę że to zazwyczaj zlecają

białko C i S
antytrombina III
przeciwciała przeciwtransglutaminazie tkankowej IgA, IgG
antykoagulant tocznia
przeciwciała przeciwplemnikowe
subpopulacje limfocytów w tym komórki NK
test cytokinowy CBA
ANA1
przeciwciała przeciwkardiolipinowe IgM, IgG
przeciwciała przeciwbeta2 glikoproteinie Igm Igg
polimorfizm KIR i HLA-C
przeciwciała allo-MLR

 
reklama
Jeśli masz normalne i cykle i owulację to można próbować. Ja miałam niestety nieudany ale na pewno na naturalnym nie ma problemu z progesteronem.
Miałaś badane zarodki ? Czy nie dochodzi do zapłodnienia?
w 1 procedurze pobrano 9 komórek, 3 nadawały się, ale byłam tak bardzo zielona w temacie, że nie skapnęłam się, że zrobiono mi standardowe ivf, plemniki nie doleciały do komórek, w 2 procedurze z 24 jajek znalazły się tylko 4 i każda padła, wtedy też doktor prowadzący zaproponował mi kd, po jednej procedurze ...Więc mam mieszane odczucia czy te moje komórki chcą w ogóle współpracować, suplementuje się standardowymi witaminami
 
w 1 procedurze pobrano 9 komórek, 3 nadawały się, ale byłam tak bardzo zielona w temacie, że nie skapnęłam się, że zrobiono mi standardowe ivf, plemniki nie doleciały do komórek, w 2 procedurze z 24 jajek znalazły się tylko 4 i każda padła, wtedy też doktor prowadzący zaproponował mi kd, po jednej procedurze ...Więc mam mieszane odczucia czy te moje komórki chcą w ogóle współpracować, suplementuje się standardowymi witaminami
Moze spróbuj zmienić klinikę. Może źle Cię stymulują, skoro tylko 4 dobre komórki z 24. A reszta była niedojrzała? Invicta ma takie coś, że nawet jak okaże się, że jakieś komórki są niedojrzałe to je w laboratorium "dojrzewają" i można zapladniac.
 
Ja miałam takie jak się udałam na wizytę z własnej woli ale ja po poronieniu a i mam mutacje pai-1, Mthfr i V Leiden ale myślę że to zazwyczaj zlecają

białko C i S​

antytrombina III​

przeciwciała przeciwtransglutaminazie tkankowej IgA, IgG​

antykoagulant tocznia​

przeciwciała przeciwplemnikowe​

subpopulacje limfocytów w tym komórki NK​

test cytokinowy CBA​

ANA1​

przeciwciała przeciwkardiolipinowe IgM, IgG​

przeciwciała przeciwbeta2 glikoproteinie Igm Igg​

polimorfizm KIR i HLA-C​

przeciwciała allo-MLR​

Super, dzięki !
 
Moze spróbuj zmienić klinikę. Może źle Cię stymulują, skoro tylko 4 dobre komórki z 24. A reszta była niedojrzała? Invicta ma takie coś, że nawet jak okaże się, że jakieś komórki są niedojrzałe to je w laboratorium "dojrzewają" i można zapladniac.
generalnie z tamtej procedury (to był Bocian) mało co zrozumiałam, miałam 24 jajka, widoczne fajne na każdym USG, przed punkcją nie brałam ani ovitrelle ani nic podobnego, więc poszłam na punkcję bez żadnego leku na dojrzewanie. po punkcji lekarz powiedział mi, że pobrano tylko 4 bo reszta albo pusta albo niedojrzała, więc beda pracować na tych 4. na drugi dzien zadzwonił i powiedział że komórki po zapłodnieniu stanęły w miejscu po czym dodał yyy zalecam kd, gdybym mogl pomóc kiedyś to prosze dzwonić, spoko, dzieki za pomoc
 
generalnie z tamtej procedury (to był Bocian) mało co zrozumiałam, miałam 24 jajka, widoczne fajne na każdym USG, przed punkcją nie brałam ani ovitrelle ani nic podobnego, więc poszłam na punkcję bez żadnego leku na dojrzewanie. po punkcji lekarz powiedział mi, że pobrano tylko 4 bo reszta albo pusta albo niedojrzała, więc beda pracować na tych 4. na drugi dzien zadzwonił i powiedział że komórki po zapłodnieniu stanęły w miejscu po czym dodał yyy zalecam kd, gdybym mogl pomóc kiedyś to prosze dzwonić, spoko, dzieki za pomoc
Nie no porażka... Nie spotkałam się nigdy żeby przed punkcja nie podawać triggera. Nie wydaje mi się, żeby po takich stymulacjach od razu zrzucać winę na komórki. A ile masz lat?
 
generalnie z tamtej procedury (to był Bocian) mało co zrozumiałam, miałam 24 jajka, widoczne fajne na każdym USG, przed punkcją nie brałam ani ovitrelle ani nic podobnego, więc poszłam na punkcję bez żadnego leku na dojrzewanie. po punkcji lekarz powiedział mi, że pobrano tylko 4 bo reszta albo pusta albo niedojrzała, więc beda pracować na tych 4. na drugi dzien zadzwonił i powiedział że komórki po zapłodnieniu stanęły w miejscu po czym dodał yyy zalecam kd, gdybym mogl pomóc kiedyś to prosze dzwonić, spoko, dzieki za pomoc
Pierwszy raz slysze o tym zeby przed punkcja nie dostac zastrzyku
 
generalnie z tamtej procedury (to był Bocian) mało co zrozumiałam, miałam 24 jajka, widoczne fajne na każdym USG, przed punkcją nie brałam ani ovitrelle ani nic podobnego, więc poszłam na punkcję bez żadnego leku na dojrzewanie. po punkcji lekarz powiedział mi, że pobrano tylko 4 bo reszta albo pusta albo niedojrzała, więc beda pracować na tych 4. na drugi dzien zadzwonił i powiedział że komórki po zapłodnieniu stanęły w miejscu po czym dodał yyy zalecam kd, gdybym mogl pomóc kiedyś to prosze dzwonić, spoko, dzieki za pomoc
Musisz próbować gdzie indziej. Nie rozumiem podejścia.

AMH i hormony masz ok ? Arginina i karnityna podobno są na jajeczka dobre
 
reklama
Do góry