reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny, czy powinnam badac estradiol i progesteron po transferze? Biorę tylko ultrogestan 3x1 i estrofem. Jestem w 1dpt, a lekarz nic mi nie zlecil.
W invicta są 3 weryfikacje i wtedy bada się beta HCG, estradiol, progesteron. 2-3dpt, 6-7dpt, 10-11dpt. Wtedy zmieniają dawkowanie leków w zależności od wyników.
 
reklama
Dziewczyny, czy powinnam badac estradiol i progesteron po transferze? Biorę tylko ultrogestan 3x1 i estrofem. Jestem w 1dpt, a lekarz nic mi nie zlecil.
Ja na tyle transferów badałam 6dpt betę i progesteron. Jeżeli ciąża była to beta była i progesteron ładny. Czasem trochę może być przy niski i wtedy można coś dołożyć.
Ja brałam tylko lutinus 3x1 i estrofem chyba 2x1 i ciąża była. Weryfikacje nie potrzebne są moim zdabiem jeżeli dobrze tolerujesz leki.
 
W invicta są 3 weryfikacje i wtedy bada się beta HCG, estradiol, progesteron. 2-3dpt, 6-7dpt, 10-11dpt. Wtedy zmieniają dawkowanie leków w zależności od wyników.
No i tak powinno być... W Invimedzie nie ma żadnej weryfikacji ;/ Jutro na własną rękę zrobię progesteron, estradiol i tsh/ft4.
 
Ja na tyle transferów badałam 6dpt betę i progesteron. Jeżeli ciąża była to beta była i progesteron ładny. Czasem trochę może być przy niski i wtedy można coś dołożyć.
Ja brałam tylko lutinus 3x1 i estrofem chyba 2x1 i ciąża była. Weryfikacje nie potrzebne są moim zdabiem jeżeli dobrze tolerujesz leki.
Mi lekarz też zalecił lutinus (100 g) 3x1, ale napisałam do niego, że mam ultrogestan (200g) i kazał mi go brać też 3x1. Zastanawiam się teraz co brać jak skończę to opakowanie. Lekarz powiedział, że lutinus lepszy, no ale cena wysoka - 130 zł za tabelki na 7 dni...
 
No i tak powinno być... W Invimedzie nie ma żadnej weryfikacji ;/ Jutro na własną rękę zrobię progesteron, estradiol i tsh/ft4.
Ee te weryfikacje to taki żaden cud. Dużo nerwów, bo pierwsza weryfikacja wychodzi zwykle z beta 0 i dziewczyny się lamia, a to za wcześnie żeby coś wyszło. U mnie zawsze jest niski estradiol i dokładają, ale nie wiem czy są jakieś realne przesłanki do tego. Czy ten estradiol jest taki ważny po transferze? Nie wiem, ale każą to biorę. Progesteron jest ważny, ale on na poważnie zaczyna rosnąć jak pojawia się beta HCG.
Jak ma być ciąża to będzie :) bez względu na estradiol, ananasy, spacery, lezenie, pracowanie itd. Progesteron jest ważny, ale zaraz po transferze nie musi być jakiś kosmiczny.
 
No i tak powinno być... W Invimedzie nie ma żadnej weryfikacji ;/ Jutro na własną rękę zrobię progesteron, estradiol i tsh/ft4.
Jeśli mogę coś doradzić to nie badaj estradiolu, nie ma sensu, on nic nie wnosi. Kiedyś na własną rękę zrobiłam go i spytałam lekarza, czy taki wynik jest ok, to zapytał mnie w jakim celu go zrobiłam, bo on mi nie zlecał. Mało tego kazał odstawić estrofem po pozytywnej becie na cyklu SZTUCZNYM. Chyba jestem tutaj takim jedynym przypadkiem, generalnie lekarze przepisują ten lek do ok 10 tygodnia lub więcej. Bałam się jego decyzji, przekopalam cały internet, żeby dowiedzieć się, czy lekarz nie zwariował i spotkałam się z 1 wypowiedzią pewnej dziewczyny, która dowiedziała się na sympozjum naukowym, że ten lek po zajściu w ciążę odstawia się, bez względu na cykl, jakim szła kobieta. Jest to lek kategorii D. Ja odstawiłam go 2 razy. Nic się dziecku nie stało, ciąża dalej rozwijała się b. dobrze. Teraz też nic się nie wydarzyło po odstawieniu leku chyba pod koniec 5 tygodnia. No ale każda z Was pewnie będzie szła wytycznymi swojego lekarza. Są dziewczyny które brały długo ten lek i też się dziecku nic nie stało, rodziły się zdrowe. Szkoda tylko, że są takie rozbieżności co do przyjmowania pewnych leków.
 
reklama
Ja leków to biorę reklamówkę.
Letrox, 2x siofor- to na stałe a dodatkowo (po za witaminami / suplementami)

Rano:
Progesteron besins 100
Cyclogest (globulka)
Encorton
Estrofem

Popołudniu:
Estrofem
Cyclogest (glob)

Wieczorem:
Estrofem
Acard
Progesteron besins 200
Cyclogest (glob)



Cyclogest 3x ponieważ miałam progesteron tylko 13, wcześniej był x2
 
Do góry