reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Cześć dziewczyny, dawno mnie tu nie było 🙈przeprowadzam się i znalazłam leków trochę. Oddam za darmo, jak któraś chętna to piszcie 😘🥰
 

Załączniki

  • IMG_20211130_120002.jpg
    IMG_20211130_120002.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 107
Po różnych komplikacjach udało się i miałam biopsje w tym cyklu! :D ( dzięki ogromnej serdecznosci jednego z lekarzy), ale zapomniałam spytać o zalecania po biopsji. Czy może któraś z Was przez to przechodziła i coś wie? Czy mogę kąpać się w morzu? Planujemy w piątek wyjechać do ciepełka, żeby trochę odpocząć i chciałabym skorzystac i popływać w oceanie. No i co z seksem? Nie ma lepszego czasu niż wakacyjny luz ;)
 
Pomocy mam wyniki badania fragmentacji DNA plemnikow:
29,01% plemników z uszkodzoną struktura DNA ( w tym 19,08% uszkodzenia umiarkowane, 9,93% uszkodzenia zaawansowane)
20,21% plemników z niepełna kondensacja chromatyny

Czyli jest bardzo źle ?
A jaka jest koncentracja ? Ile milionów plemników na mililitr?
Te 19% to jest rokujące jeszcze. A jest ruch A ten postępowy szybki?
To on rokuje najbardziej nawet jeżeli chromatyna jest uszkodzona to zarodek ma właściwości samo naprawcze.
Tutaj wchodzi w grę kompensacja - jakość komórki jajowej może skompensować wady chromatyny( DNA, RNA) w plemniku. Jeżeli komórka tez słaba ( RNA stare) to będzie trudniej.
Jednak są metody żeby te plemniki ominąć i wybrać te najlepsze.
 
reklama
Do góry