reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
wydaje mi sie ze wiecej bedziesz miec po estradiolu,oni nie widza czesto wszystkich jaj, mi mowilo ze ok 15-20 bedzie a bylo 34, kilka dziewczyn tu mialo tak ze na podgladzie nie widzieli, trzymam kciuki!
Dokładnie, u mnie było tak samo, lekarz mówi na 2 wizytach, że widzi tak 12-15 pęcherzyków -psychicznie byłam już nastawiona, że tyle i koniec, a ten po punkcji z tekstem, że mamy 22 pęcherzyki🤷‍♀️ i totalnie mnie zamurowało, no i finalnie 22 jajca, bo wszystkie były pełne..
 
W sumie będzie co będzie, jeszcze jutro zastrzyki i punkcja.

Teraz patrzę na metodę zapłodnienia. Wybraliśmy IMSI, wlasciwie to takie FAMSI (IMSI plus kwas hialuronowy) ale MACS (separacja magnetyczna) nie jest zaznaczone.

Mozna zrobić najpierw separacje, a dopiero później IMSI/FAMSI? Czy to jest tak, ze się robi albo jedno albo drugie?
Niby wszystko wiedziałam, a teraz zgłupiałam.

Wołam @kate_p7 ale na pewno jest zajęta super dziewczynkami😍
 
W sumie będzie co będzie, jeszcze jutro zastrzyki i punkcja.

Teraz patrzę na metodę zapłodnienia. Wybraliśmy IMSI, wlasciwie to takie FAMSI (IMSI plus kwas hialuronowy) ale MACS (separacja magnetyczna) nie jest zaznaczone.

Mozna zrobić najpierw separacje, a dopiero później IMSI/FAMSI? Czy to jest tak, ze się robi albo jedno albo drugie?
Niby wszystko wiedziałam, a teraz zgłupiałam.

Wołam @kate_p7 ale na pewno jest zajęta super dziewczynkami😍
Separacja magnetyczna jest możliwa gdy jest 10mln/ml plemników. Generalnie stosuje się zamiennie te metody. No chyba ze jest źle bardzo to wtedy można obie. U was chyba nie było tragedii. FAMSI ma inne działanie, niż separacja - odsiewa te z wadliwą chromatyną ( w mniejszym stopniu niż tuba magnetyczna) ale i sprawdza które są zdolne do zapłodnienia. Bo ( moim zdaniem) z wadliwym DNA wiele plemników zapłodni komórkę, ale niepoprawnie. A tutaj jak jest problem z zapłodnieniem np. 30% komórek co może wynikać z innych anomalii a nie genetyki to FAMSI pomoże. To bardzo wyspecjalizowana metoda i powinna wystarczyć. Często widzę separacje magnetyczną np. przy IUI, bo przecież FAMSI się wtedy nie da:-) Powidzenia!
 
U mnie dziś 8 dzień stymulacji. Estradiol 7k!
Lekarz powiedział, ze bardzo dobrze.

Położna (już po wizycie) wielkich (dojrzałych) pęcherzyków naliczyła w dokumentach 6. I powiedziała, ze na razie jest tylko tyle ale może jeszcze dojrzeją. Nic z tego nie rozumiem. Nie wiem czy mam się cieszyć czy nie.
Mój lekarz jest na urlopie, ten z zastępstwa… No cóż. Podobno jest dobry w stymulacjach.
Ten estradiol 7000 to pewnie w pmol czyli jakieś 1900 pg/ml. Moim zdaniem z tego estradiolu wynika, że może być więcej dojrzałych komórek, bo czytałam że średnio jest liczone 200-300 pg/ml na 1 komórkę.
Swoją drogą przy jakim rozmiarze komórkę uważa się za dojrzałą 🤔
Na kiedy masz przewidzianą punkcję?
Już doczytałam, że już kończysz zastrzyki 😊
 
Ostatnia edycja:
Kurcze to wszystko zależy sama nie wiem od czego.. Ja mam AMH 1.13... miałam 1 stymulację, pobrano 10 komórek z czego 5 było ok, 4 się zapłodnily.. no i poszły do mrożenia.
To zależy od wszystkiego po trochu: szczęścia, dobrego lekarza, wieku, nasienia... Są tu dziewczyny z bardzo niskim amh, którym in vitro udało się za pierwszym razem z 1-2 komórek. Ale są też takie, które pomimo dobrego amh, masy komórek nie mają zarodków.
Gratuluję udanej stymulacji 👏
 
reklama
To zależy od wszystkiego po trochu: szczęścia, dobrego lekarza, wieku, nasienia... Są tu dziewczyny z bardzo niskim amh, którym in vitro udało się za pierwszym razem z 1-2 komórek. Ale są też takie, które pomimo dobrego amh, masy komórek nie mają zarodków.
Gratuluję udanej stymulacji 👏
Bo nie ilość tylko jakość się liczy :-)
 
Do góry