reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja tez z tym walcze,tzn.mysle ze juz fronty ustalilismy.Ale moj przez pare miesiecy,byl zdania( ktorego oczywiscie nie powiedzial glosno) ze jesli ciaze przechodze bezproblemowo to moge zasuwac tak jakbym w niej nie byla wcale.
Pojechalismy na usg ," wyrzygalam" sie u pana doktora😆ktory mu szybko wytlumaczyl ,czym moze sie skonczyc zasuwanie non stop.I sie wystraszy.Ale na mojego meza obcy ludzie dzialaja najszybciej,wiec byla to akcja przemyslana i zakonczona sukxesem😆😆

Swoja droga,ciaza i blizniaki w domu to i tak juz jak robota w kopalnii.🥴
No ja się zastanawiam jak ja to ogarnę :-) Ty to jeszcze trudniej bo mała różnica wieku. Chociaż u mnie duza, ale ja do pracy muszę wrócić :-( i szkoda mi kasy na pomoc, moze pani do sprzątania tylko czasem wstyd do domu już wpuścić :p
A ja zaczęłam tez legalnie narzekać… bo jak nie narzekałam to tez matka roku:p i tak wygodnie. Teraz narzekam na wszystko… i nie robie z siebie bohatera.
 
reklama
Ja się czuje jak gowno .....
Jelita nie działają zjadłam zupy trochę wczoraj ( jestem dożywiana sanda przez zyle ) i dostałam takich boli i sraczki że myślałam że zejdę....... oszczędze szczegółów....
Podejrzewają że aktywowalo mi się ukryte wcześniej wrzodzejace zapalenie jelita grubego ( mój brat ma )
Wiktoria świetnie jutro Ja chyba wypisza
Kurcze ale komplikacje. Zdrowiej szybko i wracaj do domu.
 
@Justi92 o której wyniki? Trzymam kciuki ❤️. Kuwa, niech to będzie piękny dzień ❤️
Niestety dziewczyny nie pojechałam na bete-raz że stchurzylam a dwa że dziś naprawdę tragicznie się czuje.. To wszystko przez mojego męża... Tak strasznie mnie wyprowadził z równowagi wczoraj do tego się spił i to nie miłosiernie.. Nie mogę wg liczyć na jego pomoc.. Stres i nerwy robią swoje.... A z beta-jutro mam iść na planowana więc poczekam ten jeszcze jeden dzień chce się cieszyć że mam kropka w sobie 😭 a tak nawiasem jeśli wzięłam 2x nospa forte w przeciągu 1 godziny to chyba nic się nie stało? Mam ja co prawda brać 3xdz ale miałam straszne skurcze więc zaryzykowałam.. Wczoraj z desperacji do 22 Odmawiałam nowenne Pompejańska 🙏
@fredka84 trzymam kciuki za dzisiejsza betę ❤️
 
Ja się czuje jak gowno .....
Jelita nie działają zjadłam zupy trochę wczoraj ( jestem dożywiana sanda przez zyle ) i dostałam takich boli i sraczki że myślałam że zejdę....... oszczędze szczegółów....
Podejrzewają że aktywowalo mi się ukryte wcześniej wrzodzejace zapalenie jelita grubego ( mój brat ma )
Wiktoria świetnie jutro Ja chyba wypisza
Serdecznie Ci wspolczuje:/
Dobrze ze dzidzia ok!
Duuuzo zdrowka ❤️❤️❤️
 
No ja się zastanawiam jak ja to ogarnę :-) Ty to jeszcze trudniej bo mała różnica wieku. Chociaż u mnie duza, ale ja do pracy muszę wrócić :-( i szkoda mi kasy na pomoc, moze pani do sprzątania tylko czasem wstyd do domu już wpuścić :p
A ja zaczęłam tez legalnie narzekać… bo jak nie narzekałam to tez matka roku:p i tak wygodnie. Teraz narzekam na wszystko… i nie robie z siebie bohatera.
Nie wiem wlasnie co gorsze?Moja czy twoja wersja😂😂😂jakos mysle ,ze jak urodze,to bedzie mi i tak latwiej niz teraz.Tak sie pocieszam😂😂😂😂
 
Dzis 28+4, ostatni tydzień sierpnia cesarka bo lekarka skłania się ku cięciu bliżej 38 zamiast 39tc z uwagi na to że mam szew, cieszę się gdyż wolę nie czekać do 39tc tylko mieć CC tydzień szybciej. W UK macierzyńskim płatny jest 39 tygodni l plus do 52 tygodni można bezpłatnie przedłużyć. Ale znow płatny państwowy to znów grosze bo chyba ok.150f tygodniowo a reszta zależy od tego ile firma dopłaca.. Moja akurat 100% 7 tygodni, a kolejne 20 tygodni 50%. Ja zamierzam wrocic we wrześniu 2022, nie szybciej. Z pierwszym synem wróciłam jak miał 8 miesięcy ale tylko dlatego tak wcześnie bo mogłam ja sie części zrzec i pozostałe ponad 4 miesiące był mój mąż na norweskim tacierzynskim. A jak to teraz w Polsce wygląda? Nadal jest rok płatny?
A ja myślałam, ze Ty jakoś o kilka tygodni do przodu jesteś :-) krótki macie macierzyński 39 u nas jest 52 z czego 21 tygodni ( chyba ) 100 % a reszta 50% albo całość 80% ja z bliźniakami mam dłużej o jakieś 2- 3 miesiące. Przy powrocie do pracy przysługuje Ci przerwa na karmienie jeszcze 45min, wiec pracujesz 7h :p Ja z bliźniakami będę miala 1,5h na karmienie:-) Jeszcze przepisy są takie, ze możesz wrócić na 1/2 etatu po urlopie macierzyńskim (te 20 kilka tygodni) i jak pracujesz te 32tygodnie na 1/2 etatu masz 80% pensji. No, ale wydłuża się macierzyński o 6 miesięcy i wtedy masz 1,5 roku no ale pracujesz i masz kase. Czyli pół roku w domu 80% pensji a potem rok 1/2 etatu za 80% pensji. A jak nie chcesz to po roku bezpłatny wychowawczy do 3rz.
 
Niestety dziewczyny nie pojechałam na bete-raz że stchurzylam a dwa że dziś naprawdę tragicznie się czuje.. To wszystko przez mojego męża... Tak strasznie mnie wyprowadził z równowagi wczoraj do tego się spił i to nie miłosiernie.. Nie mogę wg liczyć na jego pomoc.. Stres i nerwy robią swoje.... A z beta-jutro mam iść na planowana więc poczekam ten jeszcze jeden dzień chce się cieszyć że mam kropka w sobie [emoji24] a tak nawiasem jeśli wzięłam 2x nospa forte w przeciągu 1 godziny to chyba nic się nie stało? Mam ja co prawda brać 3xdz ale miałam straszne skurcze więc zaryzykowałam.. Wczoraj z desperacji do 22 Odmawiałam nowenne Pompejańska [emoji120]
@fredka84 trzymam kciuki za dzisiejsza betę [emoji3590]
Ja do 6 dpt brałam 3x2 nospa forte i jeszcze buscipan. Więc luz.

Który masz dpt? Jakiego zarodka?
 
Nie wiem wlasnie co gorsze?Moja czy twoja wersja😂😂😂jakos mysle ,ze jak urodze,to bedzie mi i tak latwiej niz teraz.Tak sie pocieszam😂😂😂😂
Chyba wszystko zależy od dzieci. U nas syn do zerówki to trzeba będzie na zajęcia dodatkowe wozić bo w domu nie usiedzi. A z dziewczynkami pytanie czy odziedziczą moje piękne oczy :-) bo jak tak to się znowu zacznie… no ale znamy już te drogi. Tak samo specjaliści ogarnięci stomatolog, chirurg, fizjoterapeuta:-) to łatwiej będzie. No i zlobek to będzie mistrzostwo świata jak nie będą chorować :-) bo ja nie będę w stanie tyle nauczyć co panie w złobku.
 
reklama
A ja myślałam, ze Ty jakoś o kilka tygodni do przodu jesteś :-) krótki macie macierzyński 39 u nas jest 52 z czego 21 tygodni ( chyba ) 100 % a reszta 50% albo całość 80% ja z bliźniakami mam dłużej o jakieś 2- 3 miesiące. Przy powrocie do pracy przysługuje Ci przerwa na karmienie jeszcze 45min, wiec pracujesz 7h :p Ja z bliźniakami będę miala 1,5h na karmienie:-) Jeszcze przepisy są takie, ze możesz wrócić na 1/2 etatu po urlopie macierzyńskim (te 20 kilka tygodni) i jak pracujesz te 32tygodnie na 1/2 etatu masz 80% pensji. No, ale wydłuża się macierzyński o 6 miesięcy i wtedy masz 1,5 roku no ale pracujesz i masz kase. Czyli pół roku w domu 80% pensji a potem rok 1/2 etatu za 80% pensji. A jak nie chcesz to po roku bezpłatny wychowawczy do 3rz.
No duzo jest opcji, to dobrze bo jednak nie zniechęca to do rodzicielstwa jak w niektórych krajach.. Pamiętam że jak wróciłam to jakoś conajmniej pół roku korzystałam z tej godziny na karmienie i kończyłam szybciej ale później dałam już spokój mimo iż na cycku był do 2 lat 😜. No przyznam że w UK to ludzi musi być stać na dzieci bo żłobki przedszkola kosztują fortune a i na macierzyńskim grosze niektórzy dostają.. Ale u nas jest tak że jak mąż ma dobry kontrakt to nie muszę pracować a w Polsce jednak trudno jednej osobie dom utrzymać.. Pozatym 100% pensji polskiej to nadal sporo mniej niż tutaj 50% a koszty życia są podobne wiec nie będę narzekać na takie szczegóły bo nadal uważam że to cud ze nam się udało kolejne i vitro.. No z trójka to już będzie logistyka najwyższego stopnia u Ciebie po powrocie do pracy bo opieką, różne godziny i miejsca odbioru dzieci później zajęcia po lekcjach ale tyle ludzi daje rade wiec Wy też przecież dacie
 
Do góry