reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
@Iza35
Zapytam doświadczone: do kiedy musialyscie brać progesteron? Do końca 12 tygodnia? Czy badalyscie w tym czasie co ile i zmieniali wam dawkę ?


Brałam do około 16 tc. Tak długo bo miałam krwawienia/ plamienia i bałam się odstawić 😒 Zbadałam proga dla „czystej głowy”
Zmniejsza się dawkę systematycznie. Np zaczynasz już schodzić około 10 tc i po 12 tc już nie masz nic ;)

Dziękuję bardzo :) słyszałam wersje że do 12 albo 14. Zależy od lekarza
Ja kochane brałam do 36 tc także to wszystko indywidualna sprawa.
Hej dziewczyny Powiedzcie mi czy warto szczepic się przed transferem czy lepiej odpuścić temat
Ja jestem po 1 dawce pfizera. Drugą mam 31 maja a 29 maja mam wizytę w klinice. Wg mojego lekarza prowadzącego szczepienie nie wpływa na transfer. Po prostu po 2 dawce mogę się gorzej czuć. Tylko ja podchodzę do crio. Nie wiem czy zdecydowałabym się na szczepienie podczas stymulacji.
A widzisz. Mi dzis lekarz powiedział, że trzeba się szczepić.... i bądź tu mądry 🤯
Lepiej się szczepić. Co jeśli w ciąży zachorujesz? Jak źle będziesz znosić to nie wiadomo jak się na dziecku odbije.
Ja się właśnie zastanawiam nam 27 lat i nie wiem właśnie czy odpuszczać transfer pod koniec maja żeby się zaszczepić czy lepiej zrobić transfer teraz

Pytanie czy szczepienie nie wpłynie na to czy zarodek się zagniezdzi czy nie nie wiem jak mój organizm zareaguje na szczepienie
Nie ma zasady ani żadnych badań na ten temat. Musimy działać trochę na czuja.
To jak dlugo po szczepieniu może być transfer ??? Bo mi lekarka mówiła że mogłabym po dwuch dawkach odrazu mieć transfer
U mnie najpierw była mowa że trzeba doczekać 6 tygodni od szczepienia.
I ja miałam 😁
W drodze powrotnej puściłam pawia na autostradzie pewnie po znieczuleniu. Takze uzbrojcie się w woreczki 😎
Ja 3 znieczulenia za każdym razem od razu auto i 200km i nic. Najwyżej spałam.
Adaś waga 3500, 56 długi, był stres od niedzieli bo skoki tętna, jest wszystko ok, cesarkę pionizację zniosłam dobrze mimo, że w trakcie operacji została odkryta kolejna moja choroba.
Witaj cukiereczku na świecie. Chowaj się zdrowo!!!

Miłego wieczoru babeczki!!
 
A widzisz. Mi dzis lekarz powiedział, że trzeba się szczepić.... i bądź tu mądry 🤯
Już są badania, niedawno opublikowane.
Plus zalecenia PTG czy jakiegoś takiego, aby się szczepić przed ciążą szczególnie, potem bezpiecznie jest po 8 tyg c, najlepiej od drugiego trymestru.
 
Hej,
Robiłam prenatalne w 12 tygodniu i dostałam wyniki i trochę się martwię, lekarz napisał że mam pośrednie ryzyko trisomii 21 czyli Downa. Co myślicie o tych wynikach? Dodam że mam cukrzycę ciążowa i zespół antyfosfolipidowy, biorę oczywiście heparynę i mam dietę i mierze cukier. Lekarz niestety tych chorób nie uwzględnił nie wiem czemu.

Zobacz załącznik 1267344Zobacz załącznik 1267345
Kochana nie martw się. Ja na koniec marca miałam wynik 1:600 czy jakoś tak. Nie dopuszczałam myśli, że może być źle. Jednak w związku z tym, że głowa mimo wszystko pracuje, a nie chciałam zostawiać do porodu odpowiedzi, to zrobiliśmy dla świętego spokoju test harmony (ten był najbardziej polecany przez jakiegoś specjalistę u mnie w klinice).
U nas też nie wyszedł idealnie ten ten plgf czy jakoś tak.
Teraz wiemy, że mamy zdrową córkę ☺️
Też mam zdiagnozowaną cukrzycę ciążową (wcześniej IO).
 
Adaś waga 3500, 56 długi, był stres od niedzieli bo skoki tętna, jest wszystko ok, cesarkę pionizację zniosłam dobrze mimo, że w trakcie operacji została odkryta kolejna moja choroba.
Gratulacje ❤️ jednak trochę mniejszy chłopak, niż zakładano ☺️
Ale jaką chorobę wykryto w trakcie? Brzmi to jakoś strasznie...
 
Hej Czy u Was w klinikach lekarze zgadzają się zapłodnić więcej niż 6 komórek gdy nie ma się jeszcze 35 lat? Byłam ostatnio na wizycie i lekarz absolutnie nie chce się zgodzić na takie rozwiązanie, choć po pierwszej stymulacji z której miałam 3 zarodki nie mamy dzieci. Czy według Was może być to wskazanie do zapłodnienia większej ilości komórek?
U nas nawet sam zaproponował zapłodnienie wszystkich. Nasze komórki.
Chyba wszystko zależy od lekarza mimo wszystko...
 
Dziękuję za wczorajsze kciuki ❤️
Wczorajszą wizytę niestety musiałam odbyć w formie teleporady... Jesteśmy z.mezem na kwarantannie, dzisiaj robiliśmy testy 😥
Byliśmy "przeziębieni", mąż przyniósł coś z pracy. Żona Jego wspólnika (który też to przyniósł do domu z pracy) urodziła w poniedziałek córkę, zrobili jej test po porodzie... Wyszedł pozytywny, także nie mam wątpliwości.
Więc nie wiem, jak będzie z moimi połówkowym 😟
Plus jest taki, że na razie serio przechodzę to jak przeziębienie, bez gorączki. A póki nie mam gorączki, to nie martwię się niczym innym niż możliwość zrobienia połówkowego.
Niby będę miała czas do końca miesiąca jeszcze, ale znaleźć termin u rozsądnego lekarza, pomijam, że chciałam u konkretnego zrobić... Ech. No ale obym nadal tak to znosiła. Chyba, że zdarzy się cud i wynik będzie jutro negatywny.
 
reklama
Witam wszystkie Staraczki :)
Potrzebuję od Was informacji na temat suplementacji do procedury. Poproszę propozycję specyfików na endometrium. Pozdrawiam cieplutko
 
Do góry