reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Kochane moje właśnie jedziemy do domku z tej naszej wizyty w klinice.
1. Co do długości abstynencji lekarz powiedział, że przy kilku sztukach plemników zalecana jest dłuższa abstynencja żeby plemniczkow było jak najwięcej, powiedział że zalecił tak bo przy takich wynikach jakie mieliśmy to każdy plemnik sie tak naprawde liczył ale teraz wyszło naprawdę super. Następnie przed pickupem powiedział, że max 4 dni i że mamy wspołzyc codziennie do następnej wizyty tj 5.05.2021r. I like it hyhyhy 😏😎🤣🤐
2. Od dziś stymulacja. Dostalam dostinex, menopur i gonapeptyl jeszcze :)

A no i nasienia zamrozili 3 słomki po 0,5ml. Ja sie pytam gdzie jest reszta? 😂🙄

Zapłaciliśmy jeszcze za famsi a przedtem za imsi msome, i to embriolog ma zadecydować, która procedura będzie najlepsza z tego względu, że jak widać parametry nasienia u nas są różne i przy samym famsi jakby było malutko plemników jak przedtem to nie pyknie- tak powiedział lekarz. W każdym bądź razie jestem usatysfakcjonowana, zapladniane będą wszystkie komórki, nasienia nie są sztuki a miliony i mamy dwie procedury opłacone, teraz niech się dzieje wola nieba🙏
Super, że to nasieniem się poprawiło i że jesteś zadowolona. Oby pieknie jajka rosly🙂
 
Jakie leki do stymulacji dostalas? czyli obie 4.05 sprawdzamy postęp jajeczek 😁
Menopur 150 i orgalutran czy jakoś tak ale to dopiero od 6dc 🙃🤪 . No idziemy łeb w łeb 😂. Na kiedy mniej wiecej wyznaczyli Ci datę punkcji i transferu ? Mi dopiero powiedzą jak zobaczą jak reaguje na leki bo to moja 1 stymulacja.
 
Ja już po histeroskopi i po spacerze po Gdańsku [emoji6]
Obraz macicy bez zarzutów [emoji123] nie wiem jak moja doktor się tej 'dwuroznej' dopatrzyłam wcześniej no ale warto było sprawdzić. W piątek jeszcze drugie datowanie.
Specjalnie dla Ciebie dziś w Gdańsku piękna pogoda. Od rana świeci słońce :)
Super, że macica jednak jest w porządku.

@fredka84 STO LAT 🍰🎂
 
Dziewczyny ja byłam dziś na kontroli po histero, tam mi wyszło wszystko ok. Lekarz jeszcze raz bardzo dokładnie obejrzał wszystkie moje wyniki, zapytałam o cykl naturalny i lekarz się zgodził. Dziś akurat mam 14 dc lekarz sprawdził i endometrium mam 10 mm i pecherzyk na lewym jajniku więc liczę, że w następnym cyklu też będzie wszystko ok. Myślę, że na początku czerwca będę mieć transfer chyba, że cykl cos mi się przesunie.
 
Menopur 150 i orgalutran czy jakoś tak ale to dopiero od 6dc 🙃🤪 . No idziemy łeb w łeb 😂. Na kiedy mniej wiecej wyznaczyli Ci datę punkcji i transferu ? Mi dopiero powiedzą jak zobaczą jak reaguje na leki bo to moja 1 stymulacja.
moja tez pierwsza stymulacja. W związku z tym ze młoda i niska rezerwa wymyślili stymulację menopurem z planowana data punkcji 6 lub 7.05, ale po wynikach 4.05 będzie już wiadomo na pewno na kiedy umówią na punkcję. My robimy badania genetyczne zarodków, więc jak wszystko pójdzie dobrze to pobranie 6 lub 7.05, wtedy będą hodować do 5 lub 6 doby zeby pobrać materiał genetyczny czyli 13.05. Wtedy będą badać 2 tygodnie ( pewnie jedne z najdłuższych 2 tygodni w moim zyciu🤦‍♀️) i transfer wtedy w czerwcu. A jak sie okaże że po 6 dobie zarodki sa słabe to dorzuca jeszcze tzw. Stymulację po stymulacji i wtedy drugi pick up. Podobno są jakieś badania naukowe ze z drugiego pick up moga byc lepsze komórki 🤔
 
Zaczynam dziś stymulację menopurem. Dostałam na recepcie 1x 600 i 1x1200 bo dawki przez 2 dni to 300 i kolejne 5 dni po 225. W aptece mieli tylko 600 i mam 3 op. 600. Pierwszą 600 załatwię 2 dni. Czy ma to jakieś znaczenie ze zamiast 1200 mam 2x600 ? Mieszam wtedy normalnie 1 amp i 1 buteleczka? Bo już zgłupiałam [emoji2356]
Myślę że nie powinno być problemu ja miałam 2 razu 1200 i dawkę 225 o to starczyło na 10 dni a 11 dnia zrobiłam zastrzyk z tego co zostało mi z obu fiolek. Więc ja bym zrobiła 2 zastrzyki z jednej 600 i kolejne 2 z drugiej a piąty zastrzyk połączyła z dwóch fiolek [emoji846]
 
Dziewczyny powiedzcie mi proszę, czy w razie w teraz mogę wziąść jakiś antybiotyk? Dopiero 10 mam wizytę przed transferem... Od jutra estrofem.. Nie chciała bym czymś zaszkodzić a czuje ze mnie po malu rozkłada 😔😔😔😔 wolę działać za wczasu... Ja ogólnie na antybiotyku jestem od wielkiego dzwonu... Raz może 2 razy w roku.. A czasami nawet i ani razu w ciągu roku... Teraz nie mogę sobie pozwolić aby mnie rozłożyło całkowicie więc stąd moje pytanie... Jak myślicie... Niby coś tam mam w domu... Najpierw bym spróbowała domowymi sposobami ale zemna to różnie bywa🙈
 
reklama
moja tez pierwsza stymulacja. W związku z tym ze młoda i niska rezerwa wymyślili stymulację menopurem z planowana data punkcji 6 lub 7.05, ale po wynikach 4.05 będzie już wiadomo na pewno na kiedy umówią na punkcję. My robimy badania genetyczne zarodków, więc jak wszystko pójdzie dobrze to pobranie 6 lub 7.05, wtedy będą hodować do 5 lub 6 doby zeby pobrać materiał genetyczny czyli 13.05. Wtedy będą badać 2 tygodnie ( pewnie jedne z najdłuższych 2 tygodni w moim zyciu[emoji2356]) i transfer wtedy w czerwcu. A jak sie okaże że po 6 dobie zarodki sa słabe to dorzuca jeszcze tzw. Stymulację po stymulacji i wtedy drugi pick up. Podobno są jakieś badania naukowe ze z drugiego pick up moga byc lepsze komórki [emoji848]
Gadałam o takiej podwójnej stymulacji z moją gin i mówiła że można uzyskać więcej komórek z takiej stymulacji w fazie lutealnej ale czy są lepszej jakości nie mówiła. Zastanawiałam się nad tym bo też mam niskie AMH
 
Do góry