reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

wizyta bardzo pozytywna i dająca dużo nadziei 🙂plan jest! 💪💪 27.04 zaczynam stymulacja menopurem przez 10 dni i 6-7.05 pick up i 14 dni niepewności czy coś się udało zdrowego znaleźć.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem połowa czerwca transfer🙂 takze trzymajcie kciuki!
Znajdzie się, znajdzie. To super. Trzeba teraz być dobrej myśli. :) menopur na co u ciebie stosują? Brak owulacji?
 
reklama
Nie wiem czy to ma znaczenie m
Czuje się nadzwyczaj dobrze. Trochę relanium daje popalić, ale przynajmniej się porządnie wyspie😉To chyba pierwszy transfer u mnie bez bólu podbrzusza. Czy to dobrze? Wszystkie pozostałe zawsze były z bolami
Nie wiem czy to ma znaczenie. Mnie nigdy nie bolało nawet jak się nie udawało a mam bardzo wrażliwą macicę na skurcze. Trzeba to jednak uznać za dobry znak :) jakieś dodatkowe leki bierzesz? Trzymamy kciuki :)
 
Nie wiem czy to ma znaczenie m

Nie wiem czy to ma znaczenie. Mnie nigdy nie bolało nawet jak się nie udawało a mam bardzo wrażliwą macicę na skurcze. Trzeba to jednak uznać za dobry znak :) jakieś dodatkowe leki bierzesz? Trzymamy kciuki :)
Tylko duphaston i luteine. No i neoparin. Właśnie mnie zawsze pobolewalo. Najgorszy teraz czas oczekiwania i to głupie doszukiwanie się objawów! Dzięki😉 a Ty jeśli dobrze pamiętam jesteś na etapie stymulacji? Która procedura?
 
To ja będę miała za 2 tyg wizytę serduszkową. Dokładnie 36 dlt a za tydzień kazał mi przyjechać na peirwsze USG. Zastanawiam się, po co tak wcześnie ? Też wzięłam parę nadprogramowych tabletek progesteronu i powiem ci, że raczej nie zauważyłam różnicy między badaniami. Dopiero jak mi kazał brać 4x2 dopochwowo + 4x2 pod język to z 11 zrobiło się 16-17 a wcześniej miałam 3 x to i to. Nie biorę metypredu mam tevagrastim (filgrastim) jeszcze gorsze, ale powiem ci rok temu byłam na metypredzie w innej klinice i mi akurat nic nie dało, ale skutków ubocznych też nie było. Masz predyspozycje do poronień? Ja jeszcze nie wiem bo u mnie to pierwszy raz kiedy w ogóle beta się ruszyła. Zawsze czy po inseminacji czy in vitro było 0.
W styczniu poroniłam w 7tyg. ale jestem niemalże pewna, że to była wina wadliwego zarodka.Mam już dziecko poczęte naturalnie, ciąża przebiegła bez komplikacji więc nie doszukuje się winy w immunologii, choć wiem że niektóre choroby nabywa się z czasem.. mimo wszystko nie wierzę, że coś z immunologią jest nie tak. W mojej klinice przepisują ten lek standardowo, chyba na wszelki wypadek 🤷‍♀️ Ty jedziesz tak wcześnie na wizytę bo pewnie lekarz chce zobaczyć czy jest pęcherzyk, mi nie kazał..i jakoś nie ciągnie mnie żeby jechać na to usg, mogłabym iść do swojego lekarza ale nie mam potrzeby,. Interesuje mnie wizyta serduszkowa! 😉
 
Znajdzie się, znajdzie. To super. Trzeba teraz być dobrej myśli. :) menopur na co u ciebie stosują? Brak owulacji?
szczerze ? Nie mam pojęcia na co jest ten menopur🤷‍♀️. Wyniki wszystkie są ok, nigdy nie staraliśmy się naturalnie z uwagi na chorobę genetyczną męża i podchodzimy do in vitro z pgd po raz pierwszy bo jest to szansa dla nas na zdrowe dziecko. Przy staraniach naturalnych byłoby to pół na pół. Doktor planuje sam menopur na uzyskanie jak największej ilości komórek do zapłodnienia bo zapladniamy wszystkie jakie pobiorą. Zeby uzyskać większą szansę na zdrowy zarodek.
Jestem absolutnie zielona w tych lekach, jakie i na co🤦‍♀️wiec słucham grzecznie lekarza poki co🙂
 
Witam dziewczyny po długiej przerwie 😘 dla przypomnienia jestem po 2 nieudanych stymulacjach do in vitro...łącznie 6 transferów Beta zawsze 0 ☹️ Wracamy do gry byliśmy na pierwszej wizycie w oviklinika i dr zdiagnozował u mnie adenomioze i proponuje 3 miesiące przed stymulacja visanne. Czy któraś z Was brała ten lek? Jak efekty po leczeniu
Pisane brałam 3miesiace a powinnam 6
To nic innego jak hmm sztuczna menopauza
 
Tylko duphaston i luteine. No i neoparin. Właśnie mnie zawsze pobolewalo. Najgorszy teraz czas oczekiwania i to głupie doszukiwanie się objawów! Dzięki😉 a Ty jeśli dobrze pamiętam jesteś na etapie stymulacji? Która procedura?
Nie, ja jestem na etapie 12dpt z betą grubo ponad 1000 🥰 teraz decydujące dwa tygodnia aż do wizyty serduszkowej.
Bierz leki i kontroluj hormony. Kiedy masz wizytę teraz?
Ja też się ciągle doszukiwałam objawów ale nie ma sensu. Beta ci prawdę powie :)
 
Jak robiłyscie biopsje endometrium też pobierali Wam dwa wycinki ? Czyli były 2 zabiegi prawie dzień po dniu ? Jak długo czekałyscie na wynik ?
Mi z dwóch miejsc zeskrobywał materiał, a z 3 miejsca pobrał wycinek, wszystko za jednym razem. Wynik mam mieć po Ok 10 dniach. Zabieg miałam tydz temu we czwartek
 
W styczniu poroniłam w 7tyg. ale jestem niemalże pewna, że to była wina wadliwego zarodka.Mam już dziecko poczęte naturalnie, ciąża przebiegła bez komplikacji więc nie doszukuje się winy w immunologii, choć wiem że niektóre choroby nabywa się z czasem.. mimo wszystko nie wierzę, że coś z immunologią jest nie tak. W mojej klinice przepisują ten lek standardowo, chyba na wszelki wypadek 🤷‍♀️ Ty jedziesz tak wcześnie na wizytę bo pewnie lekarz chce zobaczyć czy jest pęcherzyk, mi nie kazał..i jakoś nie ciągnie mnie żeby jechać na to usg, mogłabym iść do swojego lekarza ale nie mam potrzeby,. Interesuje mnie wizyta serduszkowa! 😉
My robiliśmy badanie zarodków i na 5 były ok 4 także mimo wszystko warto robić. I pewnie masz rację że u ciebie to.moglo być przyczyną. Przykro mi bardzo że ci się nie udało ale jeśli.masz mi dzieciątko to znaczy, że szanse są ogromne i trzeba tylko cierpliwości. Leki to prawda dają na zapas, na zasadzie a może pomogą. Też dostałam filgrastim na tej zasadzie
 
reklama
szczerze ? Nie mam pojęcia na co jest ten menopur🤷‍♀️. Wyniki wszystkie są ok, nigdy nie staraliśmy się naturalnie z uwagi na chorobę genetyczną męża i podchodzimy do in vitro z pgd po raz pierwszy bo jest to szansa dla nas na zdrowe dziecko. Przy staraniach naturalnych byłoby to pół na pół. Doktor planuje sam menopur na uzyskanie jak największej ilości komórek do zapłodnienia bo zapladniamy wszystkie jakie pobiorą. Zeby uzyskać większą szansę na zdrowy zarodek.
Jestem absolutnie zielona w tych lekach, jakie i na co🤦‍♀️wiec słucham grzecznie lekarza poki co🙂
Rozumiem.
Jednym słowem jesteś kolejną która potwierdza tezę , że dają leki na wszelki wypadek. Na zasadzie może pomogą. I faktycznie czytałam że sporo dziewczyn na forum potwierdza że dzięki takim eksperymentalnym lekom udało się a ich lista faktycznie jest długa. Dużo zaplacicie za pgd 1 zarodka? Czy mąż musiał mieć badania genetyczne zrobione? My też chcielibyśmy zrobić pgd bo mam chorobę genetyczną dość rzadką ale nie potwierdzoną badaniami i nie chcieli bez badań genetycznych zrobic.
 
Do góry