reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Widzisz ja rozmawialam z lekarzem na ten temat i bardzo dobrze mi wyjaśnił zasadę badan immunologicznych wiec odpuszczam. Muszę przemyśleć inne rzeczy 😊
Mi Paśnik mówił że immuno powinno się koniecznie zbadać po 3 nieudanych transferach 🤔. Pewnie, że można wcześniej, jeśli się ma dużo pieniądzorow 😉
Ja nie wiem co bym zrobiła na twoim miejscu 🤔. U mnie po niepowodzeniu, lekarka zarządziła histeroskopię. Ale tam było w porządku.
Tak myślę, że bym chyba wybrała tę twoją opcję pierwszą🤔.
I nie badalabym jednego zarodka. To się nie opłaca, z tego co dziewczyny tu pisały. Jeśli badać , to kilka sztuk.
I prawidłowoe zarodki też mogą nie dać ciąży...
 
Hej. Troszke mnie nie było ale musialam się otrząsnąć i pozbierać tzn. robilam wszystko aby nie myśleć ale tez pomogło przetrawic porażkę.

Jestem po wizycie u mojego doktorka. Co skutkuje totalnym mętlikiem w głowie.
Otrzymałam od niego różne rozwiązania tej sytucji:
1. Przyjmujemy że 1 transfer sie nie udał bo miał prawo.
2. Zaczynamy diagnozować problem któr jest a może go nie ma.
Opcje diagnozowania:
1. Cykl sztuczny transfer a przed badanie skurczliwość macicy ewentualnie wlew. Oraz 2 razy po po pół dawki ovitrelle.
2. Cykl sztuczny badanie receptywności endometrium, transfer w kolejnym cyklu i badanie skurczliwosci iovitrelle.
Do tego możemy wykonać badanie genetyczne zarodka (mamy 1[emoji300] ale też mam 9 komórek i zastanawiam się nad wyhodowaniem jakby to nie brzmiało kolejnych i przebadaniu juz wszystkich).
Zgodził się też ze możemy spróbować EmbryoGlue.
Jeśli chodzi o mnie tak naprawdę mam zdjagnozowany wrogi śluz i nic poza tym mi nie jest. Nasienie męża na granicy ale lekarze mowia ze przy takiej ilości nie ma to znaczenia.
Badan Immunologicznych nie mamy robić bo nie poroniłam i nic nie wskazuje na to ze jest taka potrzeba.

I teraz hmm [emoji2962][emoji2962][emoji2962][emoji2962][emoji33][emoji33][emoji33]

Nie wiem co robić.
Ja bym chyba brala pierwsza opcje. Wg mnie badania typu immunologia po jednym nieudanym transferze to szaleństwo, bo to jednak tylko jeden transfer. Na pewno warto cos zrobic przed drugim transferem, alw nie ma sensu od razu brac sie za najciezszy kaliber...
 
Tak jak @fredka84 pisze tez bym wybrała chyba ta opcję nr 1. Ciężkie są takie decyzje....
Ciężkie 😔. I potem jeszcze to rozmyślanie w razie porażki, co by było gdybym zrobiła inaczej😔. Czy by się wtedy udało...
Ech kuwa, ebane im vitro. Idę pobiegać. TrZeba wypocić głupie myśli 💪
 
Dziewczyny czy mialsycie badany progesteron podczas przygotowań do kriotrasferu? Chodzi mi jeszcze przed rozpoczęciem brania progesteronu w lekach?
 
Ciężkie 😔. I potem jeszcze to rozmyślanie w razie porażki, co by było gdybym zrobiła inaczej😔. Czy by się wtedy udało...
Ech kuwa, ebane im vitro. Idę pobiegać. TrZeba wypocić głupie myśli 💪
Wlansie wlasnie niby się decydujesz na coś i jak jest ok to bomba ale kur.. jak się nie uda to w ryk i kurczaki dlaczego nie zrobiłam tego badania.
Co do immunologicznych rzeczy moj lekarz w miarę młody 🤣 nie jakis stary pryczek jest totalnie przeciw na ten moment mowi ze kompletnie nie popiera tego. Tłumaczył mi chyba z godzinę wszystko co chciałam wiedzieć i wiecie co przekonał mnie bardzo tak bym się pewnie upierala przy tym ale chyba już mnie zna na tyle ze trzeba mi wybić co nieco z głowy 🤣
Boje się strasznie tego wszystkiego 😭 pewnie jak każda z nas.
 
reklama
Dziewczyny czy mialsycie badany progesteron podczas przygotowań do kriotrasferu? Chodzi mi jeszcze przed rozpoczęciem brania progesteronu w lekach?
Tak, bo to był warunek transferu. Między 11 a 13 dniem cyklu miałam się zgłosić ze świeżym badaniem progesteronu i jak wynik był w normie, czyli mniej niż 0.8 to w dniu 14 był dzień startowy przygotowań do kriotransferu i w ten dzień dostałam listę leków do brania...
 
Do góry