reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dlaczego zastrzyk musi brać o 5 rano? Spokojnie może później, niech zadzwoni do lekarza. Ja brałam najpierw rano, potem w południe a na końcu wieczorem i nic złego się nie stało. Na pewno jeden na dobę powinna sobie zapodać.
Pomyliła się i rano wzięła genapeptyn i wieczorem znowu 🙈 jak się zczaila to od razu wzięła monopur... Pytanie czy nie zaszkodziła tym ze 2 razy w ciągu dnia wzięła genapeptyn🤔🤔🤔🤔
 
reklama
Pomyliła się i rano wzięła genapeptyn i wieczorem znowu 🙈 jak się zczaila to od razu wzięła monopur... Pytanie czy nie zaszkodziła tym ze 2 razy w ciągu dnia wzięła genapeptyn🤔🤔🤔🤔
A tego to ja już nie wiem. Jeśli jest na początku stymulacji to luz, niech się nie zamartwia. Skoro wzięła podwójnie to rano niech opóźni nieco ten zastrzyk. Ogólnie to zastrzyk wyciszający przysadkę, odpowiada za to aby pęcherzyki nie pękały.
 
A tego to ja już nie wiem. Jeśli jest na początku stymulacji to luz, niech się nie zamartwia. Skoro wzięła podwójnie to rano niech opóźni nieco ten zastrzyk. Ogólnie to zastrzyk wyciszający przysadkę, odpowiada za to aby pęcherzyki nie pękały.
Dziś 4 dzień jak go bierze.. Bo jakoś od piątku zaczęła... Dziękuję Ci ❤️już jej pisze
 
Dziewczyny co sądzicie na temat szczepienia przeciwko covid a planowaniu dziecka lub przystępowania do in vitro? Jestem zapisana na szczepinie i mamje mieć jutro ale zaczęłam czytać i już sama nie wiem :S
Ja bym się szczepiła, szczególnie przed, jak to jest u Ciebie. MG, Falęcki,mama i stetoskop i inni na insta polecają. Mówi się nawet powoli, żeby szczepić ciężarne.
 
U mnie nie najlpiej ;( Natalka na USG bardzo ładnie wszystko wedlug norm, wszystkie przeplywy bardzo ładnie ale podobno moje wyniki sa paskudne ;( Jutro musze isc do szpitala na jeden dzien porobic jakies badnia. Bardzo go maartwia plytki krwi no i nie zwrocilam uwagi ze w moczu jest duzo glukozy a przeciez z krwi jest ladna. Ja od miesiaca nie przytylam nawet 1 kg - naszczescie Natalka ladnie przybiera na wadze. Najprawdopodobniej mam jakas infekcje do tego ten wiecznie zatkany nos. Wyniki tak sie zaczely sraa...c po covid ;( No nic zobaczymy jutro - oczywiscie swoje wyplakalam bo sie bardzo martwie. Wypytalam sie dzisiaj o cesarke to powiedzial ze napewno bedziemy dazyc do tego zeby ja zrobic przed terminem wlasnie ze wzgledow medycznych - juz nie wnikalam tj na jakies dwa tygopdnie albo tydzien przed terminem - wszystko zalezy od sytuacji. Szyjka macicy bardzo ladna. Wizyty teraz juz co dwa tygodnie bo jak powiedzial trzeba mnie teraz bardzo pilnowac.
Jejku współczuję 😟 ale super, że malutka się nie daje i wszystko okej.
Trzymam kciuki za jutrzejsze badania, żeby wszystko się bardzo łatwo wyjaśniło ❤️
 
Ciocia bardzo. Źle. Sie czuła, drętwiała. Jej ręka, dostała gorączki która nie mogła spaść...
Chyba w 4 dzień po szczepieniu puściła... Ogólnie czuła się bardzo źle... Powiem tak dziś to był ten 1 raz w roku jak rozmawiałam z moim tata (nie mamy kontaktu ze sobą) i uwierz mi ze mimo tego co mi zrobił, że miałam zrabane dzieciństwo przez niego, to go prosiłam żeby się nie szczepił... Boje się o niego mimo wszystko. Kocham go bo jest moim ojcem mimo wszystko ( chodź gdybym mogła wybrać sobie ojca napewno on by nim nie został) i to dzięki niemu jesyem i chodzę po tym świecie... I wiesz co mi powiedział... Ze jego Pani dr. Również odradza szczepień... Ze za mało badań zostało wykonanych... Szczepiąc się nie masz pewności czy Ci się nic nie stanie, a wręcz przeciwnie jeśli coś Ci się stanie nikt nie ponosi za to odpowiedzialności bo szczepisz się dobrowolnie.... Ja być może się zaszczepię, ale. Jeszxze nie teraz, za kilka lat... Niech pierw zrobią dokładne badania.... A nie wstrzykują ludzia nie wiadomo co i jak coś się stanie to nie ich wina...
Badania zaczęły się w dwutysięcznym którymś roku,tylko zaprzestali czy tam zwolnili je na rzecz innych badań. Rok temu co najwyżej powrócili do nich w ekspresowym tempie.
A poza tym szczepionki na grypę są tworzone w ciągu roku, bo co roku aktualizują o nowe szczepy. I ludzie się szczepią nie martwiąc, że za krótko były badane.
Ja pracuję z lekarzami, mam znajomych lekarzy i każdy popiera szczepienie. Tylko jedna miała jakiś problem z tym , ale to moja dziwna szefowa, więc wiecie. Ona mnie zapytała, czy jestem w ciąży, czy w invitro, także ten 🙃
 
Ostatnia edycja:
Badania zaczęły się w dwutysięcznym którymś roku,tylko zaprzestali na rzecz innych badań. Rok temu co najwyżej powrócili do nich.
A poza tym szczepionki na grypę są tworzone w ciągu roku, bo co roku aktualizują o nowe szczepy. I ludzie się szczepią nie martwiąc, że za krótko były badane.
Jakos nie chce. Mi. Sie w to. Wierzyć gdyż już nie raz słyszałam. Informacje nawet z internecie jest taka że to najszybciej stworzona szczepionka. Na swiece gdyż powstała. Raptem w kilka miesięcy... Nie. Wiem skąd informacje ze juz kilkanaście. Lat trwaja badania... Ja wyraziłam. Swoje zdanie do którego każdy ma prawo 😉
P. S Na grypę też nigdy się nie szczepiłam 🤪🙈
 
reklama
A mówiłaś ze podchodzicie do in vitro? Bo może trafiłaś na jakiegoś przeciwnika. Ja niestety zębów nie mogłam zrobić bo byłam w trakcie procedury. Dostałam opiepsz za lekarzy, ze mi do gęby nie zajrzeli przed stymulacją. Z czego ordynator kliniki mówił, ze zęby możemy leczyc w czasie stymulacji i ciąży, wiec to był pretekst. Było bardzo nie miło. Pytanie jaka to torbiel czy czynnościowa, czy endometrialna? A może on się walnął i pęcherzyk był:-) ja chyba bym poszła do kliniki i nie bawiła się już. Z torbielą do stymulacji nie podejdziesz.
@Szyszka99 zależy wszystko jaka torbiel. Mi się kilka lat temu zrobiła taka czynnościowa, niecale 3cm.Nie chciała zniknąć. Jeden lekarz proponował wycinanie. Ale na szczęście inni mowili inaczej, że więcej szkód może być niż korzysci. I ona tak zostala. Lekarz sie czepiał przed stymulacją, ale zostawiliśmy. I ona nie urosła. I stymulacja się udala. Na podgladach położne myślały ze to pecherzyk taki duży jest. Więc nie musi być tak, że stymulacji nie zrobią dopoki jest torbiel. Tylko to na pewno zależy od torbieli i lekarza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry