reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Owszem zgodzę się z tym, ale skoro ktoś "wpadł" to przecież Mozna urodzić i oddać do Adopcji a nie. Od Razu usuwać. Tyle Par chce. Adpotowac dzieci, owszem większość maluszków... Dla mnie to jest nie pojęte jak można chcieć usunąć ciaze bo zaliczyłam wpadkę... , nie tylko z tych względów ze sie staram ja o dziecko i bardzo wyboistą drogę mam podczas tych starań. Ale ogólnie patrząc na całokształt. Owszem gdyby okazało się że maleństwo jest nieuleczalnie chore, to Co innego. Ale tak o... Kuźwa chyba uprawiając sex wiedziało się jakie mogą być tego konsekwencje. Nie mówię tu o tobie, broń boże, ale dziewczynie która na forum pisze co zrobić żeby poronić. Rozumiem że może być to pieko. Dla takiej dziewczyny ale... Kurde nie umiem tego obrać w słowa. Ja jako Kobieta nie mogę tego pojąć ze ktoś taki pyta się innych co ma zrobić żeby poronić... każdy ma swoje zdanie w tej kwestii i jak najbardziej ma do tego prawo
A mnie zastanawia jak można z taką łatwoscią mówić innym - niechcesz to oddaj do adopcji. Jakby to było mycie zębów. Wiele kobiet usuwa ciąże, bo nie chce dla swojego dziecka życia jako dziecka porzuconego. Wiele kobiet które usuwają ciążę przezywają ogromne dramaty i płaczą nad tym dzieckiem i nad sobą. Często te pierwsze wpadkowe dzieci się rodzą natomiast kolejne już nie. To jest takie polskie oceniać kogoś na podstawie ich błędów. A i najczęściej osoby tak oceniające lecą pierwsze do Czech i mają podwójną moralność. Łatwo jest komuś dokazywać i kogoś obrażać. Gdyby człowiek wcześniej się położył to by się nie przewrócił.. A i tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono. W PL przez kościół jest myślenie czarno - białe i niestety w takim klimacie wychowuje się potem dzieci.
 
reklama
A mnie zastanawia jak można z taką łatwoscią mówić innym - niechcesz to oddaj do adopcji. Jakby to było mycie zębów. Wiele kobiet usuwa ciąże, bo nie chce dla swojego dziecka życia jako dziecka porzuconego. Wiele kobiet które usuwają ciążę przezywają ogromne dramaty i płaczą nad tym dzieckiem i nad sobą. Często te pierwsze wpadkowe dzieci się rodzą natomiast kolejne już nie. To jest takie polskie oceniać kogoś na podstawie ich błędów. A i najczęściej osoby tak oceniające lecą pierwsze do Czech i mają podwójną moralność. Łatwo jest komuś dokazywać i kogoś obrażać. Gdyby człowiek wcześniej się położył to by się nie przewrócił.. A i tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono. W PL przez kościół jest myślenie czarno - białe i niestety w takim klimacie wychowuje się potem dzieci.
Zgadzam sie z Tobą. Absolutnie nie uwazam, zeby aborcja to by sposob anykoncepcji natomiast kazdy powinien mieć prawo wyboru i nikomu nic do tego co robimy ze swoim zyciem.
@Brakujemiwiary zakladam, ze podobnie jak mnie gdyby ktos powiedzial Ci zebys porzucila invitro, tylko od razu poszla do osrodka i adoptowala - zagotowałoby Ci to krew. A czemu? Bo g*wno komu do tego co Ty robisz ze swoim zyciem i jakie decyzje podejmujesz.
Tak samo w drugą stronę, jesli kobiets wybiera aborcje to jej sprawa. Straszny wybor, oby nie musiala byc to droga zadnej z nas, ale nie nam oceniac.
 
Dziekuje ;) U nas wczoraj zaczal sie 30 tc. Szyjka caly czas jest piekna dluga na 4 cm i wszystko podomykane. Mala jest ulozona i posladkowo i miednicowo a i moj ordynator powiedzial ze po tylu poronieniach nie odmowi mi cesarki ;) Jak sie fo ostatnio zapytalam na wizycie jaka jest umieralnosc przy cesarce to biedny az sie zakrztusil. Caly czas jezdzilam na wazniejsze badania do Gamety wiec z klinika tez mam caly c zas kontakt a i jak sie cos wazniejszego dzialo to wszystko kosultowalam i ze szpitalnym i z moim klinicznym lekarzem zeby miec pewnosc ;) Naszczescie oboje sie pokrywali wiec nie bylo dylematu. Masz racje z ciaza ja sie czuje jak bym caly czas walczyla i byla zawsze o krok przed ewentualnym zagrozeniem. Ale wyprawke mam juz prawie cala zrobiona i juz pisalam ze kazzdy jeden zakup bardzo cieszy ale zawsze jest najpierw uczucie takiego leku czy napwno wszystko jest dobrze ;) Wyobraz sobie ze krzywa cukrowa wyszla cudownie idealna a ja przeciez zawsze mialam problemy z cukrem. ALE TO ZASLUGA tego jak przed ciaza z tym walczylam i lekarza ktory metformine odstawil niedawno ;) Jeszcze w 20 tygodniu covid ktory tez mi dal popalic. W klinice lekarze na mnoe mowia chodzaca historia ;) A wolalabym byc zwykla szara kobietka w ciazy ;) Do tej pory biore tez prog i dopchwowo i duostnie i lekarz uwaza ze to wlasnie zapobiega przedwczesnie skracajacej sie szyjce - u mnie sie to potwierdzilo wiec nie daj sobie odstawic takw czesnie progesteronu ;)
Nie ma zwykłej szarej kobiety w ciąży. Zawsze to wspaniały cud. Zawsze są ryzyka trudności i niepewność.
 
Kurski ponoć zostanie ojcem[emoji1787]on 54 ona 47 lat!!! Ciekawe czy to in vitro, które tak tempi PIS. W dodatku podano że dzielnie towarzyszy żonie w badaniach. To też ciekawe bo obecnie w czasie epidemii mało który tata może towarzyszyć na USG. Szczyt hipokryzji.
No wiesz - ich bol jest wiekszy niz Twoj. Im wolno, Tobie nie...
 
Owszem zgodzę się z tym, ale skoro ktoś "wpadł" to przecież Mozna urodzić i oddać do Adopcji a nie. Od Razu usuwać. Tyle Par chce. Adpotowac dzieci, owszem większość maluszków... Dla mnie to jest nie pojęte jak można chcieć usunąć ciaze bo zaliczyłam wpadkę... , nie tylko z tych względów ze sie staram ja o dziecko i bardzo wyboistą drogę mam podczas tych starań. Ale ogólnie patrząc na całokształt. Owszem gdyby okazało się że maleństwo jest nieuleczalnie chore, to Co innego. Ale tak o... Kuźwa chyba uprawiając sex wiedziało się jakie mogą być tego konsekwencje. Nie mówię tu o tobie, broń boże, ale dziewczynie która na forum pisze co zrobić żeby poronić. Rozumiem że może być to pieko. Dla takiej dziewczyny ale... Kurde nie umiem tego obrać w słowa. Ja jako Kobieta nie mogę tego pojąć ze ktoś taki pyta się innych co ma zrobić żeby poronić... każdy ma swoje zdanie w tej kwestii i jak najbardziej ma do tego prawo
Nie chcę sprawiać cci przykrości. Po prostu piszesz ze swojej perspektywy i sytuacji.
W większości krajów świata aborcja jest legalna. Tabletkę po szalonej nocy można kupić bez recepty. U nas banda facetów w sukienkach, zespół z innymi narzuciła nam co mamy robić i myśleć. Głęboko wierzę, aborcja nigdy nie jest dla kobiety antykoncepcją ale każda powinna mieć wybór. Poczytaj sobie ile kobiet ma problem z zaakceptowaniem sytuacji po dokonaniu aborcji. Już pomijam rodzenie dzieci z myślą o adopcji.
Wiesz to tak jak lekarz z kliniki leczenia niepłodności zapytał dlaczego wcześniej nie chciałam dziecka tylko przychodzę do niego na końcu swojej płodności 😱 oczywiście nieco inaczej ubrał to w słowa ale sens był podobny. Czy to nie było bezczelnie? a może słuszne? W myśl tego każda kobieta powinna rodzić dzieci w okresie największej płodności czyli w okolicach 20 r.z.
Dajmy żyć innym po swojemu.
 
Kurski ponoć zostanie ojcem🤣on 54 ona 47 lat!!! Ciekawe czy to in vitro, które tak tempi PIS. W dodatku podano że dzielnie towarzyszy żonie w badaniach. To też ciekawe bo obecnie w czasie epidemii mało który tata może towarzyszyć na USG. Szczyt hipokryzji.
nie wierze ze kobieta 47 lat zachodzi sama w zdrowa ciaze, no chyba ze cud Boski.... wiem ze brzmi to okropnie ale w tym wieku praktycznie wszystkie komorki jajowe sa juz zle i naprawde trzeba powybierac zeby sie cos zdrowego znalazlo. podwojna moralnosc jak zawsze w Polsce, szkoda ze jakis paparazzi im nie zrobol zdjecia jsk do kliniki jezdza:/
 
reklama
nie wierze ze kobieta 47 lat zachodzi sama w zdrowa ciaze, no chyba ze cud Boski.... wiem ze brzmi to okropnie ale w tym wieku praktycznie wszystkie komorki jajowe sa juz zle i naprawde trzeba powybierac zeby sie cos zdrowego znalazlo. podwojna moralnosc jak zawsze w Polsce, szkoda ze jakis paparazzi im nie zrobol zdjecia jsk do kliniki jezdza:/
Kto wie że może to klinika jeździ do nich🤣 albo jeżdżą do Czech gdzie nikt ich nie zna
 
Do góry