reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Eh..no to ci zazdroszcze:) ja bez estrofemu też już jestem z tydzień. A możesz mi napisać jakie leki bralaś dawki i jak odstawiałaś? I nie miałaś żadnych plamień czy przebojów przy odstawianiu?
Brałam
3x1 dupasthon jego odstawiłam jako 1 .
1500 utrogestan 800 mg dopochwowo i 700 mg doustnie
2x crinone
Brałam
8 - 400 utrogestan
9- 300 utrogestan + 1 duphostan
14 -duphostan 100 utrogestan
15 -crinone
19- 300 doustnie + duphostan
20 -400 dopochwowo
21 - crinone
.
Miałam 2 krwawienie okresowe 1 w 6 tc drugie w 8 tc . Plamienie praktycznie co kilka dni wszystkie kolory brązu, Różu i dodatki czerwieni.
Na zdjęciu rozpiska jak odstawiłam.
Pomiar progesteronu co tydzień mimo że ja zmniejszyłam dawki on rósł.
 

Załączniki

  • 16084653063335361144016129819215.jpg
    16084653063335361144016129819215.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 109
Cześć i jak było u ciebie ??
Tez mam silny ból głowy 9 dzień po transferze , trwa to już 2 dzień...
nie wiem co mam robić leżenie nie pomaga , byłam na spacerze tez źle , nie wiem co mam robić ...
 
Hej dziewczyny! Przywitam się i tu:) jestem po ivf z adopcja zarodka bo mam nieprawidłowy kariotyp, troche lat trwało nam się tu znaleźć ale się udalo:) dzisiaj 12+4. Byl to cykl sztuczny...lekarz kazal mi tydz temu progesteron odstawiać i co zmniejszam dawkę to plamienie się pojawia. Jak wy miałyście? Kiedy odstawialyscie leki?
Witaj, jesteśmy w identycznej sytuacji. Ja również dzisiaj jestem 12+4 :) Fajnie że ktoś ma ten sam termin.
Mi lekarz kazał odstawić leki zupełnie już ok 2 tygodnie temu. Miałam ogromne obawy, ale 2 dni po odstawieniu zbadałam progesteron i był powyżej 100. Niektóre dziewczyny piszą, że musiały progesteron brać do 16 tyg. lub nawet dłużej. Jeśli masz plamienia, lub skurcze, to skonsultowałabym to z ginekologiem i przede wszystkim poszłabym na badanie progesteronu, które nie kosztuje dużo. Ważne żebyś zrobiła je przed wzięciem kolejnej dawki, czyli jak najdłużej po ostatniej tabletce.

Co do odstawiania
w 8 tc odstawił mi estrofem (2 tyg wcześniej już mi go zmniejszał z 2x1, na 1x1 na 1x05)
W 8 tc rozpisał mi tez dawkowanie do odstawiania progesteronu.
Do tego czasu brałam: 3x300 prog dopochwowo (lutinus) + 2x1 prolutex w zastrzyku
w * tc kazał wziać dwa zastrzyki, które mi zostały tylko ze już po 1 dziennie i od następnego dnia
3x200 przez 5 dni, potem 3x1 przez 5 dni, potem 2x1 przez 5 dni, 1x1 przez 5 dni.
Jak przechodziłam z 2x1 na 1x1 bolał mnie brzuch i spanikowałam, ale stwierdziłam że 1 dzień wytrzymam i najwyżej następnego dnia dołożę, ale następnego dnia czułam się normalnie. Ostatnie 5 dni 1x1 przeciągnęłam do 7 dni bo trochę się bałam, ale po 48 h od ostatniej tabletki zbadałam progesteron i wtedy przestałam już o tym myśleć zupełnie.
 
Ostatnia edycja:
Hej 😊
Dawno mnie ty nie było, ale dużo badań za mną i wizyta u dr Paśnika i kolejne badania zrobione teraz czekam na wizytę. Niestety pierwszy wolny termin to 10 marca.. 😭😭😭 Może któraś z was jest zapisana wcześniej, ale będzie rezygnować z wizyty??? ✊🤞I mogłabym wskoczyć na jej termin??
 
reklama
Hej [emoji4]
Dawno mnie ty nie było, ale dużo badań za mną i wizyta u dr Paśnika i kolejne badania zrobione teraz czekam na wizytę. Niestety pierwszy wolny termin to 10 marca.. [emoji24][emoji24][emoji24] Może któraś z was jest zapisana wcześniej, ale będzie rezygnować z wizyty??? [emoji110][emoji1696]I mogłabym wskoczyć na jej termin??
Na grupie na FB czasem dziewczyny dają cynk że coś zwalniają i wtedy trzeba dzwonić.
Ale jedna laska też napisała, że poprosiła panią z recepcji o wpisanie na listę rezerwowa jakby ktoś odwołał wizytę i rzeczywiście Pani do niej zadzwoniła z propozycją wcześniejszego terminu[emoji3526]
 
Do góry