reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

U mnie zaczelo sie samo. Trwalo jakies 24h, moze ciut dluzej. Okres dostalam miesiac pozniej, prawie jak w zegarku.
Przykro mi, ze musisz przez to przechodzic, ale odstaw leki, im szybciej sie wszytsko zadzieje tym lepiej...
Ale ile po odstawieniu leków?? Bo sie zastanawiam kiedy mogę się wszystkiego spodziewać 😔czy bylo to duzo mocniejsze krwawienie?? Czy delikatnie?? Eh... No nic mykam spać.... Mam. Dość dzisiejszego dnia 😭😭😭 jeszcze boli mnie tak głową że aż mi niedobrze... A nawet nie mam żadnej tabletki w domu 😭😭 i na dodatek brzuch boli... Ale wiem że to z nerwów i płaczu dzisiejszego 😭😭😭
 
reklama
Ale ile po odstawieniu leków?? Bo sie zastanawiam kiedy mogę się wszystkiego spodziewać [emoji17]czy bylo to duzo mocniejsze krwawienie?? Czy delikatnie?? Eh... No nic mykam spać.... Mam. Dość dzisiejszego dnia [emoji24][emoji24][emoji24] jeszcze boli mnie tak głową że aż mi niedobrze... A nawet nie mam żadnej tabletki w domu [emoji24][emoji24] i na dodatek brzuch boli... Ale wiem że to z nerwów i płaczu dzisiejszego [emoji24][emoji24][emoji24]

U mnie to bylo w ciazy naturalnej wiec zadnych lekow nie bralam. Zaczal mnie bolec brzuch, po paru godzinach zaczelam plamic, po kolejnych kilku zaczely sie skurcze jak przy mocnym okresie i wieksze krwawienie. Takie skurcze trwaly gdzies 12h, bralam jakies przeciwbolowe, nie pamietam jakie. Bolalo duzo bardziej psychicznie niz fizycznie.
Trzymaj sie.
 
Ja mam ogromy szacunek do lekarzy, pielęgniarek, ratowników, którzy znaleźli się w epicentrum tego szaleństwa. Ogromne poświęcenie tych ludzi. Moja krytyka była odnośnie lekarzy poz którzy zamienili notoryczne spóźnianie się do przychodni na telewizyty wykonywane późnym wieczorem. Wspaniale, że lekarze uratowali twojego tatę. Nie każdy miał tyle szczęścia. Tata mojej przyjaciółki zmarł na podłodze SOR-u, gdzie trafił po odbiciu się od drzwi kardiologii (procedury przeciw-covidowe)
Myślę, że tak jak w każdym środowisku są wśród lekarzy wspaniali ludzie i są zwykle szuje 😕

Ja z lekarzami na codzien pracuje,wiec znam te ich prace od kuchni.Ludziom sie niestety czesto wydaje ze sa jedyni na tym swiecie i kazdy powinien byc " od razu brany i badany" niestety nie tak to funkcjonuje.
Zgadzam sie w pelni z tym co napisalas,natomiast w aktualnej sytuacji wspolczuje im wszystkim,a my zdajac sobie sprawe z tego jak jest,robmy wszystko ,zeby nie musiec czekac na ich pomoc .
I miejmy troche wyrozumialosci w obecnej sytuacji.
Ja sie obawiam ze bedzie coraz gorzej.
 
Ale ile po odstawieniu leków?? Bo sie zastanawiam kiedy mogę się wszystkiego spodziewać 😔czy bylo to duzo mocniejsze krwawienie?? Czy delikatnie?? Eh... No nic mykam spać.... Mam. Dość dzisiejszego dnia 😭😭😭 jeszcze boli mnie tak głową że aż mi niedobrze... A nawet nie mam żadnej tabletki w domu 😭😭 i na dodatek brzuch boli... Ale wiem że to z nerwów i płaczu dzisiejszego 😭😭😭
U mnie 4dni po odstawieniu leków. Normalny okres a przy 3niu mocne skurcze w nocy i poszłam do lazienki rano i już było po zeszło w całości potem tylko lekko jeszcze płaciłam .... bardziej bolało psychicznie jak fizycznie....
 
ja bralam i heparyny 0,4 i acard 75 - pozniej jak mialam krwiaka - odstawil mi acard a heparyne zwiekszyl do 0,6 ampulka, No i teraz w sumie 3 razy pod rzad na wiziycie mialam cisnienie wysokie, zwlaszcza to dolne na 100 - i mi dal acard 150. Juz wczesniej pisalam ze cos mam z tym cisnieniem - czasami bole glowy wiec dobrze ze mi go dal. Poza tym u mnie bialko wyszlo na 0,75 a powinno byc niby od kolo 1 i wiarze sie to z lozyskiem wiec dobrze jest brac ten acard. Progesteron teraz mam luteina 2x100 rano, wieczor i duphaston 3 x dziennie i tak juz zostanie.
A Tobie lekarz nic nie mówił może po prenatalnych o stanie przedrzucawkowym? I stąd ten acard? Ja właśnie mam to ryzyko wyliczone po USG i teście pappa 🤔 dostałam acard i mam mierzyć ciśnienie dwa razy dziennie, ale na razie w normie na szczęście 😉
 
Tutaj ja się nie zgadzam No wiele z nich przychodzi do pracy i prosi o zwolnienia a teraz lekarze maja kontrole z ZUS odnośnie bezzasadnych zwolnień wystawianych od marca! Ciekawe kto za to zapłaci! Już się nie pamięta ile razy lekarze szli na rękę osobom które chciały zwolnienia min właśnie tacy pracownicy. Myśle ze cały naród się boi jeżeli są mądrzy i jako zwykli ludzie lekarz tez ma prawo się bać a większość z nich nie boi się o siebie ale o BLISKICH!!!! To co przez zawód który wybrali maja zrezygnować z zycia prywatnego szczescia rodziny i walczyć o ludzi którzy potrafią w większości narzekać i mówić zebrali zawód wybrali???? Nie rozumiem takiego podejścia i sorry ale takich ludzi którzy właśnie pozbawieni są człowieczeństwa i traktują innych jako roboty do roboty nie ogarniam! Przykro mi bo jeszcze raz pisze - teleporady wprowadził rząd nie lekarze i to pierwsza wizyta ma się odbywać na zasadzie teleporady- takie są wytyczne jeżeli z wywiadu ktoś się kwalifikuje do badania to taki ktoś jest badany przez lek poz a brać trzeba pod uwagę ze po takim człowieku wchodzi następny pacjent który chce być przyjęty w bezpiecznych pomieszczeniach a nie w takim w którym przed chwila przebywał ktoś z podejrzeniem Covid!!! Ja przynajmniej nie chciała bym być w ten sposób przyjęta! I jeszcze raz to ze lekarz 60 lat znposwieceniem ratował życie innych przez 30 lat a teraz się boi bo ma rodzine wnuki i w końcu nadzieje na godne życie- noce q domu a nie zapierdzielajcie po 2 etaty to co będzie potępiony albo młody lekarz czy lekarka mające małe dziecko w wieku 2-3 lat ma się poświecić bo ludzie nie wierzą w Covid i nie potrafią się izolować??? Noe należy jej się życie bo wybrała taki zawód??? I z całym szacunkiem noe idziesz do sklepu chora, albo przynajmniej idziesz nieświadomie, panie oddzielone są pleksja maja maseczki a przypominam ze lekarze są na pierwszej lini i stykają się z ta choroba twarzą w twarz !!! Ja ich podziwiam!!! Owszem spotkałam się z pewnymi rzeczami niektórymi lekarzami którym zależy na kasie tak jak większość dziewczyn tutaj na forum ale nie powinno się ich obwiniać ze się boja bo są ludźmi!! Najpierw brawa a teras pomyje się na nich wylewa nie zwracając uwagi czy rząd postępuje ok w stosunku do nich czy nie- patrz zmiany art karnych, zachowania min Zio który zniszczył życie paru osoba i wiele innych przykładów!!!!
I pewnie ci lekarze wystawiali zwolnienia tym wszystkim ludziom w czasie pandemii bezinteresowanie nie ? Tak za free. No ale to samo się tyczy tych Pań, które pracują na kasie, może nie mogły znaleźć pracy i musiały iść na kasę pomimo tego że maja wykształcenie i musza pracować żeby utrzymać rodziny. I co Ci daje ta pleksa? Nic... patrząc na to jak większość społeczeństwa chodzi w tych maseczkach które nie zastawiają nosa bo im nie wygodnie, bo okulary parują, już nie mówiąc o tym, że chodzą w jednej i tej samej maseczce cały czas, dotykają rękami, a późnej jak ściagają to wrzucają tak po prostu do torebki albo kieszeni, a potem znowu wyjmują i zakładają...
Każdy jest kowalem swojego losu ! To co maja powiedzieć strażacy ? Maja nie iść do pożaru i ratować życie innego człowieka bo tak naprawdę to nie wiadomo czy sami tego życia nie stracą ? Policjanci tez maja nie chodzić na interwencje nie ? Bo tez się mogą bać ze ktoś będzie stał za drzwiami i dostaną nożem albo butelka.
Są zawody które niosą ryzyko i albo wiedziałeś na co się piszesz wybierając taki zawód i jesteś świadomy ryzyka albo nie i uciekasz bo się boisz. Co maja powiedzieć pielęgniarki albo położne ? Wiele oddziałów zostało teraz przeksztalconych na zakaźne. Mam ciocie jest położna i teraz pracuje normalnie na zakaźnym bo musiała iść i tez by mogła sobie powiedzieć ze ma 58 lat za niedługo emerytura, ale zdaje sobie sprawę z tego, że ktoś musi zostać w tym szpitalu i pomagać tym ludziom którzy potrzebują tej pomocy bo nie wiem czy wiesz ale na zakaźnych oddziałach to pielęgniarki cały czas napierdzielaja po salach z chorymi, a lekarze wchodzą już w ostateczności bo to już wyższa liga i oni o siebie musza dbać. Taki lekarz może sobie nie przyjść do szpitala bo po co on ma się narażać ma na to wyrypane woli pracować sobie w swoim gabinecie prywatnym i tam mieć kasę, albo powiedzieć, że teraz ze względu na ryzyko to tylko teleporady.
Dostałam skierowanie do neurologa, ale Państwowo to nawet nie ma co liczyć wiec odrazu zaczęłam szukac prywatnie i oczywiście spoko pierwsza teleporada wywiad i co dalej ? Nic ! Bo lekarz nie przyjmuje bo się boi że nagle zachorowałam i jedynie jak teraz może mi pomoc to teleporadą....
Uważam, że to ogólnie głupi temat do dyskusji bo ani Ty mi nie przyznasz racji ani ja Tobie i będzie milion osób które się zgodzą z Tobą, albo ze mną.
Wyraziliśmy sobie swoje zdanie i tyle w tym temacie.
Koniec wątku :)
 
Ale ile po odstawieniu leków?? Bo sie zastanawiam kiedy mogę się wszystkiego spodziewać [emoji17]czy bylo to duzo mocniejsze krwawienie?? Czy delikatnie?? Eh... No nic mykam spać.... Mam. Dość dzisiejszego dnia [emoji24][emoji24][emoji24] jeszcze boli mnie tak głową że aż mi niedobrze... A nawet nie mam żadnej tabletki w domu [emoji24][emoji24] i na dodatek brzuch boli... Ale wiem że to z nerwów i płaczu dzisiejszego [emoji24][emoji24][emoji24]
Ja poroniłam naturalnie w 12 i 9 tc. I było to zupełnie co innego bo im późniejsza ciąża tym jest gorzej. Moje krwawienie było bardzo intensywne przez ok 24h, później jak normalny okres ok tydzień. A następny okres jak w zegarku po miesiącu. Ja nie przyjmowalam leków a na poronienie czekałam ponad 2 tyg.
 
JA kupilam taka fajna oliwke na rozstepy tzn zeby ich nie bylo ;) Widzialam ta mustelle - tez chyba fajna. No ja wlasnie glownie poszlam po cos na buzie bo jak nigdy nie mialam problemow z tradzikiem czy wypryskami tak teraz jest jakas masakra. Nie ma tego jakos widocznego ale cala buzia zwlaszcza na rodzie i policzkach zrobila sie taka jakby sucha i bardzo swedzi -to kupilam z Vianek taki mocno nawilzajacy i do tego krem pod oczy zeby juz nie smarowac tymi mocniejszymi ;) Bierzesz moze Pregna plus? - ja biore i dodatkowo kwas foliwy - w aptece znowu zostawilam fortune bo leki na miesiac prawie ;) To kiedy ty masz połówkowe? Ja robie w klinice a ty?
Ja to samo mam... Broda i policzki jak u nastolatki do tego suche jak wiór🤦🏻‍♀️ stosuje zwykły krem na codzien, ale to nic nie daje. Daj znać jak u Ciebie po tym kremie mocno nawilżającym 😉
 
reklama
Ja mam ogromy szacunek do lekarzy, pielęgniarek, ratowników, którzy znaleźli się w epicentrum tego szaleństwa. Ogromne poświęcenie tych ludzi. Moja krytyka była odnośnie lekarzy poz którzy zamienili notoryczne spóźnianie się do przychodni na telewizyty wykonywane późnym wieczorem. Wspaniale, że lekarze uratowali twojego tatę. Nie każdy miał tyle szczęścia. Tata mojej przyjaciółki zmarł na podłodze SOR-u, gdzie trafił po odbiciu się od drzwi kardiologii (procedury przeciw-covidowe)
Myślę, że tak jak w każdym środowisku są wśród lekarzy wspaniali ludzie i są zwykle szuje 😕
Dokładnie mam takie samo zdanie. Wiem, że są lekarze, którzy naprawdę się poświęcili i wiadomo, że to jest dla nich bardzo ciężka sytuacja, ale dzięki Bogu mamy jeszcze takich lekarzy dla których ludzkie życie jest ważne i walczą żeby je uratować.
I szacunek ogromny dla nich.
 
Do góry