reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@marica12 zobacz jak mama gienkolog robi symulacje usg polączone z testem pappa czyli bialko i beta. Ona robi najpierw pacjentce 26 lat a pozniej zmienia na 36 lat - widac dokladnie jak wiek zawyza ryzyko z prawie 1:200 na 1:40 - jest to oczywiscie pacjentka ktora usg ma ok a z krwi obydwa markery podwyszone.
Mamaginekolog fajnie opisała dlaczego warto robić badania prenatalne, w tym wolną betę i białko pappa. Prawda USG jest najważniejsze ale wciąż , nawet po dobrym USG, istnieje ryzyko urodzenia dziecka z wadą. USG w około 1/5 przypadków nie wykrywa wad, czyli jest prawidłowe a jednak.... Dlatego wykonywana jest biochemia, jeśli wyjdzie ok to w zasadzie mamy pewność. Jeśli w biochemii coś jest ,źle to trzeba racjonalnie podjąć decyzję. Z reguły genetyk trafnie ocenia czy punkcja jest potrzebna czy można sobie darować.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Chmmmm, ktoś tu bierze dobre dragi 😂. Daj trochę 😜🙏🙏
Ja dziś też jak po dragach, wczoraj polazłam na grzyby. Uwielbiam zbierać gąski . Czyszczenie tego to masakra, zamiast spać to balowałam w kuchni. Sztuki piękne, fredka84 tylko zobacz.
 

Załączniki

  • IMG_20201011_223005.jpg
    IMG_20201011_223005.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 73
Ostatnia edycja:
@fredka84 spisz? Co robilas w weekend? Bylas na grzybach?
Pamiętasz tę moją girkę co z nią byłam u chirurga? Usunął mi tego nagniotko- odciska i cały tydzień do pracy chodziłam w klapkach, bo nie mogłam nogi do buta wsadzić 🥴. W piątek po pracy ściągnęłam wszystkie opatrunki i biegałam po dworzu w klapkach bez skarpet, żeby to się zagoiło i wysuszyło. A w sobotę leżałam sobie w domu z gorączką 🤪. Obejrzałam kupę odcinków The 100, wciągnęło mnie to🙂W niedzielę już było lepiej to pojechaliśmy na podgrzybki, bo zaczęły u nas w końcu rosnąć ☺️. No i chałupkę ogarnelismy do końca. Ale te moje skunksy nie chcą tam wchodzić 🤔. Wsadzalam na chama ale uciekały 🙄.
A ty co porabialas?
@Natsnats patrzałam na moje tulipany dość intensywnie... Jestem coraz bliżej do posadzenia ich😜. Jeszcze tak kilka dni na nie popatrzę i może zbiorę du.pę
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja dziś też jak po dragach, wczoraj polazłam na grzyby. Uwielbiam zbierać gąski . Czyszczenie tego to masakra, zamiast spać to balowałam w kuchni. Sztuki piękne, tylko zobacz.
Wow, ale piękne i uje.bane😜. Szacun za wyczyszczenie ❤️
Ja się nie znam na gąskach 🙁. U mnie w domu się ich nie zbierało ale u męża, to jego tata zbierał 😄. Czasem je u nich jadłam i pamiętam, że są bardzo dobre ☺️
 
Do góry