reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Do Andziunia!!!
Ja przy wysokim fsh(13)miałam długi protokół.Zaczynałam antykami,i od 21dc zaczynałam wyciszanie decapeptylem a po @ od 3 dc stymulacja gonalem ,12dc ovitrelle na pęknięcie i 14 punkcja.Transfer po 3 dniach.Pewnie też będziesz miała długi protokół bo zaczynasz od antyków.Weż pod uwagę że po transferze trzeba prowadzić luzacki tryb życia bez stresów,odpoczywać itp więc będziesz wtedy na zwolnieniu.Prawie każda z nas tak ma.Mam nadzieję że chociaż troszkę pomogłam,ale pewnie dziewczyny jeszcze się wypowiedzą.Pozdrawiam:-)

Do Matylda1980!!!!
Ja mieszkam koło Tarnowa,w naszych okolicach robi się w Krakowie lub w Białymstoku.Nie słyszałam nic o Katowicach.Endo mam niestety na jajnikach i jestem po 2 laparoskopiach i jak tak podczytuję dziewczyny to też niedobrze bo wraz z usuwaniem torbieli zmniejsza się rezerwa,a o tym nie wiedziałam.Lekarka wspominała też coś o wodniaku jajowodu,który został nacięty ale nie usunięty.Teraz właśnie cały czas myślę jak pogodzić takie wyjazdy bo już byłam niedawno na zwolnieniu 2 tygodnie a w tym przypadku byłoby to dłużej a wiadomo jak to w pracy jest.
Upss ale się rospisałam.Pozdrawiam!!!!:-)

Matylda1980!!!
Gratuluje kropka!!!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
szrenataaaa- poczytaj coś na temat Provity w Katowicach,bo mają dobre opinie, ja jestem zadowolona....są tu na forum inne dziewczyny które też się tam leczą, a na pewno miałabyś bliżej....pozdrawiam
 
szranetaaa - dziękuję za szybką odpowiedź.
Mam podobne problemy jak Ty – też miałam już laparoskopię, a potem laparotomię. Problem to endometrioza i wiecznie pojawiające się torbiele. Byłabym już dawno po in vitro, ale ze względu na torbiele musiałam zacząć jeść tabletki anty., a dodatkowo w trakcie badań okazało się że mam HSG ok. 17,3, więc lekarz zlecił kolejny cykl na anty., aby powtórzyć badanie (wynik podobny).
A tak przy okazji to leczę się właśnie w Provicie w Katowicach – o niej pisze Ci Matylda1980. Trudno mi powiedzieć, czy jestem zadowolona, bo rezultatów póki co nie ma, ale przynajmniej lekarz na początku bez ściemniania mi powiedział, że w mojej sytuacji inseminacja raczej nic nie zdziała i możemy próbować góra 2 razy, bo na więcej szkoda kasy. Miał rację. Zobaczę jak będzie dalej. Przynajmniej przy in vitro szans nie przekreśla J

Mam jeszcze pytanie: rozumiem, że jak brałaś tabletki anty., a potem zaczęłaś brać decapaptyl, to @ dostałaś w takim normalnym czasie po ostatniej tabletce?
Jeśli tak, to wiem miej więcej jak ustawiać wakacje, a myślę, że urlop po transferze będzie dobrym relaksem J

A jak to było u Was – pozostałe dziewczyny?
 
@ dostałam prawie normalnie tzn 30dc, 5 dni po ostatniej tabletce,w międzyczasie brałam już decapeptyl.
Musisz doliczyć 2 lub 3 dni do tego cyklu z tabletami na obsuwę i potem 14 bo wtedy robi się punkcję i od punkcji dobrze żebyś miała urlopik.
Ja pomyślałam że urlopik to może jakieś wyprawy planujesz lot samolotem itp.:-)
Mam nadzieję że nie bardzo namąciłam.Pozdrawiam i będę śledzić twoje zmagania.
 
Szrenata! Ze względu na taką odległość może zastanów się nad Katowicami. Gdybyś wybrała Białystok na pewno urlopu czy zwolnienia musiałabyś brać dużo więcej. A to się wiąże z dodatkowymi kosztami. Dziewczyny wyraziły dobrą opinię więc nie masz się co martiwć.

Gosia! Od kiedy zaczełaś brać Norprolac? I do kiedy? Ja mam zjeść całe opakowanie po jednej.....

Dziewczyny w ciąży!!!!! czy przez całą ciąże jesteście na zwolnieniu czy pracujecie? Jakie macie w tym temacie plany?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
szranetaaa - dziękuję za szybką odpowiedź.
Mam podobne problemy jak Ty – też miałam już laparoskopię, a potem laparotomię. Problem to endometrioza i wiecznie pojawiające się torbiele. Byłabym już dawno po in vitro, ale ze względu na torbiele musiałam zacząć jeść tabletki anty., a dodatkowo w trakcie badań okazało się że mam HSG ok. 17,3, więc lekarz zlecił kolejny cykl na anty., aby powtórzyć badanie (wynik podobny).
A tak przy okazji to leczę się właśnie w Provicie w Katowicach – o niej pisze Ci Matylda1980. Trudno mi powiedzieć, czy jestem zadowolona, bo rezultatów póki co nie ma, ale przynajmniej lekarz na początku bez ściemniania mi powiedział, że w mojej sytuacji inseminacja raczej nic nie zdziała i możemy próbować góra 2 razy, bo na więcej szkoda kasy. Miał rację. Zobaczę jak będzie dalej. Przynajmniej przy in vitro szans nie przekreśla J

Mam jeszcze pytanie: rozumiem, że jak brałaś tabletki anty., a potem zaczęłaś brać decapaptyl, to @ dostałaś w takim normalnym czasie po ostatniej tabletce?
Jeśli tak, to wiem miej więcej jak ustawiać wakacje, a myślę, że urlop po transferze będzie dobrym relaksem


@ dostajesz mniej wiecej w tym samym czasie co normalnie choc mozesz sie liczyc z malym opoznieniem
co do wakacji... pomysl dobry - cokolwiek cie relaksuje,. oby tylko wakacje nie w cieplym kraju bo gorac zle dziala.... to samo przy stymulacji - zadnych wysokisch temperatur. latanie samolotem tez bym sobie odpuscila ze wzgledu na gwaltowne zmiany cisnienia. tak jak ogolnie w ciazy - nie jest zbytnio wskazane w I trymestrze

jak masz endometrioze to musisz jechac dlugim protokolem. jak lekarz Ci bedzie inny wciskal to sie wykloc.... przy endo roznie jest ale wyciszanie musi byc zeby przytlumic ogniska endometriozy. wyciszanie czasem jest bardzo dlugie (nawet to 6 miesiecy), albo standardowe do 3 tygodnii....tak czy owak - dlugi protokol musi byc
 
Baśka1
Biorę wszystko pod uwagę,przeczytałam ofertę Provity i się zastanawiam.Mam jeszcze trochę czasu.Dziękuję za informację.Moja ginek wcześniejsza proponowała Novum w Warszawie inna Białystok,a teraz dziewczyny Provitę.Zważywszy na długą stymulację przy endo i fsh koszty są niestety wysokie a prognozy niezbyt dobre,ale trzeba walczyć.
 
reklama
Cześć dziewuszki,

wpadłam tu na chwilę po dłuższej nieobecności i juz sie zgubułam- tyle nowych postów i invitroviczek :)

Agniesie- jesteś WIELKA!!! Jesteś moją nadzieją, słowo daję że bez ciebie miałabym mniej wiary we własne powodzenie. Czad z twoja betą, czekam na szybkie jej namnażanie!!!

Ja jutro z rańca histeroskopia, trochę 'mam nadzieję' że cos mi znajdą i wytną i od tego czasu maluchy zechcą w moim 'gniazdku' zostać, i że to był nasz problem. Może kraczę niepotrzebnie, zobaczymy.
 
Do góry