reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Cześć dziewczyny. Przyszła pora że po roku nieudanych starań muszę zapisać się do kliniki leczenia niepłodności. Jestem z Dolnego Śląska więc obstawiam Invimed Wrocław. Powiedzcie mi, jak to w ogóle jest ..... Lekarze idą po kolei różnymi próbami? Stymulacja, inseminacja, na końcu in vitro? Czy jak widzą kiepski przypadek to od razu mówią że w grę wchodzi invitro i zaczyna się cała procedura badań od pierwszej wizyty? Czy będą narazie próbować powoli innymi metodami? Czy to my możemy zadecydować że chcemy in vitro od razu?
Jeżeli nie byliście diagnozowani wcześniej to od tego się zacznie. Badania hormonów itp u kobiety, a u męża zbadają nasienie. Bywa, ze w klinice znajdują powód niepłodności i naturalnie się zachodzi w ciąże. Obecnie to tam lekarze maja największa wiedzę o nowoczesnych metodach leczenia niepłodności. Bywa, ze problem jest a badania wychodzą dobre, ale to nie znaczy ze problemu nie ma. To znaczy, ze medycyna go jeszcze nie zlokalizowała. Paradoksalnie im cięższy przypadek= lepiej zdiagnozowany tym łatwiej pomóc:-) jeżeli wyniki badań wyjdą zaniżone lekko to IUI jak najbardziej, ale jeżeli wyjdą niezbyt zachęcająco to IVF. I tutaj istotna rzecz- jeżeli ktoś mówi wam IVF to nie biegnij do kolejnego i kolejnego lekarza który powie Ci co chcesz usłyszeć. Tylko zastanów się czy pasuje Ci ta metoda i działaj, bo skuteczność IVF spada z wiekiem kobiety. Samo AMH powie czy macie czas na rozważanie innych metod:-)
 
Cześć dziewczyny. Przyszła pora że po roku nieudanych starań muszę zapisać się do kliniki leczenia niepłodności. Jestem z Dolnego Śląska więc obstawiam Invimed Wrocław. Powiedzcie mi, jak to w ogóle jest ..... Lekarze idą po kolei różnymi próbami? Stymulacja, inseminacja, na końcu in vitro? Czy jak widzą kiepski przypadek to od razu mówią że w grę wchodzi invitro i zaczyna się cała procedura badań od pierwszej wizyty? Czy będą narazie próbować powoli innymi metodami? Czy to my możemy zadecydować że chcemy in vitro od razu?

Hej, my się leczymy w Anglii, nam od razu zaproponowali IVF/ICSI.. Staramy się 6 lat....
 
Ja mam dzisiaj jakoś gorszy dzien... Zbieraliśmy mnóstwo ubranek itp po synu. I tak ostatnio chciałam oddać rowerek i w ogóle oddawać te rzeczy. No, ale mąż mówi, żeby poczekać. Moja mama tez pare ładnych rzeczy dla dziewczynki ma po bratanicy i mówię jej żeby oddała, ze my na jednym dziecku raczej przestaniemy. I niby to decyzja przemyślana, ale smutek jest i czuje niesprawiedliwość ogromną losu. Jestem wdzięczna za to ze mam syna, ale ogarnia mnie złość kiedy widzę ile durnych osób ma dzieci i traktuje je jako przytulanki...
 
reklama
Do góry