reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Kurde, to kto pracuje w aptece???
A wiesz jak jest z tymi cenami żywca - ja wiem z pierwszej ręki, bo koleżanki z biurka obok, brat hoduje świnie i bydło, i on mówi że w skupie obniżyli im ceny [emoji33][emoji33][emoji33]. Czyli rolnik dostaje jeszcze mniej za żywca niż przed epidemią a w sklepach ceny poszybowały, no to jest po prostu ku...restwo[emoji49][emoji49][emoji49]
No już jest 30% mniej i nie chcą kupować....
 
reklama
Kurczę po ostatniej akcji pierogowej i ja robiłam. Nawet mam zamrożone. A teraz akcja bigos i już mi się ślinka leci. Coś czuje że czeka mnie wielkie gotowanie i smażenie. A robicie z kapusty pół na pół (kiszona i świeża)? Z przecierem czy bez?
Ja wczoraj napieklam bułeczek czosnkowych. Do dziś w całym domu czuć [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Ja tylko z kiszonej i przecier też daję. Najlepszy z grzybkiem, śliweczką, winkiem i na żeberkach[emoji4][emoji4][emoji4][emoji39][emoji39][emoji39][emoji39]
 
A to dopiero poczatek, bo za chwile zacznie sie fala zwolnien. U nas jak Cie zwlaniana to za kazdy przepracowany rok musza Ci zaplacic rownowartosc poltora miesiaca, wiec jak pracujesz powiedzmy za 2tys i masz staz 5 lat to te 10.000 przytulas, plus zasilek. A w Polsce? Praktycznie nie ma odpraw, wiec jak sytuacja bedzie dluzej trwac to beda ludzi zwalniac, zeby zmniejszac koszta...
U nas jest tez opcja, zwolnienia na 3 miesiace, wtedt dostaje sie zasilek, panstwo utrzymuje pracownika, a potem wracasz stanowisko. Od weekendu w taki sposob zostlo zwolnione w samym primarku 8.000 ludzi, mango 3.500, vueling ponad 7.000, burger king 2000. Masakra jakas...
Dokładnie tak samo jest we Francji, właśnie ja jestem na takim bezrobociu na którym przez ten czas co nie pracuje otrzymam 84% wypłaty, po którym normalnie wrócę do pracy. Mam koleżankę w Pl która ma szkole kosmetyczna i kilka salonów, pisałam z nią i boi się czy przy wszystkich kredytach da radę utrzymać wszystko, pisała ze około miesiąca tak, a później będzie Po prostu zmuszona kogoś zwolnić 😥...
 
Od tygodnia jestem na zwolnieniu [emoji17] Jestem po leczeniu immunosupresyjnym i lekarz kazal isc to poszlam. Teraz tylko nie wiem czy nie bede musiala wrócić. Szczerze to nie wiem co zrobić. Wiem ze im ciezko i mam wyrzuty sumienia, ale z drugiej strony mam niewielkie szanse na wyleczenie jak by co, a ludzi sporo sie przewija przy okienku. Eh..
Nie wracaj. To o Twoje życie chodzi w końcu. Jak chcesz to wytłumacz im czemu.
 
Musisz na siebie uważać. Weź pod uwagę to że jesteś bardziej narażona. A jak do domu przyniesiesz to jeszcze po rodzinie rozniesiesz. Wiem ,przykre to że inni zapierniczają ale zostając w domu też ich chronisz. Po immunosupresji ten wirus to może być gwóźdź do trumny przepraszam że tak piszę nie chcę Cię straszyć ale to prawda :(
Także #zostań w domu ;*
Wiem, ze masz racje. Człowiek caly czas mysli ze jest niezniszczalny i to jego nie dotyczy.. Mam nadzieję tylko ze lekarz nie bedzie robil problemu ze zwolnieniem.
Milego dnia kobietki mimio tej calej sytuacji 😊😊😊
Ja dzis robie konfiture z czerwone cebuli do domowych hamburgerow wegetarianskich. Planuje je na dniach zrobic a z ta konfitura sa pyszne. Pierwszy raz bede sama robic bułki, wiec trzymajcie kciuki!!
 
Ja właśnie mam końcówkę wypełnienia i za dużo nie poszaleje. uszyłam narazie dwa golasy A dziś chce sie zająć ubraniami. Miały być na Wielkanoc ale tak na nie patrzę i może będą pierwsze do pokoju dziecka.. pokusiło mnie i pocięłam taka spódnicę ze skóry zamszowej, której nie nosiłam i potem kuzwa nie mogłam igły w to wbić,zeby poprzuszywac ręce i nogi.. na nosku sie nie zszylo i będę kombinowala. Muszę takie ciuszki uszyć,by zakryć te ręczne przyszywanie;) Zobacz załącznik 1096578
Zazdroszcze talentu i cierpliwości 😊😊
M9glabys normalnie biznes otworzyc!!!
 
Ja właśnie mam końcówkę wypełnienia i za dużo nie poszaleje. uszyłam narazie dwa golasy A dziś chce sie zająć ubraniami. Miały być na Wielkanoc ale tak na nie patrzę i może będą pierwsze do pokoju dziecka.. pokusiło mnie i pocięłam taka spódnicę ze skóry zamszowej, której nie nosiłam i potem kuzwa nie mogłam igły w to wbić,zeby poprzuszywac ręce i nogi.. na nosku sie nie zszylo i będę kombinowala. Muszę takie ciuszki uszyć,by zakryć te ręczne przyszywanie;) Zobacz załącznik 1096578
ale piękne!!!! masz talent Kochana😘😘😘👌👌👌
 
reklama
Do góry