reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jak tak Ciebie czytam to jestem pewna że masz bardzo dobre serduszko i dużo miejsca w nim na  miłość do dzieci i innych❤Ozyy nie mógł znaleźć lepszego domku 😊 Porypani, ale tak bardzo pozytywnie😊-cieszycie się sobą, życiem i bierzecie wszystko co daje takim jakim jest, a to sztuka i przepis na szczęśliwe życie!! Tego oczywiście życzę z całego serca i tego czego wam jedynie brakuje-dzieciatka😍 Aż się wzruszyłam jak pisałam..
Jejjjkuuuu DZIEKUJE az mi lezka poleciala chyba musze isc do ubikacji zeby moja cycata kolezanka nie zauwazyla ;) Bo mi bedzie pozniej trula caly dzien 😂 😂 😂 Dziekuje Ci bardzo ❤❤❤
 
reklama
W ogole jest jakas zasada od ktorego dnia cyklu sie zaczyna brac leki na stymulacje? Mozliwe jest, ze mozna w ogole bez tego podejsc? Przepraszam, moze pytania glupie, ale jestescie skarbnica wiedzy ❤
Nie widzialam zeby kots odpisal. Wszystko zalezy od tego czy idziesz krotkim czy dlugim protokolem. Jak dlugim to zazwyczaj na miesiac przed stymulacja bierzesz leki antykncepcyjne tak zeby wyciszyc jajniki zeby jak najlpeiej zareagowaly na stymulacje. Jesli krotkim protokolem to zazwyczaj zastrzyki od drugiego dnia zyklu po jednym dziennie i tak mniej wiecej przez 10 dni. W miedzy czasie jezdzisz co drugi dzien do kliniki i lekarz podglada przez usg twoje jejeczka. Pod koniec stymulacji robisz badanie progesteronu i estriadolu z krwi. I jak jajeczka sa gotowe to w znieczuleniu ogolnym trwajacym okolo 15 minut lekarz te jajeczka pobiera oddaje embriologom i laczy z nasieniem partnera. Jak ty masz pobierane jajca to wtedy partner oddaje nasienie. Po punkcji czekasz od 3 do 5 doby na rozwoj zarodkow. NAjlepiej zeby dotrwaly do 5 doby czyli stadium blastocysty. Jesli czeos nie wiesz to pytaj na wszystko chetnie odpowiem. JEsli bede potrafila. A ty na jakim jestes etapie?
 
hehehe ty i te twoje madrosci :-D:-D:-D Znaczy sie ze chcesz pilnowac calego osiedla zeby kto Jaski nie zbalamucil ;)
Nie wiem czy Jaśki, dla mnie bardziej Janki czy Marianki [emoji848].
Ja tam nic nie muszę pilnować, mój mężu jest wystarczająco groźny ( mimo że na zdjęciu co wam kiedyś wrzucilam na takiego nie wygląda).
On jest w gorącej wodzie kąpany i nie pierdzieli się w tańcu [emoji12]. Ja mu czasami mówię że kiedyś od kogoś oberwie za swoją jadaczkę, a on na to że morda nie szklanka [emoji33]. I gadaj z takim [emoji12]
 
Nie widzialam zeby kots odpisal. Wszystko zalezy od tego czy idziesz krotkim czy dlugim protokolem. Jak dlugim to zazwyczaj na miesiac przed stymulacja bierzesz leki antykncepcyjne tak zeby wyciszyc jajniki zeby jak najlpeiej zareagowaly na stymulacje. Jesli krotkim protokolem to zazwyczaj zastrzyki od drugiego dnia zyklu po jednym dziennie i tak mniej wiecej przez 10 dni. W miedzy czasie jezdzisz co drugi dzien do kliniki i lekarz podglada przez usg twoje jejeczka. Pod koniec stymulacji robisz badanie progesteronu i estriadolu z krwi. I jak jajeczka sa gotowe to w znieczuleniu ogolnym trwajacym okolo 15 minut lekarz te jajeczka pobiera oddaje embriologom i laczy z nasieniem partnera. Jak ty masz pobierane jajca to wtedy partner oddaje nasienie. Po punkcji czekasz od 3 do 5 doby na rozwoj zarodkow. NAjlepiej zeby dotrwaly do 5 doby czyli stadium blastocysty. Jesli czeos nie wiesz to pytaj na wszystko chetnie odpowiem. JEsli bede potrafila. A ty na jakim jestes etapie?
Ja mam za sobą pierwszą wizytę, nie wiem jeszcze jaki protokół. Mam brac estrofem i zglosic sie w 1-3 dniu nastepnego cyklu. Jestem pewna, ze lekarz mi powiedzial co bedzie potem, ale ja bylam w takim szoku. Powiedzial mi, ze juz za miesiac moge byc w ciazy. Zrobil mi na pierwszej wizycie usg i powiedzial, ze mam 10 pecherzykow (bylam w 8 dniu cyklu) i ze to bardzo dobrze. Tyle dostalam informacji, ze wiekszosc po drodze zgubilam 🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️
 
reklama
Nie wiem czy Jaśki, dla mnie bardziej Janki czy Marianki [emoji848].
Ja tam nic nie muszę pilnować, mój mężu jest wystarczająco groźny ( mimo że na zdjęciu co wam kiedyś wrzucilam na takiego nie wygląda).
On jest w gorącej wodzie kąpany i nie pierdzieli się w tańcu [emoji12]. Ja mu czasami mówię że kiedyś od kogoś oberwie za swoją jadaczkę, a on na to że morda nie szklanka [emoji33]. I gadaj z takim [emoji12]
Pasujecie do siebie :-D:-D:-D
 
Do góry