reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dokladnie. Ja te pieniadze jesli bede musiala wyciagne z pod ziemi. Moze mąż wyjedzie za granice moze kredyt jak nam dadza. Wiem ze jest duzo mozliwosci. I tak naprawde jak sie uda to czlowiek zapomina o wszystkich trudnosciach i liczy sie tylko te male szczescie na rękach. Zazdrosze wszystkim tym parą ktore moga miec te szczescie na zawołanie.
Ja chyba nigdy nie zrozumiem, dlaczego nas to spotyka. Ale z czasem przestaje się już nad soba uzalac bo to i tak nic nie da. Oboje mamy dwie ręce i dwie nogi i musimy wziąć zycie w swoje ręce. I właśnie w piątek podjęliśmy bardzo trudna dla nas decyzje. Maz byl na rozmowie o pracę i wypadł bardzo dobrze. Zdecydowalismy sie,ze zostawi tutaj prace pewną, państwowa, ale ze słabymi zarobkami i wyjedzie za granicę.. będzie pracował w najgorszych momentach w rotacji 6tyg na 2 w domu. Dla nas to bardzo trudna decyzja, bo jesteśmy razem juz ponad 17 lat i zawsze, zawsze razem. Najdłuższy czas na jaki sie rozstawalismy to 5 dni, kiedy jechał na szkolenie. Ale wiem,ze musimy raz rade. Po to, aby spłacić kredyt i zarobić na dalsze leczenie, a w najlepszym wypadku na zabezpieczenie jakiekolwiek sytuacji losowych. Nie czekamy aż nam ktos da, lub nasze cudowne państwo uzna,ze in vitro to szansa dla setek tysięcy ludzi.. mam nadzieje,ze przetrwamy.
 
Sporo was to kosztowało , ja badania genetyczne miałam na NFZ bo po poronieniu robiłam , badania wirusowe może gin zlecić ale my za nie płaciliśmy razem coś 700 zł . Leki do stymulacji refundowane to wyszło mnie 488 zł . Badania estradiolu i prog z wizyta przy stymulacji 150 zł ( miałam 3 co daje 450) , punkcja i transfer 4500. Mrożenie jeśli będzie co to tysiak za słomkę w której umieszcza 2 zarodki .
No nas tyle wyszlo.. ;( nic na NFZ. A przepraszam. Cytologia, bo ona była jeszcze ważna. U nas punkcja 5600. Opłata początkową 2000. Transfer swiezy chyba 1600. Mrożenie nas wyszlo łącznie 1800. I już mamy nowy rok.. czyli opłaty sie nalicza za mrożenie. Wizyty przed podpisaniem umowy każdą po 150 plus wyniki. Leki refundowane, ale na pewno łącznie wiecej niz u Was. Same dojazdy nas wyniosły sporo bo mamy daleko do kliniki. Drugi transfer łącznie nas kosztował 3500. Teraz , byliśmy raz na wizycie, wizyta 150+Leki 50+ dojazd 180. Zrobilam juz zakaźne badania boksie skończyły i zapłaciłam 340zl. Teraz pojedziemy na druga wizyte, muszę tam zrobic chlamydie i biocenoze , myślę,że ok 250zl łącznie, wizyta znow 150, ok 50 estradiol i progesteron, dojazd 180 no i jak befzie ok włączy nam leki. Koło 300zl. Tyle nas to kosztuje. Za radą dziewczyn udalo mi sie zrobic histeroskopie na NFZ. ;)
 
A jak to jest , dwa dni przed punkcja są 4 widać ze dojrzałe i jakieś jeszcze . Po punkcji będzie wiadomo ile dokładnie pobrali ? Teraz zrobiłam zastrzyk z ovitrelle a rano jeszcze miałam dwa zastrzyki ze stymulacji podane
Miałam trzy punkcje i powiem Ci że zawsze miałam więcej pobranych niż widoczne były na ostatnim podgladzie. Lekarz mówił że poprostu te mniejsze jeszcze nadgonily i miały w sobie dojrzałe komórki. Także u Ciebie tez po punkcji może się okazać że pobrali więcej niż wychodziło z usg. Trzymam kciuki✊✊
Jak to dziewczyny piszą wystarczy ta jedna 🙂
 
Miałam trzy punkcje i powiem Ci że zawsze miałam więcej pobranych niż widoczne były na ostatnim podgladzie. Lekarz mówił że poprostu te mniejsze jeszcze nadgonily i miały w sobie dojrzałe komórki. Także u Ciebie tez po punkcji może się okazać że pobrali więcej niż wychodziło z usg. Trzymam kciuki[emoji110][emoji110]
Jak to dziewczyny piszą wystarczy ta jedna [emoji846]

Dałaś mi nadzieje kochana [emoji8]
 
@Netiaskitchen specjalnie dla ciebie malinowa chmurka. Bardzo łatwy przepis ale długo wczoraj robiłam bo mi sie galaretka nie chciała siąść bo wrzuciłam mrozone maliny ;) No i beza mi popękała. Zdjecie robił mąż bo ja narazie nawet nie chce na nia patrzec boje sie ze ja pozre. Ale dzisiaj po poludniu napewno zjem kawałeczek :)
I tak flower box dostałam. Uwielbiam miec urodziny !!! ❤ ❤ :-D :-D :-D Chociaz nie powinnam sie cieszyc bo kolejny rok do przodu bez spelnienia marzen. W tamtym roku ryczalam jak bobr. To była sobota. Wtedy sie dowiedzialam ze moja przyjaciolka jest w ciazy. Do tego wypiłam winco i łzy same leciały chociaz caly czas tłumaczyłam mezowi ze to nie dlatego ze jej zle zycze tylko zwyczajnie jej zazdroscilam. Ale wiecie co w tym roku pierdziele :) Nie mam zamiaru sie nawet na sekunde martwic. Chce przezyc ten dzien najlepiej jak sie da :) chce sie cieszyc i śmiac. Przeciez mamy swoje plany, przeciez przed nami kolejne szanse :) Przeciez sie nie poddaliśmy :) Przeciez sie kochamy, dbamy o siebie i rozumiemy. Przeciez ja tez mam dobre zycie a do pełni szczescia brakuje nam tylko małej dzidzi ale PRZECIEZ moooocno sie staramy wiec wszytko przed nami. A dzieki temu ze juz jestesmy starsi bedziemy tez bardziej swiadomymi rodzicami. Bedziemy tak bardzo kochac to dziecko i doceniac kazdy dzien z nim spedzone :) ❤❤❤Alllleluja
Jak ktos chce sprawdzony i łatwy przepis to napewno pomoge :)
 

Załączniki

  • 20200112_100237.jpg
    20200112_100237.jpg
    898,2 KB · Wyświetleń: 89
  • 20200112_101438.jpg
    20200112_101438.jpg
    608,5 KB · Wyświetleń: 93
Dziewczyny dziś dostałam okres, usg w piątek, będzie to 12 zastrzyk z Gonapeptylu i 5dc, czy to nie będzie za późno na rozpoczęcie stymulacji?
Ja byłam na wizycie właśnie w 12 dniu brania gonapeptylu i był to mój 10dc. Wyniki hormonów na niskim poziomie i od razu tego samego dnia zaczęłam właściwą stymulacje. Jestem w novum, a Ty w jakiej klinice?
 
@Netiaskitchen specjalnie dla ciebie malinowa chmurka. Bardzo łatwy przepis ale długo wczoraj robiłam bo mi sie galaretka nie chciała siąść bo wrzuciłam mrozone maliny ;) No i beza mi popękała. Zdjecie robił mąż bo ja narazie nawet nie chce na nia patrzec boje sie ze ja pozre. Ale dzisiaj po poludniu napewno zjem kawałeczek :)
I tak flower box dostałam. Uwielbiam miec urodziny !!! ❤ ❤ :-D :-D :-D Chociaz nie powinnam sie cieszyc bo kolejny rok do przodu bez spelnienia marzen. W tamtym roku ryczalam jak bobr. To była sobota. Wtedy sie dowiedzialam ze moja przyjaciolka jest w ciazy. Do tego wypiłam winco i łzy same leciały chociaz caly czas tłumaczyłam mezowi ze to nie dlatego ze jej zle zycze tylko zwyczajnie jej zazdroscilam. Ale wiecie co w tym roku pierdziele :) Nie mam zamiaru sie nawet na sekunde martwic. Chce przezyc ten dzien najlepiej jak sie da :) chce sie cieszyc i śmiac. Przeciez mamy swoje plany, przeciez przed nami kolejne szanse :) Przeciez sie nie poddaliśmy :) Przeciez sie kochamy, dbamy o siebie i rozumiemy. Przeciez ja tez mam dobre zycie a do pełni szczescia brakuje nam tylko małej dzidzi ale PRZECIEZ moooocno sie staramy wiec wszytko przed nami. A dzieki temu ze juz jestesmy starsi bedziemy tez bardziej swiadomymi rodzicami. Bedziemy tak bardzo kochac to dziecko i doceniac kazdy dzien z nim spedzone :) ❤❤❤Alllleluja
Jak ktos chce sprawdzony i łatwy przepis to napewno pomoge :)

Pięknie to napisałaś, aż mi się łezka w oku zakręciła, tak powinnyśmy myśleć wszystkie :) życzę Ci, żebyś jak najszybciej osiągnęła tą "malutką" pełnię szczęścia :)
 
reklama
Wszystkiego naj naj najlepszego moja kochana kuleżanko [emoji8][emoji8][emoji8]. Życzę spełnienia marzeń i oczywiście duuuużego brzuszka, nie spożywczego [emoji23]
Zaraz bede odpisywac i wrzuce zdjecia bo mi sie tel urywają:) Ale wy moje kochane jestescie najwazniejsze!!!!! [emoji173] [emoji173] [emoji173] [emoji173] [emoji173] [emoji173] Dziekuje ze jestescie AJ LOW JU :-D:-D:-D:-D
 
Do góry