reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Kto po in vitro?

Lawendowy chodzi o to że NFZ jak wyłapie że lekarz bez wskazań przepisał lek który jest refundowany tylko na wymienione choroby to dostaje karę. I to nie mała. A Clexane jest refundowany ale nie we wszystkich wskazaniach i o to chodzi.
 
reklama
Lawendowy Sen ponieważ jakby NFZ sprawdził to lekarz dostaje karę 300 zł + musi dopłacić różnicę do 100 %. Ja mu się nie dziwię. Raz, drugi wypisze i straci w ogóle umowę. Wiem jak moja teściowa się stresuje przy wypisywaniu, tylko, że ona jest lekarzem na emeryturze, więc jak rozwiążą z nią umowę to się nic nie stanie.
 
Dziewczyny Clexane jest refundowany kiedy występuje u was:
Zaburzenia krążenia w tętnicach macicznych u kobiet w ciąży, Opóźnienie wzrostu wewnątrzmacicznego płodu, W leczeniu poronień nawykowych - jedynie w przebiegu zespołu antyfosfolipidowego, Leczenie i profilaktyka zmian zakrzepowo-zatorowych u dzieci do 18 roku życia, Profilaktyka i leczenie przeciwzakrzepowe u chorych z chorobami nowotworowymi, Zespół antyfosfolipidowy w ciąży, Diagnostyka niedoboru białka C i białka S, Diagnostyka zespołu antyfosfolipidowego, Zespół antyfosfolipidowy ze współistniejącymi czynnikami ryzyka wystąpienia zakrzepicy, Terapia pomostowa zamiast antagonisty witaminy K (VKA) lub innych leków przeciwkrzepliwych u kobiet ciężarnych po wszczepieniu zastawki i z wadą zastawkową, Ostre zespoły wieńcowe - w przypadkach innych niż wymienione w CHPL, Schorzenia wymagające przewlekłego stosowania antagonistów witaminy K (VKA) (z okresową oceną możliwości powrotu do stosowania VKA) u osób, u których leczenie VKA jest nie zadawalające z uwagi na: powikłania (lub przewidywane wysokie ryzyko powikłań, w tym krwotocznych) podczas stosowania VKA
 
reklama
Madzialenak, nie mamy nic. Nawet głupich badań tarczycowych w przychodni nie można zrobić, bo limity sie juz dawno pokończyły, a lekarz pierwszego kontaktu nie może dac skierowania na nie. A do gina na wizyte czeka sie 3 miesiące.
Wkurzające, żeby nie napisac inaczej.
 
Do góry