reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Przykro mi🙁. Przytulam😢
Widzę, że na forum to taka loteria - na jeden sukces przypada jedna porażka. Tylko, że o tych porażkach się mniej pisze, bo dziewczyny są mniej aktywne na forum i liżą rany po swojemu.
Wiesz, mi zawsze troszkę było łatwiej pogodzić się z porażką, jak o tym napisałam. Takie odczucie, że nie jest się samemu w trudnym momencie, ono bardzo pomaga. Ale wiadomo, każdy ma swoje przemyślenia i działa tak jak uważa że będzie najlepiej.
 
reklama
A tak w ogóle. Co myślicie w kwesti okresu jeszcze podczas brania lutinusa? Macie doświadczenia? Myślicie że to może przerośnięta śluzówka, aż przestymulowana? Czy może jednak zarodek przestał się rowijać i nie miało się co zagnieżdzać. Pierwszy płacz i lament przeszedł i włącza się analiza...
Ja przy pierwszym transferze brałam Lutinius i normalnie, zgodnie z kalendarzykiem dostałam okres, nawet bety nie robiłam. Kolejne 2 transfery miałam z Progesteron Bensins i okres dostawałam dopiero jak odstawiałam leki.
 
A tak w ogóle. Co myślicie w kwesti okresu jeszcze podczas brania lutinusa? Macie doświadczenia? Myślicie że to może przerośnięta śluzówka, aż przestymulowana? Czy może jednak zarodek przestał się rowijać i nie miało się co zagnieżdzać. Pierwszy płacz i lament przeszedł i włącza się analiza...
Ja zaczęłam plamić, nie byla to krew, a raczej brązowa wydzielina, zrobiłam betę, była negatywna i dopiero po odstawieniu leków, na drugi dzień dostałam okresu na całego. Krwawiłam dużo, lekarz powiedział, ze to normalne, bo wszystko musiało się oczyścic i zalecił odpocząć dwa cykle, ale to pewnie dlatego, bo mam trochę powiększone jajniki, jeszcze po stymulacji.
 
Wiesz, mi zawsze troszkę było łatwiej pogodzić się z porażką, jak o tym napisałam. Takie odczucie, że nie jest się samemu w trudnym momencie, ono bardzo pomaga. Ale wiadomo, każdy ma swoje przemyślenia i działa tak jak uważa że będzie najlepiej.
Masz rację - moje 2 porażki przeżyłam sama, o 3-ciej napisałam Wam na forum bo się już trochę tu zadomowiłam i bardziej płakałam nad ciepłymi słowami, płynącymi z forum niż nad samą porażką. Bardzo się wtedy wzruszyłam, że tyle osób mnie wspierało i się mną przejęło
 
Wiesz, mi zawsze troszkę było łatwiej pogodzić się z porażką, jak o tym napisałam. Takie odczucie, że nie jest się samemu w trudnym momencie, ono bardzo pomaga. Ale wiadomo, każdy ma swoje przemyślenia i działa tak jak uważa że będzie najlepiej.
Szczególnie ze tutaj, wszystkie dążymy do tego samego celu i się rozumiemy, mi tez bardzo pomogło Wasze wsparcie przeżyć moja pierwsza porażkę.
 
Okres. Nie pisała bym że okres, gdyby były tylko bóle. Miała bym nadzieje. Plamienia też nadzieja. Robiła bym bete. Okres, bez złudzeń i to ogromny. Już drugi raz dostałam go mimo brania luteiny.

Przykro mi bardzo :( :( :(
Pytałaś o okres w trakcie brania progesteronu, często tak jest ze nawet w trakcie suplementacji progiem będzie okres i to o niczym nie świadczy. Gdybyś była przestymulowana to endometrium byłoby za grube i raczej żaden lekarz nie ryzykowalby 1 zarodka tylko zalecił crio.
Mroziliscie komórki?
 
@juchaa_87 na pewno kamień z serducha! Oby tak zostało do samego końca [emoji1364][emoji1364]

@Liliana87 koniecznie daj znac

Dziewczyny mam pytanie odnośnie krótkiego protokołu. Czytałam co nie co na ten temat ale trudno jest określić ile dokładnie dni ten protokół trwa. Chciałabym już powoli zaplanować styczeń bo wylot na około 2 tyg to nie taka prosta sprawa, zostawiają dzieci w domu.
1. Jak to wyglada czasowo?
2. Przyjmując ze od 6dc muszę być monitorowana, ile jeszcze dni pozostaje do punkcji?
3. Po punkcji jaki jest okres oczekiwania na transfer?
4. Czy odrazu po transferze można latać samolotem? (Dzień po)
5. Czy warto dopłacać do Embrioglu oraz Embriogen ?
Ja na krótkim przy wysokim amh 8.6 miałam na krótkim protokole 17d.c i 13 d. c. Transfer jest zwykle 3 lub 5 doba po punkcji, ale czasami słyszy się 2 a nawet 6dzien.
 
reklama
@Agniecha1508 pisz co u ciebie!

@Dzoannna juz po histeroskopii?

@Czarnula34 co u ciebie? Kontrolowałas te bóle u lekarza?
@ilmenau - kochanieńka , a nic czekam dalej , bo znów się w posiewach jakies dziadostwo przypałentało - aaaaa. I tak od pół roku - albo jakieś dziadostwo albo endi się doktorowi nie podoba. No ale mam nadzieję , że grudzień moj. Ty mnie tu pisz co tam w Was jak dzidzioszek ? Ucałuj od ciotki Agu w stópeczki .
 
Do góry