reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny powiedzcie mi prosze, bo mi wczorajsze emocje opadly, jak sie szykowac do crio transferu? Mam rozpiske lekow, encorton, luteine dopochwowo, luteine pod jezyk, duphaston, neoparin i estrofem dalej dopochwowo. Musze sobie to jakos godzinami porozkladac. Ale mam pytanie. Co omijac? Czego nie robic, co robic?? Pisalyscie kiedys o kosmetykach bezzapachowych przed transferem. Jakie?? Jak sobie dopomoc?? Dziekuje z gory za odpowiedz ;)
Trzymam kciuki za wszystkie i tule mocno te, ktorym sie jeszcze nie udalo [emoji7][emoji110]
Hmm... średnio w to wierzę. Przy pierwszym transferze zrobiłam sobie dietę wysoko białkowa, ananas, brak kofeiny, zero zapachowych kosmetyków i totalny relaks. Przy drugim nie udało mi się nic z tego ogarnąć i oba udane.
 
Hello. Byłam wczoraj u hematologa. Leki na obniżenie homocysteiny biorę od 1,5 miesiąca i nic nie spadła. lekarz stwierdził, że już nie ma innych leków żeby obniżyć jej poziom. Być może za krótko je biorę. Nie powiedział mi o diecie niskobiałkowej, a ja zapomniałam dokładnie o to zapytać.
Czy Ty unikasz faktycznie mięsa, po jakim czasie homocysteina osiągnęła wynik 7?
Nic mi nie mówili żeby unikać mięsa także nie unikam, oj wiesz co ciężko mi powiedzieć po jakim czasie spadła, bo homocysteine badałam raz ok roku temu i wtedy była właśnie wysoka, ale nikt w sumie nie zwrócił na to uwagi. Dopiero jak zrobiłam pakiet badań na trombofilię i wyszła mi mutacja mthfr to kazali mi brać większe dawki kwasu foliowego plus metylowany. Brałam ta pregne może z miesiąc i zrobiłam badanie no i właśnie była ok 7.
 
Nic mi nie mówili żeby unikać mięsa także nie unikam, oj wiesz co ciężko mi powiedzieć po jakim czasie spadła, bo homocysteine badałam raz ok roku temu i wtedy była właśnie wysoka, ale nikt w sumie nie zwrócił na to uwagi. Dopiero jak zrobiłam pakiet badań na trombofilię i wyszła mi mutacja mthfr to kazali mi brać większe dawki kwasu foliowego plus metylowany. Brałam ta pregne może z miesiąc i zrobiłam badanie no i właśnie była ok 7.

No to juz nie wiem... :/

Może faktycznie zmienię ten lek. A czy po transferze brałaś dodatkową witaminę B12? Bo ja normalnie mam przyjmować 100 jedn., ale w ciązy 1000 jedn, dlatego od dnia transferu do dnia wyniku bety brałam 1000jedn.
 
Nawet takk nie myśl :). Postaraj sie zając czyms mysli :)
Ty też przeszłas biochemie więc pewnie wiesz o czym mówię :( tu się człowiek cieszy ze jest jest udało się A potem takie rozczarowanie :( pocieszające w dniu dzisiejszym jest to że przyszły mi badania w kierunku nietolerancji laktozy i jest wszystko ok :)
 
reklama
No to juz nie wiem... :/

Może faktycznie zmienię ten lek. A czy po transferze brałaś dodatkową witaminę B12? Bo ja normalnie mam przyjmować 100 jedn., ale w ciązy 1000 jedn, dlatego od dnia transferu do dnia wyniku bety brałam 1000jedn.
O B12 też mi lekarz nic nie mówił , więc biorę tylko tą dawkę która jest w pregna, czyli 2,5 tyle że jakaś dziwna jednostka tam jest...
 
Do góry