reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny mam pytanie. Czy wam dzień przed transferem sprawdzają progesteron? Pytałam mojego doktora czy nie zrobic dzień przed crio transferem ale stwierdził ze nie trzeba. Wiec nic z tego nie rozumiem. Prócz tego wyczytałam ze crio powinien być zrobiony w 6 dobie po owulacji. A jak ktoś nie ma owulacji? Ktoś jest tu mądrzejszy niż ja? Pomóżcie proszę
Ja w przed pierwszym transferem robiłam w czwartek progresteron i estradiol A w sob mialam transfer.
Tydz temu w sob mialam transfer i w tym samym dniu kazal mi zrobic progresteron.

Lepiej sobie zrób i podaj wynik lekarzowi, bo w razie jakbyś miała za niski to leki przepisza.

Powodzenia ✊✊✊✊✊✊✊
 
Dziewczyny mam pytanie. Czy wam dzień przed transferem sprawdzają progesteron? Pytałam mojego doktora czy nie zrobic dzień przed crio transferem ale stwierdził ze nie trzeba. Wiec nic z tego nie rozumiem. Prócz tego wyczytałam ze crio powinien być zrobiony w 6 dobie po owulacji. A jak ktoś nie ma owulacji? Ktoś jest tu mądrzejszy niż ja? Pomóżcie proszę
Mój nie kazał robić progesteronu bo szłam cyklem sztucznym czyli brałam estrofem i miałam włączony progesteron. Na cyklu sztucznym nie ma owulacji tylko endometrium musi być właściwej grubości o czym decyduje lekarz. Progesteron robilam juz orzy becie w 8dpt. To o czym mowisz to cykl naturalny z Twoją owulka.
 
Mój nie kazał robić progesteronu bo szłam cyklem sztucznym czyli brałam estrofem i miałam włączony progesteron. Na cyklu sztucznym nie ma owulacji tylko endometrium musi być właściwej grubości o czym decyduje lekarz. Progesteron robilam juz orzy becie w 8dpt. To o czym mowisz to cykl naturalny z Twoją owulka.
Mnie kazał w 12dc zrobic usg. Było brak ovu. Kazał mi brać od razu (5 dni przedmtransferem) progesteron i estradiol. I zapytał tylko o endometrium. I tyle. Zmartwiło mnie to bo ja rzadko mam ovu. Ale jeśli rzeczywiście ovu nie jest potrzebne to trzymam kciuki za mojego mrożaczka żeby mu u mnie dobrze było.
 
Mnie kazał w 12dc zrobic usg. Było brak ovu. Kazał mi brać od razu (5 dni przedmtransferem) progesteron i estradiol. I zapytał tylko o endometrium. I tyle. Zmartwiło mnie to bo ja rzadko mam ovu. Ale jeśli rzeczywiście ovu nie jest potrzebne to trzymam kciuki za mojego mrożaczka żeby mu u mnie dobrze było.
Z tego co dziewczyny piszą to estrofem biorą już od 2-3 dnia cyklu, albo w ogóle jeżeli są na cyklu naturalnym.
 
Mój nie kazał robić progesteronu bo szłam cyklem sztucznym czyli brałam estrofem i miałam włączony progesteron. Na cyklu sztucznym nie ma owulacji tylko endometrium musi być właściwej grubości o czym decyduje lekarz. Progesteron robilam juz orzy becie w 8dpt. To o czym mowisz to cykl naturalny z Twoją owulka.
No wlasnie i to mnie zastanawia , bo ja też na sztucznym cyklu , też mam m.in estrofem i progresterone besis A kazał mi zrobić progresteron przed transferem.
 
Mnie kazał w 12dc zrobic usg. Było brak ovu. Kazał mi brać od razu (5 dni przedmtransferem) progesteron i estradiol. I zapytał tylko o endometrium. I tyle. Zmartwiło mnie to bo ja rzadko mam ovu. Ale jeśli rzeczywiście ovu nie jest potrzebne to trzymam kciuki za mojego mrożaczka żeby mu u mnie dobrze było.
Potwierdzam, ovu nie jest potrzebna na cyklu sztucznym. Grunt to dobrej grubości receptywne endo
 
reklama
Prosze:)

Co się dzieje z zarodkami po transferze:

2-3 dniowe:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium
6dpt. Proces implantacji jest kontynuowany i zarodek wnika glebiej w endometrium
7dpt.. Zarodek jest juz zaimplantowany
8dpt...Zaczyna byc produkowane HCG
11dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic test


Sabaw - twoj 11 dpt bedzie zatem w srode, mysle ze twoj zarodeczek byl bardzo ladny i trzymam kciuki zeby zostal z toba:)
To ja poproszę na 11.10 na betę
07. 10 betka :)
 
Do góry