reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
heheh wszystkie tu o tym marzymy ;)
Kochana jesli chodzi o AH czyli nacinanie otoczki to przy crio jest u nich standardem, dlatego crio jest zawsze troche droższe od swiezego transferu. Ale to ma sens. Jesli chodzi o dodatki typu straczing czy kurczliwosc macicy to w sumie moj nawet nie chcial ze mna o tym rozmawiac. Nie bylo do tego wskazan. Oni tam naprawde nie chca naciagac. Minimum wisyt i zawsze moge do niego zadzwonic. Tak samo jak mi odradzal badania zarodkow. Robia to w przypadku chorob genetycznych w rodzinie i przy powaznych wskazaniach. Jesli chodzi o embrioglue to uwazam ze warto ja mialam za kazdym razem w sumie juz 4 i tylko raz mialam bete zerowa. Ale tez musialam sie swojego doktorka troche naprosic zeby mnie na to zapisal :) Jesli chodzi o wybor cyklu czy sztuczny czy naturalny to oj mi dokladnie wytlumaczyl na jakie maja metody i jak to wyglaada. Jest otwarty na propozycje ale analizuje twoj przypadek ja np mialam problem z owulacja przez IO wiec wolelismy nie ryzykowac. Cykl sztuczny jest naprawde bezpieczny i latwy do przewidzenia. Na cyklu sztucznym ciezko jest cos zepsuc. W naturalnym trzeba sie mocno wstrzelic. Nie naciskaja na histeroskopie ale tez czesto wykonuja jesli oczywiscie sa wskazania. Ja sie kiedys zapytalam czy jest taka mozliwość ze mam np jakies polipy czy inne gowenka ktorych on nie widzi przez usg. Odpowiedzial ze bardzo ciekawe pytania zadaje bo pisal z tego prace. I jak zwykle odpowiedzial tak jak sie spodziewalam czyli na moim przypadku. Mialam wczesniej robione HSG i wyszla niedroznosc jajowodow ale plyn w macicy pokazal tez calkwity obraz i tam budowa i wszystko inne bylo OK.
Czy Ty leczysz się w Gameta Gdynia? ja zaczynam się zastanawiać czy nie przenieść się z Invicty Gdańsk jeśli ostatnie crio się nie uda.. tam zaczynają mnie wkurzac z tym naciaganiem na kasę i mój lekarz któremu zawsze ufalam zaczyna na badanie zarodków naciagac jeśli będzie konieczna stymulacja znów...
 
Czekajcie tylko niech pis calkowicie przyjmie wladze w polsce a zobaczycie refundacje, nie dosc ze jej nie bedzie to jeszcze wogole zabroni in vitro. Juz niedlugo chorzy wogole nie beda leczeni, ponoc jestesmy gdzies na samym koncu jesli chodzi o refundacje do lekow i jest tylko coraz gorzej z roku na rok zamiast zwiekszac to zmniejszaja listy lekow refundowanych nic tylko umierac. Moj brat myslal o powrocie do Polski bo jego zona bardzo by chciala, dostal nawet propozycje pracy za 10tys na reke ale jak przeanalizowal sobie polityke w polsce to wybil to zonie z glowy bo standard ich zycia sie nie zmieni a w razie czego jak cos w zyciu sie wydarzy im czy dzieciom to w polsce zostana juz z tym sami bez zadnej pomocy. Dla przykladu podam jak moja przyjaciolka pojechala na wakacje do Polski i jej corka zostala poparzona wrzatkiem, Dania natychmiast wyslala po nia helikopter bo stwierdzili ze u nich lepiej sie nia zajma a ostatnio u przyjaciola zony stwierdzili problem z ciaza blizniacza w Norwegii i byla potrzebna operacja rozdzielenia blizniat bo jedno umieralo i trzeba bylo ratowac drugie bo byly ze soba jakos polaczone nie cialem ale mialy cos wspolnego wiec jedno pociagneloby za soba drugie to wyslali ja helikopterem do Szwecji na operacje bo tam byl najlepszy oddzial zajmujacy sie takimi przypadkami. U nas zapomnij, ludzie umieraja bo nie maja na leki a co dopiero jakas inna pomoc a o wygladzie szpitali to nie wspomne jak moj maz kiedys wszedl do Polskiego szpitala to nie wierzyl w to co widzi robil zdjecia bo nikt by mu nie uwierzyl. zaczal szukac w internecie ile czasu Polska jest po wolniej i nie potrafil sobie tego wytlumaczyc ze minelo tyle czasu i ze mamy w Polsce tylu ludzi ktorzy placa podatki i jak to mozliwe ze wyglada to jak wyglada gdzie sa te pieniadze.

Bardzo niestety prawdziwe jest to co piszesz... Przeczytam Małżowi mojemu, bo On na PiS chce głosować(choć pewnie nie pójdzie, jak zawsze), bo oni dali to, to i to. Nie patrzy, jak niestety większość, w przyszłość, tylko klapki na oczach na tu i teraz:( Mi jest bardzo przykro, że mamy taaak głupie społeczeństwo i że Polacy są tak przekupnym i głupim narodem. Nic a nic nie potrafimy się uczyć na historii, kompletnie.
 
Slyszalam ze chca wprowadzic podatek od wywozu majatku za granice zeby ludzie przypadkiem nie zaczeli wszystkiego wyprzedawac i uciekac z kraju, Moi iznajomi tak sie tego boja ze mysla zeby wszystko sprzedac juz teraz i zainwestowac pieniadze gdzies za granica w razie czego jakby chcieli sie wyprowadzic w przyszlosci.
O podatku od osób bezdzietnych też słyszałam. Paranoja....
 
Bardzo niestety prawdziwe jest to co piszesz... Przeczytam Małżowi mojemu, bo On na PiS chce głosować(choć pewnie nie pójdzie, jak zawsze), bo oni dali to, to i to. Nie patrzy, jak niestety większość, w przyszłość, tylko klapki na oczach na tu i teraz:( Mi jest bardzo przykro, że mamy taaak głupie społeczeństwo i że Polacy są tak przekupnym i głupim narodem. Nic a nic nie potrafimy się uczyć na historii, kompletnie.
Wystarczy zobaczyc dużo rozsądnych rozwiązań spolecznych z innych krajów europejskich, nie trzeba daleko szukać.. Dac mniej ale wszystkim zamiast doprowadzać do patologii, podwyższyć znacznie kwotę wolną od podatku, itp, itd... nie z tym rządem na pewno.. ciekawe kiedy Polacy na oczy przejrza..
 
Ja już w domku Dziewczynki.
W labu była moja ulubiona pani.
Mówi do mnie 6dpt?!?!za wcześnie, może nie wyjść, zapraszam w poniedziałek :D :D :D :oops: ale wieeeemy swoje:yes:
Choć wiadomo, że pozna implantacja się zdarza... Rzadko... Ale-@Netiaskitchen może u Ciebie tak będzie??? Oby do 14stej. Co ma być to będzie. Ciężko mi uwierzyć w pozytyw po tyyylu przejściach... W nosie. Jakby co, plan b jest :yes::D:yes::D
Trzymam kciuki za Ciebie!!!!Ma się udać, po prostu!!!
 
Dziewczyny jestem załamana,wyniki mam złe ,będę musiała mieć amniopunkcje,mam obrzęk płodu ,za dużą przezierność karku,i jeszcze z serduszkiem coś.Za kilka dni mam odebrać wyniki i test pappa,i na pewno amniopunkcja.Tak mi się wyć chce ,2 tyg temu było wszystko ok,dziś już nie.Nie mam sił ...
 
Dziewczyny na razie ma proga tylko..i baaardzo mały 19,7,choc ja ostatnie tabsy biere o 22giej,więc te z 6tej jeszcze mogły nie wyjść a prolutex o 10tej...ale cosik kiepsko widzę tę betkę przy takim progu...no nic.Czekam dalej.
 
Czy Ty leczysz się w Gameta Gdynia? ja zaczynam się zastanawiać czy nie przenieść się z Invicty Gdańsk jeśli ostatnie crio się nie uda.. tam zaczynają mnie wkurzac z tym naciaganiem na kasę i mój lekarz któremu zawsze ufalam zaczyna na badanie zarodków naciagac jeśli będzie konieczna stymulacja znów...
Ja w Gameta Rzgów. W Rzgowie jest centrala :) Tam przyjmuje szef szefów u ktorego ja zaczynalam ale ze wzgledu na jego urlop przeszłam do syna i jestem naprawde zadowolona :) Bylo tu kilka dziewczyn które sie leczyly w tej klinice i chyba tez byly zadowolone. Poczytaj sobie troszke. Ta klinika ma naprawde dobre statystyki. Jest nawet wywiad w TV z moim lekarzem, który opowiada o niepłodniości.

 
reklama
Dziewczyny jestem załamana,wyniki mam złe ,będę musiała mieć amniopunkcje,mam obrzęk płodu ,za dużą przezierność karku,i jeszcze z serduszkiem coś.Za kilka dni mam odebrać wyniki i test pappa,i na pewno amniopunkcja.Tak mi się wyć chce ,2 tyg temu było wszystko ok,dziś już nie.Nie mam sił ...
Nie wiem co napisać. Poczekaj może na aminopunkcję. KU..WA . Przytulam mocno.
 
Do góry