reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Tak z tego artykułu wywnioskowalam. chciałabym zrobić badanie tylko sobie na te chwilę KIR i allo-mlr nie angażując męża w badania na razie. myślicie że to ma sens?
Jeśli chodzi o kiry to warto zrobić. Jesli Ci wyjdzie dobrze to wlasciwie hla-c partnera nie bedzie mialo znaczenia. Ale gdyby wyszlo cos nie tak a w szczegolnosci haplotyp AA to już ma wtedy duze znaczenie jakie hla-c ma partner. Dobre jest z grupy C1 zle z grupy C2.
Nawet to ze masz juz dziecko to nie znaczy ze tu nie moze byc problemu. Dziecko dziedziszy po Was hla-c i gdyby np partner mial hla-c z grupy C1 i C2 to ostatnio moglo odziedziczyc to dobre czyli C1 a teraz moglo być np C2 i wtedy może byc juz problem z implantacja i poronieniami.
Dodam ze to wszystko nie jest jeszcze tak dokladnie przebadane i roznie moze byc.
Na innym forum jest dziewczyna ktora ma kir aa i oboje maja hla-c tylko z grupy c2 i ma dziecko, no ale teraz ma juz kilka poronien na koncie...

Jesli chodzi o allo mlr to ja tego nie robilam. Sa to przeciwciala blokujace ktore wytwarzają sie chyba w ciąży i jeśli wyjdzie 0 to kwalifikuja do szczepień...
Jesli cos sciemniam to niech ktos poprawi;-)
 
Hej dziewczyny, we wtorek byłam na wizycie i w poniedziałek będę podchodzić do transferu na cyklu naturalnym. Dostałam ovitrell na pęknięcie pęcherzyka zastrzyk zrobiłam we wtorek o 20. DZiś boli mnie bardzo brzuch nawet jak chodzę prZy poruszaniu nogami. Czy To normalne taki ból ?
 
Jeśli chodzi o kiry to warto zrobić. Jesli Ci wyjdzie dobrze to wlasciwie hla-c partnera nie bedzie mialo znaczenia. Ale gdyby wyszlo cos nie tak a w szczegolnosci haplotyp AA to już ma wtedy duze znaczenie jakie hla-c ma partner. Dobre jest z grupy C1 zle z grupy C2.
Nawet to ze masz juz dziecko to nie znaczy ze tu nie moze byc problemu. Dziecko dziedziszy po Was hla-c i gdyby np partner mial hla-c z grupy C1 i C2 to ostatnio moglo odziedziczyc to dobre czyli C1 a teraz moglo być np C2 i wtedy może byc juz problem z implantacja i poronieniami.
Dodam ze to wszystko nie jest jeszcze tak dokladnie przebadane i roznie moze byc.
Na innym forum jest dziewczyna ktora ma kir aa i oboje maja hla-c tylko z grupy c2 i ma dziecko, no ale teraz ma juz kilka poronien na koncie...

Jesli chodzi o allo mlr to ja tego nie robilam. Sa to przeciwciala blokujace ktore wytwarzają sie chyba w ciąży i jeśli wyjdzie 0 to kwalifikuja do szczepień...
Jesli cos sciemniam to niech ktos poprawi;-)
Jeny dziękuję kochana!!! Jednak mnie przekonałas.. Szukam labo co mi to KIR zrobi wysylkowo. Jedna dawała już namiar ;)
 
Tak z tego artykułu wywnioskowalam. chciałabym zrobić badanie tylko sobie na te chwilę KIR i allo-mlr nie angażując męża w badania na razie. myślicie że to ma sens?
Dołączam jeszcze kilka screenów[emoji6]
2019-08-22%2013.05.08.jpg
2019-08-22%2012.40.27.jpg
2019-08-22%2012.38.46.jpg
 
Dziewczyny tak się zastanawiam, u mnie zawyżone komorki nk i skopany kir, bo brak kirow implantacyjnych, czy pasnik zleci mi na to i intralipid i accofil? Wizyta już za tydzień ale ja już obmyslam leczenie
Dziewczyny z novum, pytanie czy w novum podadzą mi te wlewy ? Czy będę musiała gdzieś sama szukać?
Wlew z accofilu podaja. Intralipidu nie robilam, ale chyba tez podają tylko z tego co kojarzę to intralipid wychodzi taniej w innych miejscach
 
Gdzie robiłaś KIRy? A mąż oznaczał HLA-c też czy to nie jest na wstępie konieczne?
Kiry robiłam w lodzi w apc tam gdzie przyjmuje pasnik, cena 550. Wynik miałam po tygodniu. HLA-c nie robiłam,i mąż też nie. Narazie zrobilam badania sama, te które wyczytałam w Internecie że robią dziewczyny. Nie wiem czy jeszcze coś zleci ale na pierwszą wizytę chciałam już coś mieć i mam nadzieję że to już wystarczy żeby zlecił jakieś leczenie.
I jak narazie nk i kir mam skopany. Wszystkie przeciwciala ujemne, limfocyty i cytokiny w normie oprócz tych nieszczesnych komorek.
Po siedmiu transferach to nawet trochę się cieszę że w końcu coś wyszło co być może utrudniało że ciągle nam się nie udawało.
Teraz czekam na wizytę za tydzień i we wrześniu pewnie kolejny transfer już z leczeniem u pasnika.
Jakaś jestem spokojna i czekam na to co los przyniesie
 
reklama
Do góry